• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plná paměť
#1
Mám dotaz a předem upozorňuji, že jsem na tyhle věci prostě antitalent a třeba se ptám na něco, co běžnému návštěvníkovi tohoto fóra může připadat jako úplná blbost... Kodi jsem si pořídil, protože mi to bylo doporučeno, když jsem chtěl sledovat televizi od Skylinku jinak, než klasicky přes satelit. Televizi mám nějakou obyčejnou chytrou TCL, tam mám KODI a doplněk Skylink live tv a vše jde jak má. Ta televize má celkem malou paměť (asi 8 GB) a nevím, jak to je možné, ale je furt plná. Mám tam pár aplikací o velikosti kolem 10 MB. Něco asi zabere Android. No a najednou se mi zobrazila hláška, že v TV není místo a nabídlo mi to vyčistit ruzné aplikace. U KODI to ukázalo 1,4 GB, u ostatních aplikaci skoro nic, takže furt nechápu, kam zmizelo těch zbylých 6,5 GB, ale to je jedno... Zvolil jsem teda vyčistit to KODI a o všechno jsem tam přišel. Teď je to prostě to KODI, které se zobrazí po instalaci - bez doplňků, nastavení atd... Myslel jsem, že to vymaže třeba něco nepotřebného, co už není aktuální a tak, ne že to smaže všechno 1 Takže konečně k dotazu. To jako vždycky po nějakém čase, když se mi data nahromadí v KODI natolik, že bude bedna plná, tak to mám řešit takhle, nebo to jde i šetrněji?
 
Citovat
#2
@Varg: Nainstaluj do Kodi Openwizard https://www.kodi-guide.com/open-wizard-kodi-addon/ a čisti tím Kodi. V OW si také můžeš nastavit pravidelné čištění.

Abych se přiznal, nenašel jsem v Kodi jedinou volbu, která by mi Kodi tak zdevastovala.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#3
No a po odstranění obsahu Kodi se objevilo ztracených 6GB?
Já třeba ruším v nastaveni stahováni náhledů ve video i audio.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#4
(08.5.2022, 21:14)jkmh Napsal(a): @Varg: Nainstaluj do Kodi Openwizard https://www.kodi-guide.com/open-wizard-kodi-addon/ a čisti tím Kodi. V OW si také můžeš nastavit pravidelné čištění.

Abych se přiznal, nenašel jsem v Kodi jedinou volbu, která by mi Kodi tak zdevastovala.

Díky, zkusím to.

(08.5.2022, 22:07)meda Napsal(a): No a po odstranění obsahu Kodi se objevilo ztracených 6GB?
Já třeba ruším v nastaveni stahováni náhledů ve video i audio.

Ne, souhlasilo to s temi 1,4 GB, takže jsem měl využitých z 8 GB cca 6,5. No nic, zkusil jsem TV hodit do továrního nastavení, abych zjistil, kolik tam je místa při prvním spuštění a je tam volných 4 GB z 8. Nic moc. Měl jsem tam pár aplikací, ale stejně nechápu, že to zabíralo tolik..
 
Citovat
#5
Cca polovinu paměti standardně zabírá Android. Co se týče KODI - hodně paměti žerou náhledy, které se automaticky stahují při procházení seznamů filmů/seriálů. Ty je dobré občas vymazat - buď pomocí nějakého Wizardu, jako píše @jkmh: , případně ručně.
SONY KDL-48W705C + X96MAX 4/64 - ANDROID 9, KODI 20
SONY KD-55XG8096 - ANDROID 8, KODI 18.9
RPi3B, RPiZERO (v šuplíku :-)
UPC 300/20, vše připojeno kabelem
 
Citovat
#6
@meda Co to je za Kodi, ve kterém nemáš náhledy? 6 Nebo jsem to nepochopil?
 
Citovat
#7
@JiRo - Přiznám, informace byla šmahem zjednodušená.
Nastaveni-média-videa... zrušeny všechny Extrahovat, zrušeny Stáhnout náhledy herců.
Nastaveni-média-hudba... zrušeny Zobrazovat interprety, Obrázek-úroveň žádné. Obecné-vyhledat náhledy vypnuto.
Nastaveni-média-obrázky... vypnuto Automaticky generovat náhledy.

Nic víc, taky mi rostou objemy od SCC, ale já mám v RPi 32GB disc.
Odmazávání doplňkem jsem sice vyzkoušel ale nepotřebuji. Zatím.
 
Citovat
#8
@meda Jasně, této míře zrušení stahování náhledů už rozumím. Původně jsem si myslel, že používáš něco jako "textové Kodi". 1

Ani já se velikostí picture cache v Kodi nezabývám. Na android boxech s *ELEC dnes používám zásadně systém vždy na kartě a to s kapacitou min. 32 GB. I v začátcích (kdy se tvrdilo, že stačí 2GB) to bylo 8 GB. Teď už kupuji i větší, při cenách karet 64 nebo 128 GB to ani není důvod řešit.

Nicméně situaci majitelů Android TV chápu, pro ně je čištění picture cache nezbytné. Vždy bych ale doporučoval použití správně fungujícího addon či známého scriptu od Millhouse. No, a pokud někdo preferuje drsnou metodu občasného totálního smazání picure cache (.../userdata/Tuhmbnails), tak při tom nezapomenout na smazání odpovídající databáze (.../userdata/Database/Textures<xx>.db).
 
Citovat
#9
@Varg - Chtěl jsem chytře navrhnout kvůli zabrání paměti používat tedy Android aplikaci Skylink Live TV CZ od "Canal+ Luxembourg S. à r.l.", ale při pročtení hodnocení vidím, že to nemusí být cesta.
 
Citovat
#10
(11.5.2022, 7:19)meda Napsal(a): @Varg - Chtěl jsem chytře navrhnout kvůli zabrání paměti používat tedy Android aplikaci Skylink Live TV CZ od "Canal+ Luxembourg S. à r.l.", ale při pročtení hodnocení vidím, že to nemusí být cesta.

Ta apka mi v této televizi nejde spustit. Nějak se to nepodporuje s TCL co jsem pochopil, takže ani není ke stažení v google store a když jsem ji stáhnul v pc a nahrál ji tak z flešky, tak se ani nerozběhla..

(10.5.2022, 8:19)beepee Napsal(a): Cca polovinu paměti standardně zabírá Android. Co se týče KODI - hodně paměti žerou náhledy, které se automaticky stahují při procházení seznamů filmů/seriálů. Ty je dobré občas vymazat - buď pomocí nějakého Wizardu, jako píše @jkmh: , případně ručně.

No ale sranda je, že ty náhledy jdou úplně mimo mě. V životě jsem nekoukal v KODI na film nebo seriál, mám to v podstatě jen kvůli tomu, abych chytal televizi. Mám tam vlastně jen pár doplňků a všechny mají velikost kolem pár set KB. Asi si tam teda pak něco stahují, Skylink nějaké EPG a tak, ale stejně...
 
Citovat
#11
@Varg Pak je otázka, co ti tedy zabíralo pamět. Pokud nemáš knihovnu, addon, které obsahují nebo generují obrázky, které se mění či přibývají, např. SCC atp., tak picture cache nemá co plnit. Pokud tedy nemáš a nespoustíš si nějaké funkce nebo addons, které zobrazují nějaké obrázky (cover, fanart), které se navíc neustále mění či doplňují, tak problém v picture cache nebude. Tam by tak maximálně v tvém případě mohly přibýt nějaké obrázky z EPG, loga kanálů apod.

Nevím jak je to u Android TV a Kodi s DRM, zda si tam v Kodi instaluje widevine a jakým způsobem. Pokud ano, tak by tam při nějaké chybě, přerušení a opakování instalace, mohly zůstat pozůstatky z nedokončené instalace.

Problémem je, že sis tohle před tím "vyčištěním" nezkontroloval. Ostatně použít takovouto funkci systému bez toho, abys věděl jak pracuje, je na pováženou.

Jinak velikost doplňků na obsazení paměti Kodi nemusí mít žádný vliv. Nemusíš tam mít dokonce ani doplněk žádný, a přesto se paměť může zaplnit nějakou činností. Třeba při zobrazování fotografií z nějakého externího zdroje s generováním náhledů. Nebo můžeš paměť zaplnit nějakým nevhodným nastavením a/chyboui, například umístěním video cache na disk a následným přehrávání videa, které video cache používá a pak nějakým nestandardním ukončením takového přehrávání.
 
Citovat
#12
@Varg - jestli používáš v Kodi jen doplňky TV a tedy Skylink, je tu specializované téma https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-skyli...6#pid45546 ... dost dlouhé, pravda. Ale dotaz, kdo ten doplněk Kodi používá v TV tam dát můžeš.
Jinak na okraj, Widewine dobře stahuje /instaluje doplněk iVysilani ČTv Nova Plus - asi třemi odsouhlaseními instalace v řadě.
EDIT: Změnil jsem název doplňku tučným písmem.&
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#13
@meda Neřekl bych, že widevine instaluje iVysilaní, tohle v Kodi zajišťují InputStream Adaptive a Helper.
 
Citovat
#14
@JiRo - Asi ano, jak píšeš. Já jen, že jsem první potřebu a bezproblémovou instalaci na "čistém" Kodi (tedy na Kodi s doplňky, které do té doby widewine nepotřebovaly) zaznamenal bez asistence (jiného než odsouhlasení) u jediného doplňku.

A udělal jsem velkou chybu, uvedl jsem špatný název a za to se omlouvám. Sakra
Tím jediným doplňkem, který vyvolal kompletní postupné kroky k instalaci widewine, byl Nová Plus a ne iVysilani.

V těch postupných krocích patrně figurují tebou jmenované doplňky - ale to nebylo pro výsledek důležité, jen jsem klepal na ANO. Psal jsem tady...
 
Citovat
#15
@meda U iVysilani je to podobné. I tam je závislost na InputStream Helper, takže se to chová úplně stejně. A co si pamatujui, tak se mi Widevine takto instaluje vždy a u všech verzí a instalací Kodi (používám *ELEC a Windows) od doby, co se DRM ve zdrojích pro Kodi objevilo. Drobný rozdíl je u *ELEC, kdy to (co si pamatuji) ještě upozorňuje, že bude stahovat celý balík ChromeOS, ze kterého Widevine extrahuje. Takže tam bývá o to jedno potvrzení navíc. A bohužel také někdy potenciálně problém s instalací kvůli překročení kapacity disku/karty/paměti, protože ten balík ChromeOS může mít v některých případech až 3 GB.

Teď jsem si to pro jistotu vyzkoušel na Windows, smazal adresář cdm, pustil iVysilani a před spuštění přehrávání videa s DRM si to řeklo o instalaci Widevine a po jejím spuštění ještě o akceptaci EULA.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)