• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NextScene, PreviousScene - mapování
#1
Rád bych si zprovoznil přechod mezi scénami videa za pomocí EDL. Jako nutná podmínka se jeví definice akcí NextScene, PreviousScene (viz konec https://kodi.wiki/view/Edit_decision_list).
Myslel jsem, že mi v tom pomůže doplněk Keymap, ale podle mne tyto dvě akce nezná. Z laborování s Keymap jsem pochytil, že si nové definice mapování ukládá do f:\Users\_xy_\AppData\Roaming\Kodi\userdata\keymaps\gen.xml 
Podstrčil bych NextScene, PreviousScene třeba do tohoto souboru, ale třeba nevím, jak je to s velikostí písmen apod.
Neporadil by mne zde někdo, jak to mapování NextScene, PreviousScene provést?
Win10, NAS Synology 218+ (DSM 6.2),  Vero 4K+  , Kodi 18.5
 
Citovat
#2
@roze: Ano, Keymap Editor je v tomto směru nedokonalý, protože k mapování nenabízí všechny funkce Kodi. Pomoc je snadná. Vyber jinou dvojici funkcí a namapuj si ji na vybraná tlačítka a pak si soubor gen.xml zedituj a vybrané funkce v daném případě nahraď dvojicí NextScene, PreviousScene.

Pak máš ještě možnost udržovat si mapovací soubor editací od samotného začátku. Takhle to dělám já, protože tam těch změn mám poměrně dost a udržovat je přes keymap editor je nepřehledné a někdy to ani jednoduše nejde (viz tvůj případ) a musíš si pomáhat výše naznačeným způsobem. Ale to se vyplatí jen v případě skutečně většího počtu změn a zvláště takových, které Keymap neumožňuje a které jdou přes více typů zobrazení. Pak ale musíš znát strukturu mapovacích souborů a také kódy funkcí. Pro pár jednotlivých změn je tedy asi lepší zůstat u Keymap Editoru.

Také je možné obě metody zkombinovat. Vytvořit si a udržovat mapovací soubor ručně (nepojmenovávat ho ale gen.xml!), pak použít Keymap Editor, který ten původní mapovací soubor přejmenuje a vytvoří nový gen.xml. Použít jeho obsah pro editaci a vložit potřebnou mapovací sekvenci do původního mapovacího souboru, ten pak přejmenovat přejmenovat zpět a gen.xml smazat. Ale opět platí, že tohle se vyplatí pouze v odůvodněných případech a pouze pro ty, kteří vědí, co dělají.
 
Citovat
#3
Tu máš príkazy ktoré vieš použiť:
https://kodi.wiki/view/Keymap
Je tam aj NextScene a PreviousScene.
Malo by to vyzerať nejako takto:

<key id="xyz">PreviousScene</key>
<key id="zyx">NextScene</key>

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#4
@Client, @playman22: díky za reakci a doporučení.

Mapování NextScene, PreviousScene uvedené v v gen.xml, který jinak spravuje Keymap Editor, nefungovalo. Spolehlivě však zafungovala metoda doporučena z https://forum.kodi.tv

tj. cp \_path_to_\Kodi\system\keymaps\keyboard.xml _muj_profile_\AppData\Roaming\Kodi\userdata\keymaps\  
a následné vložení mapování NextScene, PreviousScene do keyboard.xml v mém profilu.

Mimochodem, z diskuze na https://forum.kodi.tv jsem vyrozumněl, že Keymap Editor bude asi vyřazen z repository, kvůli dlouhodobé neúdržbě.
Win10, NAS Synology 218+ (DSM 6.2),  Vero 4K+  , Kodi 18.5
 
Citovat
#5
@roze No ani fungovat nemohlo, vždyť to jsem ti popsal. Stačilo ale namapovat jinou dvojici funkcí a pak je zeditovat na NextScene, PreviousScene.

Pokud jsi postupoval podle návodu o kterém píšeš, tak jsi vlastně neudělal nic jiného, než že sis nakopíroval default mapování Kodi do datového adresáře s uživatelským mapováním a v něm si teď můžeš editovat mapování ručně. Nicméně máš teď v tom souboru plno balastu, protože je tam komplet celé default mapování. To není právě přehledné. Obecně bys měl mít v uživatelském mapování pouze změny oproti default mapování. Pokud si teď nainstaluješ novou verzi Kodi, kde bude například jiné default mapování, a ty zjistíš, že ti nějaká funkce v nové verzi nefunguje tak, jak by měla, budeš muset hledat rozdíly mezi novým default a jeho kopií (ve které je starý default + změny), kterou sis udělal do adresáře uživatelského mapování.

Také si dej pozor, pokud teď použiješ Keymap Editor, tak se ti soubor v ...\keymaps\keyboard.xml přejmenuje a vytvoří se tam nový gen.xml. To pak musíš (jak jsem psal výše) vrátit zpátky.
 
Citovat
#6
OK, duplicitního nastavení v default mapování Kodi a ve svém profilu jsem si vědom. To je stav ze včerejšího večeru, kdy jsem prioritně řešil použití EDL a nevěděl si rady s tím mapováním. Dnes je čas na pročištění duplicit v mapování :-).
Keymap Editor jsem už dal pryč - přehlednější je pro přímá editace keyboard.xml. Jsem si vědom toho, že tím nesu zodpovědnost za validitu.
Win10, NAS Synology 218+ (DSM 6.2),  Vero 4K+  , Kodi 18.5
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)