• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 3.67 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stream kanálů z Linux SAT STB
#1
Video 
Pokud máte doma linuxový settopbox s Enigmou 2 a je-li připojen do Vaší domácí sítě, můžete si celou programovou nabídku z tohoto zařízení včetně EPG streamovat do Kodi. Dávám sem orientační postup pro konkrétní STB a jejich konkrétní fw image jak jej požívám já. Většinou se tyto image nijak zvláště ve funkčnosti stran PVR klienta neliší, leč vyjímka se najít může. PVR VU+ /Enigma2 Client je již defaultně v Kodi předinstalován, níže na obrázku je uvedena cesta v nastavení. 

Testováno na (přístroj / image):

[Obrázek: icon_arrow.gif] Dreambox / opendreambox 2.0
[Obrázek: icon_arrow.gif] IPbox / image relase 1.2.2
[Obrázek: icon_arrow.gif] Golden Media / OpenATV 5.1.0
[Obrázek: icon_arrow.gif] Edision Argus Pingulux + / OpenATV 5.1.0

Postup:

[Obrázek: 001.png]

Nastavení → Doplňky → Moje doplňky → Klienti PVR

[Obrázek: 002.png]

Klienti PVR → VU+ / Enigma2 Client

[Obrázek: 003.png]

VU+ / Enigma2 Client → Nastavení

[Obrázek: image.png]

Nastavení → Adresa, nebo IP adresa VU+ serveru → zadáme IP STB ze kterého chceme použít stream kanálů → Cesta k ikonám → pro všechny druhy picons (ikon) picony/picony 50x30/Xpicon/ZZpicon atd. mám vytvořeny adresáře na NASu, kam si všechny stroje "sáhnou" a vezmou si co potřebují pro konkrétní zobrazení, dle mne si stačí sehnat aktuální picon pack včetně servisních referencí (SAT fóra) a ten umístit někde ve složce (zadat k němu cestu v tomto nastavení) na zařízení s Kodi - tento postup však nemám vyzkoušen.

[Obrázek: 005.png]

Zde je na každém, zda preferuje pouze jednu skupinu kanálů (oblíbených), či si vše nechat zobrazit hromadně, pokud máte jedno tunerovou verzi STB zaškrtněte → Přepnout zároveň kanál na VU+

[Obrázek: 006.png]

Zde jsem nic nezadával ani neměnil

[Obrázek: 007.png]

Přejdeme zpět na nastavení → Televize

[Obrázek: 008.png]

Hlavní → Povoleno → Vypnout varování "připojení ztraceno" - je to otravné, pokud není momentálně STB k dispozici
 [Obrázek: 009.png]

Průvodce → Počet dnů do zobrazení - mám 7, ale záleží to čistě na STB popřípadě pluginu, který máte v settopboxu nainstalován, já požívám EPGRefresh

[Obrázek: image.png]

Výsledek

[Obrázek: image.png]

EPG

Malé upozornění, pokud sledujete TV pomocí PVR klienta v Kodi, samotný stream poskytující jednotunerový STB je takto defacto odstaven, umožní sledovat pouze kanály které jsou na shodném transpondéru, po vypnutí TV v Kodi se vše opět obnoví - platí v případě, že taháte stream z boxu, který je běžně používán například v ložnici a pokud nevlastníte dvoutunerový přístroj.

[Obrázek: icon_arrow.gif] Adresa PVR doplňku: http://all-surf.appspot.com/forum.kodi.t...hp?fid=226
[Obrázek: icon_arrow.gif] Instruktážní video: 


[Obrázek: icon_arrow.gif] Kodi wiki a Enigma2: http://kodi.wiki/view/VUPlus
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#2
Díky !!! Tomuhle říkám přínosný příspěvek. Nyní mám konečně satelitní TV i na svém Kodi systému postaveném na Raspberry Pi. Funguje zatím super.

přístroj - Openbox E2 N-Box Enigma 2
 
Citovat
#3
Ahoj, včera jsem to taky rozjel na Raspberry Pi. Funguje to, akorát po restartu Pi to dost dlouho nacita EPG. To bych ještě přežil a Pi nevypinal. jenze, kdyz bezi PVR VU+, tak to asi neco stahuje nebo co a kazdych cca 10s se na satelitu objevuje symbol nacitani(jako presypaci hodiny) a behem toho nacitani se neda nic delat. Kdyz se trefim mezi 2 nacitani, tak je to OK.
mam PI3 a amiko alien 8900 s enigmou PKT Hyperion. Vám to nic takovýho nedělá?
 
Citovat
#4
Teď jsem si vyzkoušel v kodi 17 beta 7 ten plugin a pracuje bez chyby.


Přiložené soubory Miniatury
       
R-TV BOX X10 Plus Android 9.0  a T95N Mini M8S PRO-Čínský bazmek  1
 
Citovat
#5
Asi nemáš dost výkony sat. přijímač na vu+ solo 4k zvladam posílat do dvouch zařízení a neměl sem jediný lag na satelitu
  • Rarpberry 3 (Libreelec 7.90.004, Openelec - 6.0.3)
  • Nvidia Shield tv (Android 6.0 - SPMC)
  • NAS (Synology DS1815)
 
Citovat
#6
chapal bych to, kdyby to bylo během streamovani, ale ono se to děje, ikdyž je stream na Pi vypnuty. To, ze je málo výkonný je jasny. Je to 5 let stara herka, ale porad bez problemu slouží a jede na ni všechno, co jsem do ted potřeboval.
 
Citovat
#7
@ Fistd urcite to neni o vykonu amiko 8900 je solidni stroj s dualbootem, vysledek je uplne stejny jako na VUsolo 4k stejna mazanice od skylinku, kde je problem viz nize

@ manduss problem je SH4 architektura na tom amiku, mipsel a arm bezi bez problemu , myslim ze pro amiko spark je jiny plugin, ale uz si nevzpominam jak se jmenuje
 
Citovat
#8
Na všech set top box mašinách určených pro stream do Kodi mám nainstalovánu tu nejzákladnější / otestovanou verzi (byť značně fousatou) OS jaká jen jde - bez omalovánek, bez fičurinek, prostě beze všeho balastu který by mohl nějak ovlivňovat či zdržovat bezchybný chod STB. Tyto stroje jedou jak jsem psal výše v pozadí a jsou určeny pouze pro stream do Kodi zařízení, proto není třeba žádný "oční" uživatelský "komfort".
Pouze u obývákového Dreamboxu udržuji aktuální FW i se skinem HDGlass 16 v plném nasazení - zde to prostě vše funguje bez celoročního zásahu na jedničku plus jsme na ono prostředí s manželkou těžce navyklí.  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#9
když ja prave potřebuju na to amiko koukat v obýváku a večer z něho streemovat do ložnice.
ty z toho dreamboxu taky streamujes?
 
Citovat
#10
No jasně, v obýváku vypněš satl do stnby a v ložnici přes LAN koukám na stream z dreamu.....stačí hloupá tv a levný čínský bazmek s kodi.
R-TV BOX X10 Plus Android 9.0  a T95N Mini M8S PRO-Čínský bazmek  1
 
Citovat
#11
@matchboxx: Ja mam na amiku enigmu, takže pouzivam stejnej plugin
@Martin: Levnej bazmek mam, ale nemam k němu poradnou USB sitovku(zkusil jsem 3) a po wifi mi nejedou HD programy.
můj plán je, ze na Pi mi pobezi kodi, přes nej budu koukat na TV z amika. Dále k Pi budu mít pripojenej ext. Disk, ze kterýho budu sdílet přes DLNA obsah do TV v obýváku.
jediný, co mi to kazí je to, co jsem psal na začátku. Ze Pi něco z amika stále stahuje, ikdyž stream nebezi a amiko s tím má problémSad
 
Citovat
#12
Heh a nebude to EPG či velký buklet?
Nastavit jenom úzkou skupinu tj,třeba 150 programů v bukletu v satelitu a toto zadat i do kodi aby ti třeba netahal 3000 programů a k tomu epg.
Zkus nastavit aktualizaci třeba na 4 hodiny....prvně ho nech natáhnou EPG a pak uvidíš.
Pak ještě by to mohl být timeshift no prostě něco na obsluhu tv.
R-TV BOX X10 Plus Android 9.0  a T95N Mini M8S PRO-Čínský bazmek  1
 
Citovat
#13
Ted se v tom zrovna
vrtam, tak na to zkusím kouknout. Ono by asi i pomohlo, kdyby si to epg netahalo ze satelitu, ale nekde z netu. V kodi jsem zatím nasel ve správci kanalu, ze se zdroj epg da změnit, ale nabízí mi to jen klient. Budu muset víc hledat.
každopádně diky za tipy
 
Citovat
#14
(14.12.2016, 14:43)manduss Napsal(a): když ja prave potřebuju na to amiko koukat v obýváku a večer z něho streemovat do ložnice.
ty z toho dreamboxu taky streamujes?

Není kam z DM streamovat, každý stroj v domácnosti s Kodi má "svůj" osobní STB  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#15
V Amikou Alien A3 streamujem cez PVR Vu+ v domácej sieti z Formulera F3 a z vonkajšel IPTV Simple clientom. Neobjavil som však možnosť ako by fungovali obe spolu. Je to možné?
KODI 16,1 v Amiko Alien A3 Combo
KODI 18,3v OPENBOX as4k ci
 
Citovat
#16
@Rossi D -  veľmi dobrý príspevok , veľmi mi pomohol, odskúšal som uvedený postup na prístup z Raspberry PI 3 na VU+ UNO 4K.
Prístup s RSPi 3 odskúšaný so systémom Openelec 6.95 a následne aj s aktuálnym systémom Libreelec  . Subjektívne sa mi zdá , že s Libreelec  je stabilnejší.
   V lokálnej LAN sieti prístup s VU+Enigma klientom funguje bez problémov. Odskúšal som aj prístup so simple IPTV  klientom , pripojenie funguje taktiež bez problémov.

Otázka -  existuje možnosť pripojenia sa na VU+ UNO 4K aj z vonkajšej siete ?
Ďakujem
 
Citovat
#17
Já mám xTrend 9500, linuxový STB s Enigmou, image je momentálně OpenXta. Dva tunery, příjem ze dvou LNB. V STB je 1TB disk sloužící jednak k nahrávání TV pořadů a jednak je využíván jako "NAS". V pohodě stíhá streamovat jak živé HD vysílání tak nahrávky do 4 zařízení najednou. Kodi jedu na RPi3, přepínání kanálů je samozřejmě pomalejší než přímo v Xtrendu. Xtrend je, po správném nastavení sítě, dostupný i z venku, takže třeba na dovolené je možno sledovat aktuální politické dění v hlavních zprávách na ČT1HD :-). Samozřejmě, pokud lokální připojení dovolí.
Vero4K+, 3xRPi 3B;  xTrend 9500 (OpenPLI + CZ/SK Archives plugin); Turris 1.1; T61p (LinuxMint); T420 (ArchLinux); ThinkPad Edge (Linux Mint)
 
Citovat
#18
@ vilo2010 - samozrejme za se da na linuxovy prijimac pripojit z venku, je to jenom sitarina - napr. nastaveni domaciho routeru nebo zakoupeni programu enigma tv v neposledni rade je mozne take hardwarove reseni slingbox
 
Citovat
#19
matchboxx: vďaka za typy - v tej sietarine nie som zial "doma"  Avšak z help videi - Step 4 na stranke enigma tv zacinam chapat súvislosti ako treba nastavit router.Určite sa o to pokúsim.

       V domacej sieti pouzivam bez problemov aplikaciu OpenWebinf. Zrejme by po nastavení portu v domácom routri bolo mozne pouziť tuto aplikaciu na prístup zvonka tiez - nemám s tým skúsenosť. 
  Čo sa týka hardweru nemam slingbox ale podobnú činsku krabicku Mecool -  nainstaloval som do nej z Obchodu Play aplikaciu VU+HD player a bez problemov pozeram stream z VU+UNO 4K.
 
Citovat
#20
@ vilo2010 - slingbox neni android a to je velky rozdil
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)