• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Omezeni řvaní filmu
#1
Zdravím, večer si pouštíme filmy a ty kvalitní začnou vždy chvíli řvát a při rozhovorech není nic slyšet. Jak to prosím sjednotit? Kodi ma divne popsane polozky v nastaveni/ zvuk.
Diky
 
Citovat
#2
Oprav si tu smart Češtinu.
Bohužel, filmy jsou takto debilně blockbusterově ozvučené. Zkontroluj si polaritu repro, pokud jsou oddělené od TV, a nebo také vypni v TV zvukový SRS (surround).
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#3
Ja používam tento postup, pri prehravani filmu ísť do nastaveni a pridať na 13 a viac dB v downmix center mix level, ak by to nebolo ono tak skúsiť voľbu nad tým.[Obrázek: 1fd3e8048ca71ec116f53369c14ebb8e.jpg]

Jsem uživatel používající SM-G975F , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.
Odroid N2, Xbox One S, Vorke Z6
 
Citovat
#4
Měl bych dotaz: používám Kodi hlavně na PC - Win 10, ovládání myší. Dost by se mi hodilo tlačítko "mute". Bohužel nic takového neexistuje. Nebo je nějaká možnost? Já když si třeba potřebuju přehrát nějaké video na druhém monitoru, vypínám Kodi. Je to rychlejší než se proklikávat k volume. Vím existuje win mixer, ale to je taky otravně zdlouhavé.
 
Citovat
#5
(08.8.2019, 9:36)Azazael Napsal(a): Ja používam tento postup, pri prehravani filmu ísť do nastaveni a pridať na 13 a viac dB v downmix center mix level, ak by to nebolo ono tak skúsiť voľbu nad tým.[Obrázek: 1fd3e8048ca71ec116f53369c14ebb8e.jpg]

Jsem uživatel používající SM-G975F , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.

Díky zkusím.
 
Citovat
#6
Nevím, jaký máš audio setup, protože to nepíšeš. Ale pokud máš AVR, tak většina z nich má takzvaný Night Mode, což udělá to, že vyžehlí dynamický rozsah hlasitosti, tedy to, co požaduješ.
Nvidia Shield TV - Kodi Nexus
LG OLED65B7A 
 
Citovat
#7
(08.8.2019, 10:08)hrabex Napsal(a): ...Win 10, ovládání myší. Dost by se mi hodilo tlačítko "mute". Bohužel nic takového neexistuje. Nebo je nějaká ...

Při aktívním okně Kodi by měla fungovat tlačítka
F8 = mute on/off, F9/F10 = volume down/up
https://kodi.wiki/view/Keyboard_controls
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#8
@thegrid stým moc neurobíš pokiaľ ideš len cez TV audio efekty idú jak blázon a zvuk čo vyprávajú skoro nieje počuť, ty čo máju AV receiver si to v ňom môžu nastaviť, ale je to už o peniazoch, ale nie je nad kvalitný zvuk, ono by to malo byt 50 na 50 obraz i zvuk = 100%
/LG OLED 55"/- SoundbarSamsung HW-Q990B / BOX - Dune Homatics R 4K plus/
 
Citovat
#9
Jedu přes X96 krabičku přímo HDMI do Philips TV (42PFL6007K). Žádný jiný zvukový systém nepoužívám, občas jen 2.0 bedny připnu, ale ty nastavení nemají.
 
Citovat
#10
No budeš sa stým musieť zmieriť jedine si zadovážiť AV a stereo ti nepomôže potrebuješ center, stereo jedine na hudbu ale to je už o inej debate
/LG OLED 55"/- SoundbarSamsung HW-Q990B / BOX - Dune Homatics R 4K plus/
 
Citovat
#11
Jak píše @Azazael ...nastavení zvuku u filmu - zesílit Sloučení: úroveň středového kanálu ... mohlo by to pomoct i když se zvuk přehrává v TV
Dialogy (a ruchy) se míchají do středu, takže jde jen o vyvážení poměru vůči stereo kanálům.
Vorke Z6 Plus + CE 9.2.8 | Panasonic TX-65EX603E
 
Citovat
#12
Ahoj, dělá mi to to samé. Nyní pouštím zvuk z televize. když si pustím film a zvuk stream je 5.1, tak i některých filmů efekty hrozně řvou a hlas je potichu.
Neví někdo co s tím?prý to způsobuje převod z 5.1>2.0 Prý pomůžou externí repráky alias domácí kino. Má s tím někdo zkušenosti, že to pomůže?
Jde to tedy zatím upravit nějak v kodi, než koupím externí?

Rozhoduji se buď pro soundbar 5.1 ci AV receiver s repro 5.1. Co byste mi doporučili?
Díky
 
Citovat
#13
@lukas.b v tomto príspevku ukazuje Azazeal co treba zosilniť https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-omeze...3#pid70633 downmix center mix level, ale podla mojich skusenosti, to na stereu moc nefunguje, najlepšia voľba je AV, tam si to vieš zosilniť, alebo ubrať na každý reprak zvlášť, tak ako ti to vyhovuje
/LG OLED 55"/- SoundbarSamsung HW-Q990B / BOX - Dune Homatics R 4K plus/
 
Citovat
#14
Já mám trochu jiné problémy se zvukem,které nemůžu pochopit a nijak odstranit,trvá to už 2 den a nechce se mě to dát do továrního natavení a zase všechny hesla od znova,ale nakonec budu muset.Začalo to dělat tohle.Filmy a některé seriály to prostě zapne video,ale bez zvuku.Nebo nejdou mě zvukově doplňky jako je JOJ,NOVA,PRIMA.Většinou to sleduje moje paní a to z předplaceného webshare na rok.Většina filmů tam jde,ale české jako je Lajna,nebo Slovenské Za sklom nejde zvuk.Prošel jem si komplet nastavení a nic jsem tam neobjevil a asi ani nemůžu,když to jinak hraje v pohodě.No a v tom je ten zakopaný pes.Jediné co je divné tak v pravo nahoře obrazovky se mě udělal červený symbol reproduktoru a vedle něj
symbol x,podobně jako když zmáčnete tlačítko ,,mute".Ale jiné filmy jdou bez problémů a s tím symbolem nelze vůbec nic dělat,ani ho odstranit.Takže i když po celýčas svítí červeně jakoby vypnutí zvuku,zvuk je normálně zapnutý a funguje a u něčeho naopak nefunguje .Působí to dojmem jako bych si sám sobě zakázal zvuk u určitých pořadů televize nebo filmů.Jsem uživalel kodi už pár pátků,ale toto se mě ještě nikdy nepřihodilo.Je fakt,že s androidem asi rok,ale v poho po celý čas,až od včerejšku.Tak se chci zeptát jestli nemá tyto problémy ještě někdo jiný,nebo je to jenom problém v mém MMC?
 Libre ELEC 8.2.1, Kodi 18 + RPi 3B  Smile
 H96 Max X2 Android 8.1 TV Box 4G+64G 4K S905X2 Quad Core WIFI USB 3.0 BT Media
 Kodi matrix 19
 
Citovat
#15
@bara Já tom tvému popisu tedy moc nerozumím, zkusím to rekapitulovat, zda jsem to pochopil dobře. Když tak to popiš nějak srozumitelněji. Máš dva problémy:
 1. Někdy ti nejde u některých  filmů a seriálů přehrávaných z SC nebo u některých addons zvuk.
 2. Někdy se ti zobrazí mute ikona, ale zvuk přitom funguje. 
A teď pár otázek:
 1. Souvisí spolu ty dva problémy?
 2. Víš zda a jaké změny v Kodi jsi dělal před tím, než k tomu poprvé došlo?
 3. Jaký používáš skin?
 4. Děje se to pouze u Androidu?
 5. Dochází i k jiným kombinacím stavu "mute icona/bez mute icony" a "zvuk funguje/nefunguje"?
 6. Je to reprodukovatelné? Tzn. dochází k uvedeným kombinacím u filmů, seriálů a addons vždy pro daný zdroj?
 7. Píšeš, že se ti objeví ikona mute, to se stane kdy, když film spustíš nebo když začne přehrávat.
 8. Když se ti objeví samovolně mute ikona, zmizí i po nějaké akci? Po jaké?
 
Citovat
#16
Takže popořadě,začalo to teprve včera a trvá to doposud.Ta ikonka je tam zavěšena trvale,jakmile zapnu kodi a mám skin confluence.V životě se mě to nestalo a právě z toho mám pocit jako kdyby se domluvily české a slovenské televize a zakázaly zvuk,prože když např.sleduješ seriál Za sklom a předchozí díl ti šel a naráz ti nejde ani nový díl ale ani ten starý,tak co si o tom myslet?Já vážně nevím jestli je to tou ikonkou,jenom jsem napsal jaká se stala změna vizuálně,toť vše.A nezmizí,můžu se rozkrájet.Tak jsem si třeba říkal jestli tam nepouštějí nějaký zvukový blok nemám si to ve svém okolí u koho ověřit.Například nejde zvuk u celého adddonu Tv JOJ,nebo PRIMA.Podle mne je něco v mojí krabičce,ale moje paní která na to došla (já zase tolik času na tv nemám)tvrdí že to zapla standartně jako vždy ale už nešel zvuk u ,,vybraných" pořadů a filmů.změny jsem nedělal žádné.Ještě skusím nahrát nový repozitář cz/sk a pak už vážně nevím.Co je ale fakt divné,že např.nejede zvuk JOJ,dám to na cinema stream na tu samou věc a zvuk nejede ani tam.Je to záludné jako kdybych na tom měl nainstalovaný zámek.
 Libre ELEC 8.2.1, Kodi 18 + RPi 3B  Smile
 H96 Max X2 Android 8.1 TV Box 4G+64G 4K S905X2 Quad Core WIFI USB 3.0 BT Media
 Kodi matrix 19
 
Citovat
#17
@Client -Já to podle jeho popisu chápu, že znak MUTE tam má stále a přesto někdy zvuk jde (a jindy nejde).
A že to dělá na Android 8.1
@bara -Vyzkoušej (pokud nemáš klávesnici, kde je F8 pro Mute on/off): Povol si v Kodi Nastavení -Služby -Webový server ...prostřednictvím HTTP.
Zjistíš IP adresu Android-zařízení (u mne vyvolám nastavení WiFi a klepnu název té wifi, a objeví se výpis Adresa IP).
V prohlížeči webu (NB, PC, mobil) si zadáš do adresního řádku IP adresu, příklad: 192.168.1.55:8080 - otevře se ti stránka přehrávače Kodi, vpravo dole je znak repro (bílý/modrý), cyklicky lze udělat MUTE nebo zrušit MUTE (červená značka v Kodi).
Lze to udělat i přímo webovým prohlížečem na tom samém zařízení, pokud je možný spustit zároveň.

Samozřejmě to může být závada systémová, chyba nějakého konfiguračního souboru Kodi, pak to takto neodstraníš.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#18
@bara Tedy já tomu stále nerozumím. Z toho co jsi psal mi vyplynulo, že máš zobrazenou mute ikonu a přesto ti u něčeho zvuk jde a u něčeho ne. To by bylo divné a také proto jsem napsal tolik dotazů, protože tak, jak jsi to popsal by se Kodi normálně chovat nemělo. Ale pokud máš zobrazenou mute ikonu a nejde ti zvuk žádný, tak to by samozřejmě bylo jiné. Šlo by prostě jen o zapnuté mute a to vypneš buď přes DO, pokud nějaké používáš, nebo přes klávesnici.

Ty úvahy o tom, že se nějaké televize domluvily a zakázaly zvuk nemají smysl. Žádný repozitář znova nenahrávej, v tom to jistě není.

@meda No já to tak pochopil poprvé také. Ale to je samozřejmě nesmysl. Pokud je v Kodi zapnuté mute, tak to pak nemůže u něčeho zvuk jít a něčeho jiného zase nejít. Takhle Kodi prostě nefunguje. Pokud by to tak bylo, tak by ten stav by ukazoval na nějakou nepovedenou úpravu ve skinu nebo nějaký nesoulad mezi skinem a verzí Kodi.

No ale když v dalším postu napsal: "např.sleduješ seriál Za sklom a předchozí díl ti šel a naráz ti nejde ani nový díl ale ani ten starý" nebo "Co je ale fakt divné,že např.nejede zvuk JOJ,dám to na cinema stream na tu samou věc a zvuk nejede ani tam", tak mi došlo, že mu prostě nejde zvuk žádný, jen to prostě jen zmateně popsal. Takže ze "záhady" je úplně prosté zapnutí mute a vypnout se samozřejmě dá tak, jak jsme ty a já popsali.
 
Citovat
#19
Mockrát díky médovi,protože stačilo jenom u klávevesnice F8 a problém je vyřešený.Já k tomu mmc mám i ovladač,ale je to takový jakoby nebyl,jenom základní funkce na přepínání a hlasitost a jinak jako by ani nebyl a co čtu tak to mají takhle skoro všechny tyto čínské mašinky.Takže na běžné užívání členů rodiny mám bezdrátovou myšku,která má v podstatě ještě menší omezení,ale je to na druhou stranu výhoda,když např.dojde 5 letý vnuk,že nemůže s tím nic ,,napáchat" a ani nikdo jiný.A to je mi právě divné,že se tam objevila ta ikonka,která u některého filmu zvuk spustila a u některého obzvlášť česko slovenských zvuk nespustila a chovala se tak jak má,takže to působilo jakoby dojmem,, že se nějaké televize domluvily",byla to JENOM ůvaha,resp.popis problému jakým to působilo dojmem.Osobně si myslím,že to zmáčkla moje žena,ale potíž je v tom,že když to šlo zapnout tak by to mělo jít i vypnout,jenže není čím,myška tohleto neumí a ovladačka se téměř vůbec nepoužívá.Takže díky.Už jsem to chtěl i přeinstalovat z Leia 18.0 který tam byl předinstalovaný při koupi na Leia 18.4,který jsem si stáhnul z netu na flešku.Vyřešil bych tím i konečně skiny,protože ta 18.0 je ta prví a nejde v ní změnit skin ani náhodou.Jenom confluence a estuary a i když dá výběr z více nejdou spustit.Jenže kámen ůrazu z flešky to tímto způsobem nelze provést,byl jsem naivní,že to android zvládne.Prakticky je to jen ,,aktualizace" na vylepšenou verzi.Ale tak to nefunguje.Samozřejmě je to android verze 64 bitová a mám povoleno všechno co lze.Takže budu pátrat dále proč to nejde stáhnout do ůložiště boxu a potom nainstalovat.Ale to je jiné téma, než to předchozí.Jinak chlapi díky a hezkou neděli a kdyby vás něco napadlo,protože jste v tom mnohem zběhlejší než já,tak můžete,ale nemusíte písnout co s přeinstalačkou.
 Libre ELEC 8.2.1, Kodi 18 + RPi 3B  Smile
 H96 Max X2 Android 8.1 TV Box 4G+64G 4K S905X2 Quad Core WIFI USB 3.0 BT Media
 Kodi matrix 19
 
Citovat
#20
Ty tam máš pôvodné kodi?? Zázrak, že ti to vôbec funguje. Čo mi prešli boxy rukami, v každom trebalo ten pôvodný odstrániť a dať tam stiahnutý, kde nebolo kvantum bordelu

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)