• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Omezení šířky pásma v Kodi
#1
V nastavení Kodi lze v sekci Systém > Přístup k Internetu nalézt parametr Omezení šířky pásma připojení k Internetu. Časem se, i mezi touto komunitou, rozšířil dojem, že pokud si tento parametr nastavíme na nějako hodnotu (kb/s), bude Kodi se zdroji na internetu komunikovat maximálně touto nastavenou rychlostí. Například zde. Když pomineme to, že realizace takového omezení je v principu na této úrovni komunikačního modelu možná jen velmi obtížně a komplikovaně, jsou často i další představy o tom jak to funguje velmi vzdálené skutečnosti.

Tak tedy pár faktů:
 1. Případné omezení šířky pásma, je-li nastaveno, se týká pouze specifických funkcí jádra Kodi.
 2. V žádném případě tedy ne funkcí addons. Tady je třeba si uvědomit, že addons často ony specifické funkce jádra Kodi volají, takže zdánlivě to vypadá, že to není pravda.
 3. Oněmi specifickými funkcemi jádra Kodi, kterých se omezení šířky pásma týká, je v současnosti pouze jedna funkce. A tou je přehrávání videa s variable bitrate. Na nic dalšího nastavení tohoto parametru nemá vliv.
 4. Vše ostatní, ať už ve vlastních funkcích Kodi nebo jejich doplňků tedy není (a ani nemůže být - viz 1. odstavec tohoto příspěvku) nastavením tohoto parametru ovlivněno.
Čerpám samozřejmě z vlastních zkušeností a znalostí, takže je možné, že mi něco mohlo uniknout. Pokud máte jiné či další zkušenosti a znalosti týkající se tohoto tématu, podělte se o ně. Ne však stylem "já si myslím, že je to jinak". To bychom se nikam nedostali. Pouze zjištěná a nejlépe i reprodukovatelná fakta či odkazy na relevantní zdroje.
 
Citovat
#2
Takto majú tú funkciu zadokumentovanú? Zo 100 programov, ktoré majú obmedzenie rýchlosti, 100 programov tú rýchlosť naozaj obmedzí (nech už majú pluginov hocikoľko) a ani by ma nenapadlo to merať. Je to riadny fail, keď to takto funguje. Rôzne pluginy môžu mať rôzne požiadavky na šírku pásma a práve kodi by malo robiť management a malo by ich obmedziť, keď si user nejaké obmedzenie nastaví.
Ale ako hovorím, nemeral som to, lebo ma to ani nenapadlo, že by takáto základná funkcia nemala fungovať obvyklým spôsobom.

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#3
@playman22 Tak ono to především odpovídá koncepci Kodi a principů funkce a spolupráce s jeho addons. Pokud by addons měly po síti komunikovat přes jádro Kodi, bylo by to zbytečně komplikované a ztratila by se ta jednoduchost, která právě z Kodi dělá tak populární mediální centrum, protože princip fungování jeho addons je tak jednoduchý. Něco za něco.

Nehledě na to, že pokud se hovoří o omezení pásma, má to smysl pouze u větších datových toků, což je hlavně případ videa a možná ještě audia. A jak chceš omezovat datový tok takového zdroje? To jde v podstatě dvěma způsoby, buď si vybereš zdroj s bitrate odpovídající tvému limitu nebo zdroj, který má možnost měnit bitrate v průběhu přehrávání.
 
Citovat
#4
Možno by to bolo komplikovanejšie, ale aspoň by tá funkcia spĺňala svoju úlohu.
Dátový tok sa bežne obmedzuje už v každom priemernom download manažéri a downloaderi.
Nieže by som to potreboval, ale keď už to tam je, nech to funguje tak ako má :-)
Každopádne ďakujem za info, že to takto (ne)funguje.

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#5
@playman22 No, zdá se, že patrně nechápeš podstatu. Od Kodi to žádný fail není. Co je fail, to je srovnávat mediální přehrávač s download manažerem. My v Čechách říkáme "hodinky nebo holinky, obojí se natahuje". A tady je to stejné. Omezení šířky pásma u mediálního přehrávače prostě nemůže fungovat stejně, jako u download manažera. Z principu!
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)