• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nfo-maker
#1
Dobrý deň. Potreboval by som pomôcť scraperom na stránke https://nfo-maker.com/.

Problém mám že neviem kde mám zadať hercov hrajúcich vo filme.
všetky informácie ktoré na stránke zadám režia,scénar, info,plagát.... sa mi zobrazia len tam kde ma byt info o hercov mám napísané: Obsadenie nie je k dispozícíi

Používam Raspberry Pi 3 Model B ,Kodi v17.1 “Krypton”
Vzhľad: Estuary stream cinema

Filmy som skúšal scrapovat sTmdb, Universal movie scraper, Čsfd, BBaron ale stále mi niektore filmy zle oscrapuje aj keď to skúšam ručne.Film je v tmdb databáze mám ho presne podla neho pomenovaný FILM (rok) ale aj tak mi ho zlé naskenuje aj keď ho dám ručne.


Ďakujem za radu.
 
Citovat
#2
Bud som ta ja nepochopil, alebo ty nechapes ako funguje KODI so scrapermi.
Moja rada znie: nieco si o tom precitaj a ujasni si pojmi a potom budes na tom lepsie aj dojmami.
PS: poskytol si malo udajov k tvojmu problemu. Az budes mat vyjasne e nejkae veci, tak sa viac rozpis a snad ti niekto pomoze.... to co si napisal mi znie ako: “mam nohy 44, modre topanky ale aj tak ma boli hlava”
Citajte jak se spravne ptat!
Tvorca doplnku 
Stream Cinema CS & SK.
 
Citovat
#3
Myslím že som celkom dobre som pochopil ako funguje scraper.
Používam Raspberry Pi 3 Model B ,Kodi v17.1 “Krypton” ,Vzhľad: Estuary stream cinema k tomu mám pripojení aktivny USB hub  s 3 Externímy diskamy na ktoréých mám filmy.
Tieto filmy mám  uložené zložkách/folders https://kodi.wiki/images/thumb/3/3c/Vide...ucture.png
Folderov na disku mám viacej: Arte, Kids ,Short ,erotic........v ktorých su zložky s filmamy (zložka a film su rovnako pomenované)

Napríklad film: Resen (2012)
IMDB https://www.imdb.com/title/tt2172048/
themoviedb https://www.themoviedb.org/movie/443650-resen

Tento film mám zložke Movies Short ktorú som dal oscrepovat "the movie database" scraperom
Zhruba 90¨% filmov sa mi oscrepovalo správne, ale napr. spomínaný film nie .Tak som ho skúsil oscrepovat manuálne, ale žiadny s ponúknutích filmov nebol správny!
Tak som sa rozhodol že k filmu pridám NFO subor https://kodi.wiki/view/NFO_files/Movies ktorý som vytvoril na stránke https://nfo-maker.com/,kde som vypísal všetky informácie názov filmu ,rok,režisér,scénar cestu k plagátu...atd. Do tejto zložky Resen (2012)v ktorej je film som vložil Resen (2012).nfo súbor oscrepoval som ju"Local information only" a film sa mi zobrazil s informáciami a s plagátom.

Jediné čo mi v informáciach chýba je kto vo filme hrajé (herci). Kedže tieto informácie som nenapísal,lebo neviem kam!
To je celí moj problem.
 
Citovat
#4
Noo konecne si to spravne opisal. Do .nfo suboru hod URL na csfd.cz s filmom a potom to daj oscrapovat znova s movie scraperom. Potom to bude OK

Ale teraz pozeram ze ten film nieje na csfd tak preto ti ho zle oscrapovalo. Musis poziadat o pridanie na csfd a az ho pridaju, tak moj scraper ho musi najst a az potom ti ho oscrapuje. Scraper totiz oscrapuje len to, co je na csfd.cz co tam nieje, moze zle rozpoznat, alebo vobec nepoznat :-) na taketo veci by som potom pouzil iny scraper
Citajte jak se spravne ptat!
Tvorca doplnku 
Stream Cinema CS & SK.
 
Citovat
#5
@roock Je to myslím zřejmém, ten nástroj pro vytváření nfo, který používáš, prostě možnost vložení herců nenabízí. Můžeš si tedy nfo zeditovat ručně nebo najít nějaký jiný nástroj. Myslím, že jich na Internetu najdeš víc.

Scraper od @BBaron používá soubor nfo pouze pro uložení odkazu. Očekává v něm odkaz na csfd.cz nebo i další databáze a pak při scrapování hledá film podle toho odkazu. V tom se od standardního nfo podle Kodi pravidel liší.

Jinak poznámka k použití vlastního nfo s plným obsahem a nastavením "Local infromation only". Ano, je to možné a v počátcích Kodi se to takto používalo, protože nic jiného nebylo. Od doby, kdy byly založeny komunitní databáze tmdb, thetvdb a další, je to však tak trochu sobecké. Když už chceš vytvářet popisy filmů nebo seriálů, je užitečnější, pokud to provedeš v nějaké vybrané databázi. Užitek z toho budou mít i ostatní. Tento princip počítá s tím, že když to udělá každý, kdo zjistí, že někde něco chybí, nebude brzy chybět nic. Bohužel to takto dělá dnes už málokdo a když už, tak zadá jen nejnutnější informace. To samozřejmě neznamená, že se nfo nemá používat. Já ho využívám a ručně edituji u sbírek vlastních videí, případně ho používají různé další funkce Kodi a addony. V prvním příkladě například zálohování knihovny, v druhém třeba addon Youtube Library.
 
Citovat
#6
Ďakujem vám za odpoveď. @Client , tak trochu mi krivdíš lebo som prihláseny na themoviedb stránke kde som vytvoril či vložil dosť filmov a informácii. Tak isto aj na csfd (kde menej) tam každí príspevok mi čaká na schválenie.
Preto som spomenul themoviedb scraper lebo filmy na stránke sú ale scraper my ich nesprávne oscrapuje
 
Citovat
#7
@roock Tak dotknout jsme se tě rozhodně nechtěl. Za to se omlouvám.
 
Citovat
#8
@Client v pohode,inak mám ešte program LuJoSoft Movie Nfo Creator2015 ktorý som si opatril pred 2 dňami. No stím sa len "spoznávam" :)
 
Citovat
#9
Já bych za sebe doporučil TinyMediaManager. Scrapuje z TMDB i z CSFD atd. Vytváří 2 soubory NFO, jden je určen pro funkci "local information info" a druhý pro použití jiných knihoven než Kodi, např. Archos, myslím i Plex atd..

Editace v PC je o něčem jiném, než v Kodi interface, např. to doplnění umělců apod. Dělá i seriály.
Kromě přejmenování souborů dodá i opičky pro různé exotičtější skiny Kodi jako loga apod.
Příklad:
   
   

Samozřejmě úplně stejným způsobem zpracovává i StreamCinema, jediný rozdíl je v tom, že soubor NFO je v adresáři u STRM, za jehož obsah je odpovědný plugin.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#10
@Foolproof, ďakujem za tip skúsim si to pozriet.
 
Citovat
#11
@Foolproof Jenom pozor na to, co jsem  už napsal výše. Nfo, které generuje addon Stream Cinema, neobsahuje standardní formát nfo Kodi, takže z něj nelze vygenerovat obsah položky pomocí pseudo scraperu Local information only a vždy je tedy třeba použít nějaký standardní plnohodnotný scraper.

Do tohoto nfo souboru pak ukládá addon Stream-Cinema pro filmy pouze url adresu na položku filmu v databázi imdb a csfd, pro seriály ještě přidá url na seriáll v databázi thetdb. Obsah pak vypadá např. takto pro film:
Kód:
http://www.imdb.com/title/tt6710826/
http://www.csfd.cz/film/510655-
nebo takto pro seriál:
Kód:
http://www.imdb.com/title/tt7695916/
http://www.csfd.cz/film/658607-
http://thetvdb.com/index.php?tab=series&id=351134
EDIT Opravuji výše uvedené informace. Url v nfo souboru jsou jeho standardní součástí, viz https://kodi.wiki/view/NFO_files. Díky za vysvětlení @BBaron.
 
Citovat
#12
Tiny to NFO předělá tak, že tam dodá vše potřebné, včetně umělců a ponechá to, co potřebuje plugin SC.
Já dělám vše na PC

1. PC-Kodi - SC- přidat do knihovny - adresář, který používá LibreElec
2. PC- Tiny - scrappovat
3. PC - Tiny - editovat - (vybrat fanart, doplnit, vytvořit kolekce, když nejsou automaticky atd.
4. PC - Tiny - Přejmenovat (podle vlastního skriptu)
5- LibreElec - Nový obsah - (Local) - Lze použít i z netu, protože

Př. NFO z Tiny. část Muž z Acapulca

Kód:
<id>tt0070354</id>
   <ids>
       <entry>
           <key>tmdb</key>
           <value xsi:type="xs:int" xmlns:xs="http://www.w3.org/2001/XMLSchema" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance">19562</value>
       </entry>
       <entry>
           <key>imdb</key>
           <value xsi:type="xs:string" xmlns:xs="http://www.w3.org/2001/XMLSchema" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance">tt0070354</value>
       </entry>
   </ids>
   <tmdbId>19562</tmdbId>
   <trailer>plugin://plugin.video.youtube/?action=play_video&amp;videoid=cly4X01y3Yk&amp;hd=1</trailer>
Id tam jsou, navíc odkaz na skript, uživatelem definovaný, co má stáhnout.

Mně to vyhovuje,mít vše pod kontrolou. 1
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#13
@Foolproof Ale ano, to chápu. Sám jsme kdysi používal Ember Media Manager a také Mp3tag pro hudbu, protože mě znervózňovalo každé prázdné místo v informacích v knihovně a chtěl jsem to mít tip-top. Ale časem jsem polevil. Do knihovny už nic z SC addon nedávám, moc už toho taky nestahuji, výjimečně ještě nějakou pecku nebo klasiku, a pokud ji scraper neotaguje správně, tak to doplním do zdrojové knihovny. Ale možná že se k tomu vrátím až půjdu do důchodu. 1
 
Citovat
#14
@Client:
trocha ta opravim. SC generuje spravne .nfo subory podla KODI standardu ;-) KODI automaticky parsuje .nfo pri scrapovani ak ho scraper podporuje. vyparsovane udaje potom posiela do scrapera na zaklade ktoreho potom scraper najde data pre obsah.

PS: SC generuje aj taketo .nfo:
Kód:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="yes" ?>
<movie>
<title>001 Marley a já: Štěněcí léta - CZ (2011)</title>
<thumb>http://image.tmdb.org/t/p/original/4mQCF7U07cFkHwG3GKzpbnB8DHS.jpg</thumb>
<plot>Tento snímek navazuje na předchozí úspěšný film Marley a já a zavede nás do doby, kdy byl Marley ještě štěně. Marley, láskyplně přezdívaný také jako "nejhorší pes na světě", udělá poprask v soutěži se psy z okolí...Marley je zpátky a tentokrát vás nepobaví jenom jeho věčné vrtění ocasem, ale Marley dokonce mluví! Je to tak, "nejhorší pes na světě" dostal "skotačivý" hlas, který se k němu přesně hodí. Přidejte se k Marleymu a jeho kamarádovi Bodi Groganovi a prožijte s nimi rozpustilé letní dobrodružství, kdy společně rozpoutají opravdové peklo na soutěži psích mazlíčků ze sousedství. Marley přechytračí dobrmany, ovčáky i kólie a opět vás dostane svým jedinečným a roztomilým způsobem. Vezměte tedy do tlapek televizní ovladač a pusťte si film MARLEY A JÁ: THE PUPPY YEARS, zaručeně pobaví celou vaší rodinu!</plot>
</movie>
http://www.imdb.com/title/tt1704614/
http://www.csfd.cz/film/301189-
pre ucely SMAR playlistu ... teda aspon to vie generovat. V minulosti plugin generoval komplet .nfo subor, ale problem bol v tom, ze ked sa pouzival scraper, tak KODI bral prioritne data z .nfo suboru a data zo scraperu ignoroval ak ich mal v .nfo subore. Preto sme museli prestat generovat XML do .nfo aby sa uzivatel mohol rozhodnut, ake data v kniznici bude mat. Dalsi problem bol, ze taketo data sa tazko updatovali pri chybe v SC Big Grin
Citajte jak se spravne ptat!
Tvorca doplnku 
Stream Cinema CS & SK.
 
Citovat
#15
@BBaron Aha, tak to jsme nevěděl, že ty url mohou být standardní součástí nfo. Myslel jsme si, že je to jen tvoje specialita. Tak se omlouvám za špatně podanou informaci.

A ještě dotaz. Za jaké situace tedy SC addon generuje nfo v tom plném tvaru?
 
Citovat
#16
V aktualnej verzii nikdy, ale v jednej pracovnej verzii s generovanim smart playlistov pre androidtv to generuje
Citajte jak se spravne ptat!
Tvorca doplnku 
Stream Cinema CS & SK.
 
Citovat
#17
Citace:také Mp3tag pro hudbu

Na hudbu používám MusicBrainzPicard. Do tagů dá milion (i zbytečných) informací, které Kodi umí zpracovat a hlavně tam dá své ID, na základě toho funguje MusicArtwork při přehrávání a během přehrávání na základě toho ID "loví" v různých databázích fotky interpretů, které zobrazuje.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#18
(06.1.2019, 23:24)roock Napsal(a): Dobrý deň. Potreboval by som pomôcť scraperom na stránke https://nfo-maker.com/.

Problém mám že neviem kde mám zadať hercov hrajúcich vo filme.
všetky informácie ktoré na stránke zadám režia,scénar, info,plagát.... sa mi zobrazia len tam kde ma byt info o hercov mám napísané: Obsadenie nie je k dispozícíi

Používam Raspberry Pi 3 Model B ,Kodi v17.1 “Krypton”
Vzhľad: Estuary stream cinema

Filmy som skúšal scrapovat sTmdb, Universal movie scraper, Čsfd, BBaron ale stále mi niektore filmy zle oscrapuje aj keď to skúšam ručne.Film je v tmdb databáze mám ho presne podla neho pomenovaný FILM (rok) ale aj tak mi ho zlé naskenuje aj keď ho dám ručne.


Ďakujem za radu.

Vím, že tato otázka je stará, ale myslel jsem, že dám své 2 centy.
Nebyl jsem schopen najít dobrého nfo tvůrce pro kodi a hledal jsem posledních 7 let.
Vytvořil jsem jednoduchý program založený na dos, který jsem použil, ale moc toho neuměl a byl náchylný k chybám.
Nakonec jsem se naučil programovat a začal jsem si hrát s myšlenkou udělat něco lepšího a mít vše, co vyhovuje mým potřebám. Nyní, o 7 měsíců později, nemohu uvěřit, jak moc se program rozrostl a co dokáže.
Můžete to zkontrolovat na http://offbeatsolutions.site

Jmenuje se to Red-K NFO Creator
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)