• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ovládání KODI pomocí USB Tuneru
#1
Zdravím, nedávno jsem našel ve skříni starý DVB-T USB TUNER Evolveo MARS. Tak jsem se chtěl zeptat zda, kdybych tento tuner připojil do notebooku kde je Kodi a nahrál tam nějaký doplněk zda by šlo ovládat Kodi pomoci ovladače, který je přibalen k tomu Tuneru. Kdyby to šlo, tak bych prosil jestli by mi někdo neposlal návod jak to udělat. Děkuji předem za vaše odpovědi.
 
Citovat
#2
Zdravím,
i kdyby to šlo tak, je to celkem zbytečnost, jelikož DVB-T bude příští rok vypnuto. Postrádá tedy celkem smysl tuto záležitost řešit se starým tunerem.
Není pohodlnější řešení ovládat kodi smatphonem nebo jiným wifi/bluetooth ovladačem?
 
Citovat
#3
@Dragodast Teoreticky tady ta možnost je. Co si pamatuji, tak ve Windows se mi většinou USB DVB-T přijímač po připojení hlásil jako dvě zařízení. Jako zdroj video/audio a jako IR přijímač. Takže možnost použít jenom tu část IR přijímače nevidím jako úplně nesmyslnou, zvlášť pokud jde o to, využít existující HW IR části přijímače a ovladač. Druhá věc je, zda a jak to půjde realizovat po systémové stránce. Tady jednoduchá rada neexistuje. Záleží na systému. Píšeš notebook, takže Windows, nebo snad něco jiného?
 
Citovat
#4
Client: Ano Windows 7

Fujiminavaj: O DVB-T mi vůbec nejde mně jde hlavně o to ovládání jelikož NTBK mám v jiném pokoji a chtěl jsem využít a zužitkovat něco co mi tu jen tak leží už rok nebo dva.
 
Citovat
#5
@Dragodast Tohle je jedna z možností http://winlirc.sourceforge.net/. I když jsem tam na první pohled nenašel tvé zařízení, možná že s něčím kompatibilní bude nebo by tě to téma alespoň mohlo inspirovat a případě tě navést na něco dalšího.

Já jsem ještě v dobách MediaPortalu používal jednu aplikaci, na jejíž jméno si za boha nemohu vzpomenout. Ta byla podobná tomu WinLirc a byla o dost univerzálnější. Snad si na to vzpomenu nebo to najdu v zálohách na serveru a pak to sem dám...
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)