• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Problém s Kodi 18
#1
zdravím, mám dotaz na 2 problémy po aktualizaci na Kodi 18 -1. časté sekání při přehrávání filmů cinemastream, na Evolveo M4  a 2. u Dune hd pro přestala v Kodi fungovat většina tlačítek na ovladači (lze  ovládat pouze přes myš na ovladači, což je hrůza) ( obě multimediální centra fungují přes android)
 
Citovat
#2
Mě zas na Xiaomi Mi TV Box S přestal jít vícekanálový zvuk - vše jde do receiveru jen jako stereo a všechny filmy se brutálně sekají až do zamrznutí - nepomůže ani restart. KODI 17.6 bez problémů. Bohužel jsem měl zapnuté automatické aktualizace...
 
Citovat
#3
Ahoj, tak nějak jsem se to snažil řešit s jedním uživatelem v jiném tématu, ale asi to nepomohlo. Nakonec jsem na všech 3 boxech co mám v podpisu přešel zpět na 17.6 krypton. Ale potom mi to zase nedalo a přešel zpátky na jednom na Kodi 18. Přechod klasicky přes automatickou aktualizaci. Něco jelo, ale potom nastal problém se sekáním videa, černou obrazovkou.....

No a dnes jsem doma a je čas, tak jsem nad tím trochu přemýšlel, proč to jede v 17.6 a nejde na 18.
Chvíli jsem zkoušel různá nastavení, změny, dokonce nějaké úpravy v souborech a nepomohlo nic. A protože mi došly nápady, tak jsem s tím udělal jednoduchý proces a celé kodi natvrdo smáznul a stáhnul/instaloval přímo z google store Kodi 18 a provedl čistou instalaci. Nahodil doplňky, změnil skin na svůj oblíbený Confluence ( ale stále čekám na plně kompatibilní Aeon ) a světe div se, ty problémy byly pryč.
Takže to můžete zkusit a znova opakuju, zabrala mi pouze čistá instalace. Automatický update z 17.6 na 18 provázely jenom problémy.

Upozorňuji, že pokud půjdete touto cestou a potřebujete si něco zálohovat, udělejte to jako první jinak o všechny data přijdete. Osobně v Kodi moc zbytečností nemám, tak jsem to neřešil a nastavil si vše znova.

Libor70: panel u přehrávání (tlačítka) jsou funkční i nefunkční, ty co nejedou mohli odebrat. Na ovladači zase přibyly jiné funkce, takže si musíme zvyknout

EDIT: Asi při tom autoupdate z 17.6 na 18 dojde v nějakých souborech ke špatnému nahrazení/přepsání a potom nám to některým na některých krabicích dělá chaos a perou se tam mezi sebou kodeky a ostatní věci
EDIT2: zrovna sleduju další díl rozjetého seriálu Luke Cage ( kde mi to sekání dělalo extrémně ) a jede to konečně dobře. Měl jsem akorát problém, že se nenačítaly titulky, ale to bylo zase stream resolverem a ten jsem hned stáhl a instaloval ze zip tady
 
Citovat
#4
Jj, co jsem zde na fóru, všude jsem vždy preferoval cestu "čisté instalace" s obzvláštním důrazem na přechod mezi verzemi !!!
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#5
Kdo má stále problémy, může zkusit Kodi 18 nightly nebo Kodi 18.1 RC, údajně jsou tam problémy s videem opraveny. Píšu údajně, protože tyto nestabilní test verze nestahuji. Vývojáři o problému vědí a vše má být opraveno ve verzi final 18.1 https://kodi.tv/download

Zdroj ofic. Kodi fórum

EDIT: nepomůže ani čistý install nové verze, KODI 18 ( nebo 18.1 ) je nedodělaná a nestabilní verze
 
Citovat
#6
@predator.1, @Rossi D Je to k diskusi, i když ta tady, co jsem to sledoval zpět, proběhla už několikrát. Pokud člověk v produkčním prostředí přechází pouze z finální verze na finální verzi a "chová uvědoměle", tak je cesta upgrade Kodi zcela bezpečná. Já to takto dělám už 6 rok, dokonce i když přecházím na jiný HW. Začal jsem Open ELEC, pak z něj upgrage přešel na LibeELEC a průběžně vystřídat 3 HW Intel. Při přechodu na jiný HW sice dělám čistou instalaci, ale pak ji vždy přehraji zálohou *ELEC z předchozího HW.

Co to je chovat se uvědoměle:
 • Používat prověřené addons - buď pouze ty z oficiálního repozitáře Kodi a *ELEC, OSMC, ...
 • Pak takové, co jsou všeobecně za bezpečné pokládány - Např. Kodi CZ/SK a autorů, co jsou v komunitě dlouhodobě známí
 • Pokud už chci použít nějaký exotický addon, tak první instalace na testovacím Kodi (která mně běží na virtuálce), po instalaci si jednoduchým testem ověřím, zda se nezměnily adresáře ostatních addon (pokud ano, tak zjišťuji, zda oprávněně), případně, mám-li podezření, tak si projedu kód addon - to jsme ale za celou dobu práce s Kodi udělal asi 3x. Spíše se chovám tak, že kromě dvou/tří addons, používám pouze ty všeobecně důvěryhodné. Pokud nakonec nějaký takový addon do produktivního prostředí nainstaluji, zásadně vždy až po záloze.
 • Zásadně do produktivního prostředí neinstaluji "nefinální" Alpha, Beta, RC a už vůbec ne Nighties. Na to mám opět testovací Kodi. Pokud by to někdy bylo potřeba (třeba test na originálním hw), tak jedině záloha, nainstalovat "nefinální verzi" a po otestování se vrátit k předchozímu stavu před zálohou.
 • Za úplně největší chybu pokládám, instalaci nighties. Ta na produkci zásadně nepatří. O ostatních nefinálních verzí je možné diskutovat, ale i to bych přenechal spíše těm zkušenějším. Samozřejmostí je, před každou instalací takové verze zálohovat tak, aby bylo možné se vrátit zpět. Je třeba si uvědomit, že zejména "nighties" můžou změnit integritu dat a i když je pak člověk přeinstaluje finální verzí, nemusí se vždy všechno spravit.
 
Citovat
#7
Ono většina lidí si neuvědomuje, že všechny "nefinální" verze jsou určeny uživatelům, kteří jsou ochotni je testovat a hlavně případné chyby reportovat autorům.
SONY KDL-48W705C + X96MAX 4/64 - ANDROID 9, KODI 20
SONY KD-55XG8096 - ANDROID 8, KODI 18.9
RPi3B, RPiZERO (v šuplíku :-)
UPC 300/20, vše připojeno kabelem
 
Citovat
#8
@Client: Souhlasím, ale to procento oněch "uvědomělých" bude tak zanedbatelné, že čistá instalace při přechodu na vyšší ostrou verzi by měla být de facto pravidlem  1
.... osobně se mezi ty "neuvědomělé" počítám se svým "laborováním" také  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#9
@Rossi D Což o to, to já laboruji také, ale Kodi v obýváku, kuchyni a dětském pokoji pokládám za produkční, ty prostě musí být 100% fit, jinak to nedává smysl. Když si chci zalaborovat v obýváku na velké audio/video sestavě, tak si to LE vyzálohuji, a když si pohraji, tak po sobě uklidím a vrátím zálohu zpátky. Ale to už teď skoro nedělám, protože tam běží i Tvheadend server a rodina si tak zvykla odkládat sledování oblíbených pořadů, že tam prakticky stále běží nějaké nahrávání.
 
Citovat
#10
Jj, v obýváku jsou mašinky také tabu (většinou) .....
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#11
No mne nepomohla ani čistá inštalácia. Išlo to v pohode asi deň, a potom buď sa stream neopustil, alebo iba čierna obrazov ale zvuk išiel. A ešte jeden problém nastal a to mimo kodi. Žiadne video mi nechcelo spustiť z YouTube a ani z disku alebo USB. Prešiel som teraz naspäť no kodi 17.6. Zatiaľ je to dobre. Budem testovať.
Android TV 8.0, Philips 49pus6401, Kodi 17.6 Krypton
 
Citovat
#12
MikeRecchi: Úplně stejně jako já. Když jsem to tady naposledy napsal, tak mi to jelo. Ale asi po 3 dnech úplná katastrofa. Bez obrazu jenom zvuk. Pak se už kromě filmů nedalo dívat ani na IPTV. U filmů to je úplná kamikaze a nejlépe fungují filmy ve FHD. Když jsem zkoušel co budou dělat třeba SD filmy, tak jsem to měl jako slideshow při prohlížení fotek. Díval jsem se na fóra a když jsem tam četl co všechno je třeba udělat, aby ta verze 18 případně 18.1 fungovala a jak si musím na každý formát zvlášť editovat soubory aby to jelo, tak jsem se na to už vysr** Na jednom boxu jsem přešel zpět na Krypton ( vše funguje OK ) a na zbývajících 2 už mě nebavilo pořád něco zkoušet, tak jsem na ně fláknul SPMC a taky vše funguje OK. Hned jak vyšla 18 verze jsem tady někde něco psal o tom, jaký to je nepodařený paskvil ve stylu ALPHA verze a někdo mi tam k tomu něco psal, teď už se raději vyjadřovat nebudu. Co jsem napsal byla pravda a potvrzují to hlavně ty spousty komentářů na jiných fórech či webech ( včetně ofic. fóra kodi ). A celý problém se ukrývá za těmi kodeky a jsem opravdu zvědavý, kdy to dají dohromady.

Jdu vymazat tu "radu" nahoře o které jsem si myslel, že někomu pomůže, ale nevede to nikam. Je třeba čekat na další update, kde se to možná už konečně povede vývojářům opravit ( ale pochybuju, v 18ce je chyb jak nasr**** ) Počítám tak snad do půl roku nejdříve, protože aby řešili závažné problémy, tak raději upravují například věci, aby lidem v tom jejich nepovedeném novém gui fungovaly napříkad skiny.
 
Citovat
#13
@predator1 u mňa rovnako
SPMC to tiež zatial istí
uvidíme čo bude ďalej s Leiou časom
Nvidia Shield TV 2017 16GB / EVOLVEO MultiMedia Box M4 /TV  Samsung UHD 4K/ SPMC, Kodi Krypton 17.6 Leia 18.6
 
Citovat
#14
Ja som presol na KODI 17.6 a všetko bez problémov.

Jsem uživatel používající MI 8 , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.
Android TV 8.0, Philips 49pus6401, Kodi 17.6 Krypton
 
Citovat
#15
mne ponuklo kodi 18.1 no neaktualizoval som. bezim na 17.6 verzii. MX10.
nahodou by sa tu nenasiel borec ktory by mal cas a chut mi pomoct odladit toto zariadenie? použivam len stream cinema a rad by som sa dozvedel o vsetkych moznostiach co sa tam da dat. najlepsie cez sukromnu spravu/email/facebook vdaka.
 
Citovat
#16
Verze 18.2 vypadá trochu lépe, ale problémy se záškuby u videí stále přetrvávají. Chtělo by to zdatného angličtináře a těm KODI expertům tam přesně popsat co mají opravit a na co se zaměřit. Takže nezbývá nic jiného než zůstat u 17.6 nebo SPMC. A když se vlastně člověk mrkne na oficiální KODI fórum a co se děje u verze 18.2 tak to možná ani nemá smysl, protože 18.2 rozbili více než 18.1
 
Citovat
#17
Zkuste WBMC, je to neoficiální verze Kodi Leila. Po pár dnech testování se to zdá OK.
Kodi 18.9.Windows 7 a Kodi 20.1 Linux Mint21.1-PC AMD 6x 4100 MHz, 16 GB RAM, Grafika MSI Radeon RX 460 4G OC 4 GB RAM,Kodi 20.1+ WBMC 18.9 Android 9.0 BOX RAM 4 GB
 
Citovat
#18
O tom vím, ale vše jede v pohodě stále s 17.6 nebo SPMC. Kodi 18 mělo pro mě jen jednu výhodu v IPTV, ale nechci to tady rozepisovat ( WBMC, 17.6 a SPMC to nemá ). To ovšem skončilo s příchodem verze 18.2, protože v 18.2 IPTV client dělá to, že krabice kompletně spadne a zamrzne po cca 10-20 minutách a jediný způsob jak ji z té smrti zase vzkřísit je, že se musí odpojit od el. sítě. Kdybych používal KODI měsíc nebo dva, tak bych asi mlčel, ale za ty roky užívání jsem tak rozbité KODI ještě neviděl ( a to bylo už ve verzi 18 a každým updatem je to jen horší ). Nechci vidět co se stane v 18.3, ale tohle by měli ukončit a rovnou vyhodit verzi 19 3

Psal jsem, že to možná dají dohromady do půl roku. Pochybuji, protože 18ku by museli předělat od základu
 
Citovat
#19
Tak to, že Kodi implementace pro Android je asi nejméně povedená, se ví od samotného začátku. A hned tak se asi toho, aby to bylo zcela bez problémů, nedočkáme. A důvod není možné hledat jen na straně Kodi. Ono je těch Android boxů a variant jejich configurace a množství použitých (de)kodeků tolik, že upravit SW tak, aby si s tou záplavou poradil je prakticky nemožné. Tím spíše, čím se Kodi snaží být více univerzální a více multiplatformní. Řekl bych, z vlastní zkušenosti, že Kodi 18 pro Linux a Windows funguje v pohodě, možná horší je to u některých forků, ale ne nutně vždy. Tady ale často není na vině Kodi, ale tvůrci těchto forků. Já mám zkušenosti s LE 9.x pro Intel a žádný důvod, abych novou verzi hodnotil nějak super kriticky nemám.

Ty silácké řeči a hodnocení, že je Kodi 18 tou nejhorší verzí Kodi co kdy byla, nejsou na místě. A už vůbec není na místě srovnávání s Kodi 17. Uvědomte si, že Kodi 17 končí s verzí 17.6, u Kodi 18 jsme na verzi 18.2. Rozsah změn, které nejsou na první pohled viditelné je v Kodi 18 obrovský, takže je jasné, že se ne všechno prostě povedlo. Ale k těm vnitřním změnám prostě dojít muselo, protože doba a okolí si to vyžádaly. Kdo neví o čem mluvím, tak ani nemá právo Kodi 18 kritizovat.

Z toho, co vidím ve svém okolí, přichází velmi často většina těch odsuzujících hodnocení od uživatelů, kteří na Kodi provozují kdejakou ptákovinu, většinou takovou, kterou Kodi team nedoporučuje vůbec instalovat. A to z celé řady důvodů. Také z těch, že jejich tvůrci nedodržují pravidla. Pak ale není divu, že když Kodi s takovým addonem přeinstalujete novou verzí, přestane to fungovat. A není vina nové verze Kodi. Argumenty, na Kodi 17 mi to chodilo, na Kodi 18 ne, takže špatné je Kodi 18, jsou pak spíše projevem neznalosti a neschopnosti uživatele si všechny tyto souvislosti uvědomit. Ale to mu nezabrání, aby se tady plamenně rozkřikoval, že Kodi 18 stojí za ... a přitom sám tomu většinou právě jen to ... rozumí.

Ale zpátky k Androidu. Drtivá většina výrobců a prodejců Android boxů Kodi docela hustě zneužívá. Těží z toho, že je free a je jim dobré pro to, aby si na propagační leták nebo krabici napsali "Kodi inside". Ono to nějak chodí, ale že by tomu věnovali více než nezbytně nutnou péči, to je ani nenapadne. Teď, tedy od Kodi 18, budou mít příležitost, tak uvidíme, jak vážně to myslí. Kodi team si je obtíží s Kodi na Androidu vědom a přes usilovnou snahu to vyřešit nějak generálně, si nakonec uvědomil, že to je věc prostě nemožná. Proto od Kodi 18 přišlo s novou metodou. Je možné přes externí konfigurační soubor (metoda, která se používá pro řadu dalších funkcí - externí přehrávače, rozšířené nastavení Kodi, ...) zajistit optimální management spolupráce (či spíše nastavení) mezi Kodi a (de)kodeky systému. Nejsem v této oblasti zase nějaký extra odborník, ale dokážu to pochopit do té míry, že je to asi jediná šance, jak Kodi, které se snaží být maximálně multiplatformní, s tou hromadou Android media boxů a jejich obsahu nějak srovnat. Bude to asi chvíli trvat, ale nabídnutá metoda je cestou, jak by si s tím právě komunita mohla poradit. Sám jsem ale spíše zvědavý na to, jak si s tím poradí výrobci Android boxů. Jestli vůbec. Konečně se ukáže, kdo to s tím "Kodi inside" myslí vážně a komu Kodi slouží jen k tomu, aby prodal co nejvíce boxů.

Pokud hledáte o nové možnosti Kodi pro Android nějaké další informace, najdete je v tradičním článku "release announcement", oznamující vydání Kodi Leia 18.2 Release.

Pro mne osobně je to asi tak maximum toho, co jsem chtěl problematice Kodi a Android věnovat. Budu ale rád sledovat, jak si s tím komunita poradí. 
 
Citovat
#20
Chceš mi jako říct, že Kodi hovn* rozumím a provozuji na něm nějaké ptákoviny? Dobře, tady máš ty ptákoviny
Všechny 3 boxy

Video
1) Stream cinema
2) Sosáč
3) iPrima
4) Stream TV archiv

Iptv
1) Iptv simple client

Hudba
1) play.cz

Nikdy víc jsem v Kodi neměl žádný jiný doplněk. Jede vše OK do doby, než spustím cokoliv s kompresí zvuku ( AAC nebo Mpeg2 ). Kdyby vývojáři ty jejich oficiální fóra četli, dávno by s tím něco dělali. A nejsem malé dítě, abych jim tam denně psal a opakoval, kde je ta chyba.

EDIT: A jen pro obhajobu toho co píšu dodám tohle.
Cokoliv jsem pustil z toho co v Kodi 18-18.2 nejelo nebo mělo problém například film, video, iptv link.....jsem pustil v tom samém boxu přes VLC, tak to jelo bez problému. Takže problém je v samotném KODI a ne v krabici. VLC má své kodeky a ty pracují tak jak mají. V Kodi jsou kodeky úplně v prd***
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)