• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spravne pridanie online videa cez playlist ?
#1
Dobry den,

snazim sa pridat nejake videa ktore mam dostupne cez http do kniznic kodi.

mam napr. dostupne video http://server/video.mp4

vytvorim m3u playlist:


Kód:
#EXTM3U
#EXTINF:-1 , Nazov filmu
http://server/video.mp4


Do tohoto playlistu nahodim takymto sposobom viacero odkazov.
Pridam playlist do kody ako zdroj ... viem v kodi prist na playlist rozkliknut ho vybrat si kontretny film podla nazvu...a prehrat.... Nenatiahne mi vsak ziadne info cez lubovolny scraper.. a filmovu kniznicu mam stale prazdnu...

Ako to urobit spravne ?
Dakujem za tipy.
 
Citovat
#2
@neradp Takto se videa, u kterých máš odkaz na adresy streamů a chceš je přidat do knihovny, nepřidávají. Na to musíš použít strm soubor. viz např. zde Internet video and audio streams.
 
Citovat
#3
Dakujem za reakciu..
Uvedeny odkaz som samozrejme cital:

"There are two ways this can be done, either via a custom .STRM file or a standard playlists (.PLS or .M3U)."

A tak som dufal ze existuje nejaka moznost ako "rozpitvat" m3u playlist

Teda ako som to spravne pochopil.. pre kazdy stream treba osobitne vytvorit strm subor.....

Cize si musim urobit prevod 1 m3u do xxx srtm suborov.

A ak tieto subory poukladam do priecinkov ako bezne video subory tak mi to bude tahat info napr cez csdf scraper..
Takze musim vytvorit zdialeny priecinok... (asi najlepsie cez nfs na routri) kde vytvorim takuto strukturu...
Teda za predpokladu ze toto nie je jedina moznost:

"You can associate meta-data, such as cover art and summaries, to a .strm file just like normal entries in a library by using an NFO file, just as you would for a normal video file."Nema niekto hotove taketo riesenie ? :-D

Asi to musim vyskusat sam Sad
 
Citovat
#4
@neradp Ano pochopil jsi to správně. Do každého strm jednu adresu streamu. Soubor streamu pojmenovat tak, aby z nějak scraper "poznal" titul filmu, je vhodné ještě za název filmu dát do závorek rok. Ještě můžeš zvolit druhou variantu, umístit si každý strm soubor do zvláštního adresáře, ale to není až tak nutné. Jen bys to pak musel zohlednit v nastavení zdroje, když definuješ scraper.

To co píšeš v závěru, o nfo souboru, to je samozřejmě také možné, ale to by znamenalo vytvořit si nfo soubor pro každý strm soubor a vyplnit ho. Pro to bys mohl použít některý z aplikací, které to umožňují, ale i ty používají své vlastní scrapery a i pro ně budeš potřebovat ty strm soubory. Takže je to skoro zbytečné, protože v tomhle ti nikdo práci neulehčí.
 
Citovat
#5
Snažím se přidat si očko do Kodi 18.1, ale odmítá mi přehrát playlist m3u i strm, nevím kde dělám chybu. V pc jede bez problémů a v kodi si to ani neškrtne.

m3u8
Kód:
#EXTM3U
#EXTINF:0,ocko.stream.1.smil
#EXTVLCOPT:network-caching=1000
https://ocko-live-dash.ssl.cdn.cra.cz/cra_live2/ocko.stream.1.smil/manifest.mpd
#EXTINF:0,ocko_expres.stream.1.smil
#EXTVLCOPT:network-caching=1000
https://ocko-live-dash.ssl.cdn.cra.cz/cra_live2/ocko_expres.stream.1.smil/manifest.mpd
#EXTINF:0,ocko_gold.stream.1.smil
#EXTVLCOPT:network-caching=1000
https://ocko-live-dash.ssl.cdn.cra.cz/cra_live2/ocko_gold.stream.1.smil/manifest.mpd

strm

Kód:
https://ocko-live-dash.ssl.cdn.cra.cz/cra_live2/ocko.stream.1.smil/manifest.mpd
 
Citovat
#6
@robert.krejci
  1. nemáš-li, musíš si nainstalovat addon InputStream adaptive. Najdeš ho ve standardním repozitáři Kodi Add-on Repository.
  2. strm soubor musíš doplnit dvěma řádky a jako třetí přidat vždy příslušnou adresu streamu. Pro Ocko bude tedy např. soubor Ocko.strm vypadat takto:
Kód:
#KODIPROP:inputstreamaddon=inputstream.adaptive
#KODIPROP:inputstream.adaptive.manifest_type=mpd
https://ocko-live-dash.ssl.cdn.cra.cz/cra_live2/ocko.stream.1.smil/manifest.mpd

S playlistem si taky nevím rady. Myslel jsem si, že ho přehraje IPTV Simple Client, což by pro tebe asi bylo nejlepší, ale bezúspěšně. Budu ještě přemýšlet. Jinak ty stm fungují, i když je to takové nepohodlné a nevypadá to hezky. Přehrává se to jako video a lepší by bylo, aby se to přehrávalo jako Live TV. Když na něco přijdu, dám vědět.
 
Citovat
#7
Skvěle volené slova, pohotová i hlavně funkční odpověd, takhle má vypadat pomoc. Díky moc. Ale joko pvr je to pro mě asi nepoužitelné mám tam už skylink, každopádně pokud tě napadne efektivnější řešení, uvítám.
 
Citovat
#8
Že se s tím se*ete...
Změn jen koncovku na "m3u8"
https://ocko-live-dash.ssl.cdn.cra.cz/cr...nifest.mpd
https://ocko-live-dash.ssl.cdn.cra.cz/cr...ifest.m3u8
 
Citovat
#9
@plesi Dobrý! Tak to by mě fakt nenapadlo.

Asi nemám ty instinkty prohledávače zdrojů a chuť k hledání toho, co přehrát umím. Raději řeším, jak umět přehrát to, co jsem zatím neuměl. Ne vždy to je tak, že zdroj má současně k dispozici více protokolů. Ale i tak díky.
 
Citovat
#10
Take zajimavy výběr slov, nemohl bych to nějakým způsobem oscapovat jako televizni program, aby si to vyhladalo ikonu programu případně tv guide.
 
Citovat
#11
@robert.krejci Pokud ty adresy streamů (nebo manifestů) nedostaneš přes PVR (např. IPTV Simple Client) do Live TV, tak se k epg nijak nedostaneš.

Pokud použiješ strm a budeš to sledovat jako video, tak tam tu ikonu dostaneš tak, že ji vložíš přímo do adresáře s příslušným souborem strm a pojmenuješ s postfixem *-poster.* Podobně to můžeš udělat s fanartem. Tak je ten postfix *-fanart.* Např. pokud se soubor strm jmenuje Ocko.strm, tak soubor s ikonou Ocko-poster.strm, s fanartem Ocko-fanart.strm.

Video jako playlist nepoužívám, takže nevím, co a jak je Kodi schopné dostat do zobrazení. Ale velmi pravdpěodobně by to mohlo fungovat nějak podobně jako strm, ale jistý si tím nejsem.

Jinak, to co posílal @plesi, je snad jasné. Server Óčka poskytuje ty streamy ve dvou formách, jako HLS, to je přípona m3u nebo m3u8 a jako MPEG-DASH, to je přípona mpd. Už jsem několikrát vysvětloval, jak to s těmito formáty je a tak jsem se včera večer přemohl a uplácal takové jednoduché povídání. Dnes jsme to dodělal a postnul: https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-videa-nove-formaty-a-protokoly?pid=64141#pid64141. Tak snad to bude užitečné, abys věděl, co tady vlastně řešíme.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)