• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NUC + interní HDMI-CEC
#1
Známý mi přinesl Intel NUC Kit 10i5FNH s úkolem, postavit kompaktní HTPC s LibreELEC, Tvheadend (DVB-T2, OTT, ...). Máte někdo zkušenost s použitím Intel NUC HDMI-CEC adaptér. Jsou tam nějaké záludnosti nebo opravdu stačí to, co je popsáno návodu a v HDMI CEC Information for Intel NUC. Od HDMI-CEC potřebuji pouze VYP/ZAP TV při uspání/probuzení HTPC, které chtějí ovládat pouze přes vlastní DO.
 
Citovat
#2
podle me nemusis kupovat zadny adapter, jen by jsi to mel povolit v biosu. Koukni sem

https://www.intel.com/content/www/us/en/...-kits.html
---TANIX TX3 S905x3---MagicSee N5 MAX---Evolveo MultiMedia Box M8---Raspberry Pi4---
 
Citovat
#3
@dopi Díky za názor. Nebyl jsme si jistý, z popisu mi to zprvu nevyplývalo úplně jednoznačně, zda je třeba ten adaptér PulseEight zapjit na header-y MB NUC a tím že se z něj stane "onboard" nebo zda je tam již integrován. Teď když si to čtu ještě jednou mi to tvoje vysvětlení dává větší smysl. 6 No nic, vyzkouším to. Bude-li to jinak, ten adaptér mohu koupit kdykoliv později.
 
Citovat
#4
Pak dej vedet jak si dopadl, ja bych to mohl taky doma zkusit, ale mladej na tom dela skolu tak mu to nechci brat. Musim uznat ze to je kouzelna krabicka za ty prachy.
---TANIX TX3 S905x3---MagicSee N5 MAX---Evolveo MultiMedia Box M8---Raspberry Pi4---
 
Citovat
#5
určitě dopadne dobře, NUCe mám, sice starší HadesCanyon, ale je to přesně jak říkáš, stačí zapnout v Biosu. Externí modul jsem si dokoupil a už jsem ho zase vyhodil, protože jakmile jsem dal dal vypnout KODI (né vypnout systém), KODI stejně zavelel přes CEC a vypnul mi celý systém i s televizí a nastavení v biosu ho nějak netrápilo. Nicméně u mě se zapojovala tahle kravina na volný USB 2.0 header konektor na desce (bílá), co jsem koukal ten 10i7 ho nemá, takže by jsi musel sáhnout asi po něčem takovém:

https://www.pulse-eight.com/p/104/usb-hdmi-cec-adapter

...nicméně jak jsem psal, jsou to vyhozené peníze, protože to nešlape tak nějak podle představ
Android 12 mobilní telefon KODI 20, Philips Android TV KODI 20, NUC Windows 11 KODI 20
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)