• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Snadné sdílení mezi android zařízeními
#1
Nějakou dobu jsem přemýšlel, jak bych mohl snadno sdílet soubory mezi telefonem a android boxem. Zatím nejlíp se mi jeví ES File Explorer s funkcí Sender ,najdete ji v položce Sít. Musíte ho spustit na obouch zařízeních, na android boxu vybereme: sít - sender - receive(přijímání), na telefonu : sít - sender - odeslat. Program obsahuje v položce sít i android tv,ale tahle funkce se mi nepodařila rozeběhnout, takže podrobnosti nevím.


ES File Explorer

Druhá možnost je použít X-plore File Manager (můj oblibený pro použití 2 oken) . Tenhle způsob není závislý na platformě, připojit se můžeme s čímkoliv co má prohlížeč. Stačí pouze spustit funkci Wifi Server a pak jen do prohlížeče zadat http://x.x.x.x:1111 x představuje ip android boxu se spuštěnym x-plore wifi servrem a portem defaultně nastaveným na 1111.


X-plore File Manager


 
Citovat
#2
ES File Explorer byl velmi oblibený správce souborů,ale musel pryč...nemám rád reklamu a balast.

Máš tam funkce ftp,samba,tak nevím co řešíš.
Android TV ...zde stačilo spustit telefon s ES File Explorer a on si tv box už našel sám.Automaticky si do boxu pošle ES File Exproler.apk a pak už stačí z telefonu jen posilat soubory i aplikace (.apk) do tv boxu.
 
Citovat
#3
Tak na ftp,sambu bych stejně zase musel něco doinstalovat. A ta android tv funkce by mi stačila, ale nefunguje mi bohužel.
 
Citovat
#4
Ale prd...vždyť ti stačí pouze ES File Explorer jak v telefonu,tak v tv boxu.Pouze pro stahovani ti stačí funkce "vzdálené" (je to vlastně FTP a pres prohližec,nebo i ftp na druhem zarizeni stahuješ...jen je nutné zadat adresu)
Spusť si na telefonu i na tv boxu ES File explorer a hrej si.
Na uvodni obrazovce treba v telefonu klikni na Aplikace a testni si ji sdilet po LAN nebo "odeslat".
OS Android TV najdes v TV a nebo u TV boxu 5.x.x,atd...
Testováno třeba na android TV boxu "Videostrong K1 plus"
 
Citovat
#5
ES je pro mě pořád TOP, bohužel ten balast se nedá odstřelit žádným adblokem, ale mě to nevadí. Potom je tady ještě alternativa Mixplorer Tam jde jednoduše vytvořit ja smb/ftp/http server a pak lze stahovat data např. i přes obyčejný web browser..
[RPi2][Rpi4][Chromecast Ultra][TV55"4K HDR][AC66U-2xTB Cloud]
 
Citovat
#6
Díky za motivaci doplněn x-plore manager
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)