• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Prehrávanie GIFs v kodi
#1
Zdravím vie niekto ako docieliť prehrávanie obrázku v súbore GIFs?
/LG OLED 55"/- SoundbarSamsung HW-Q990B / BOX - Dune Homatics R 4K plus/
 
Citovat
#2
Tak jsme se tomu chvíli věnoval a zdá se být zřejmé, že to v Kodi zatím nelze. A to proto, že prohlížeč obrázků v Kodi nemá přehrávání animovaných gifů implementované, takže u gif souboru zobrazí vždy pouze první snímek. Jiná věc ale je, zobrazení obrazových souborů v rámci skinu, u kterých se používá standardní knihovní procedury pro zobrazení obrázků, které v sobě přehrávání animovaných gif mají standardně implementováno. Proto se gif zobrazený jako fanart přehraje, zatímco pokud je zařazený jako zdroj ve funkci "Pictures" tak ne.

Možná by šlo gify přehrát jako videa přes Kodi Player. Ale to by se přípona "gif" musela zařadit v advancedsettings.xml do přípon souborů s videem (<videoextensions>) a odstranit z příloh souborů obrázků.
[EDIT] Tak jsem to vyzkoušel a nefunguje to, i Kodi player přehraje z gif pouze první snímek.
 
Citovat
#3
Podařilo se mi v předchozím příspěvku neopatrnou manipulací (a také díky novému editoru fóra 10 a jinému rozmístění ikon, na které jsem si ještě nezvykl) přepsat původní příspěvek. Tak jen stručně zrekapituluji jak funguje zobrazení gif souborů v Kodi:
 1. zobrazení obrázku prohlížečem Kodi - zobrazuje se pouze 1. obrázek gifu
 2. zobrazení obrázku jako fanartu - zobrazuje se animace gifu
 3. thumbnail vybraného obrázku - zobrazuje se 1. obrázek gifu
 4. zobrazení náhledu v režimu info - zobrazuje se animace gifu - funguje to tak, že po zobrazení obrázku prohlížečem Kodi se zvolí "Info" ("i" na klávesnici nebo "info" na DO) a zobrazí se atributy obrázku. Pokud v této chvíli budete listovat kurzorovými klávesami vlevo/vpravo bude se zobrazovat info předchozího/následujícího obrázu spolu s jeho náhledem
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)