• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Přístup k souborů na externím disku
#1
Ahoj, teď jsem si pořídil Intel NUC s Libreelec na přehrávání hudby, vše funguje velmi dobře. Chybí mi jen jedna věc. Mám k NUC připojený externí disk Western digital, kde mám uložené soubory s hudbou. Na Macbook Pro se k souborům na tomto externím disku dostanu, ale ty soubory pouze vidím. Nemůžu je editovat, to jest přidávat soubory, mazat je apod. Nevím, jak to udělat, abych je mohl editovat, můžete mi někdo poradit? Díky.
 
Citovat
#2
Nastaveni/Média/Obecné

Zde si přepni zobrazení rozšířené nebo expert.

[Obrázek: Screenshot_20190422-165151.png]
 
Citovat
#3
Díky, provedl jsem a stále nic...


Přiložené soubory Miniatury
   
 
Citovat
#4
Pardón...ty to chceš editovat z jiného PC...
FTP, Samba
 
Citovat
#5
A adresu ftp najdu? Prosím něco více nebo odkaz, díky...
 
Citovat
#6
@maxxmilian Ne, to ti @plesi neporadil dobře, to se netýká toho o co ti jde. Ty potřebuješ z LibreELEC sdílet ten externí disk na síti. Tady by bylo třeba vědět, přes jaký protokol se na ten LibreELEC připojuješ z MacBook Pro. Přes SMB? Pokud přes SMB, tak je třeba zjistit, jak máš nastavené sdílení toho exterňáku. Dá se to v LibreELEC dělat dvojím způsobem. Buď automaticky (v addon LibreELEC přes Nastavení na záložce Služby) nebo explicitně v nastavení samba.conf. Podle mne by automatické sdílení mělo povolit i zápis a mazání. Tak to vyzkoušej.
 
Citovat
#7
Takto mi to ukazuje Finder, viz obrázek, server: smb://LIBREELEC._smb._tcp.local/My Passport Edge for. V LibreElec, ve nastavení Služby, mám v Sambě zaškrtnuto (povoleno) vše, povolit smb protokol, používat ověření smb heslem, automaticky sdílet připojené jednotky.


Přiložené soubory Miniatury
   
 
Citovat
#8
@maxxmilian Hmm, tak to máš dobře a já jsem v koncích. Já používám Windows a tu sdílenou jednotku vidím hned v kořeni toho sdílení. S Apple systémy nemám zkušenost, tam je to zřejmě jinak. Běžně samba sdílení nemám pod heslem, tak jsem si ho zkusil taky nastavit a funguje mi to i tak. A zkusil jsi na ten exterňák zapsat nebo na něm něco smazat ze systému LibreELEC? Ještě by šlo zkusit nastavit samba sdílení přes samba.conf, ale to si myslím, že je zbytečné. Když to nejde s tímto sdílením, tak tam to asi nepůjde taky. A konečně poslední možnost, zkus u samba sdílení vypnout heslo.

Ještě dotaz, jaký file system máš na tom exterňáku?
 
Citovat
#9
No, zkusil jsem bez hesla, ale změna žádná... Je tam Mac OS rozšířený, všechny info viz příloha... Díky moc za snahu mi pomoci, zatím to nefunguje...


Přiložené soubory Miniatury
   
 
Citovat
#10
Bonjour - to není pozdrav, ale software, nainstalovat a možná v Kodi povolit AirPlay. Za pokus nic, já to mám i pod Windows.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#11
Jj,uznávám ...asi jsem neporadil dobře a tak to nech plavat...ani se mi teď nechce cokoliv testovat a tak příště,než něco plácnu,tak si přešlapnu.
 
Citovat
#12
Já bych psa viděl zakopaného ve filesystemu toho HDD. Muzes to vyzkouset s nejakym jinym diskem naformatovanem do NTFS/exFAT?
Nvidia Shield TV - Kodi Nexus
LG OLED65B7A 
 
Citovat
#13
Thumbs Up 
Jo, přesně tak, problém byl v operačním systému toho disku. Přeformátoval jsem ho na exFat a je po problému, vše funguje, můžu editovat soubory z Macbook Pro. Všem děkuji za pomoc.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)