• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Torrent a WebBrowser
#1
Brick 
Zdravim, povedlo se tu prosim nekomu z vas zprovoznit na LiberELECu torrent klienta (transmission) a plnohodnotny WebBrowser? 

Zkousel jsem Transmission (ale nastaveni site nereaguje) a WebBrowser jen textovy, a to je skutecne o nicem. Chrome(ium) popr. FireFox jsem nenasel jak a zda vubec lze.

Diky!
 
Citovat
#2
@Tenente Plnohodnotný Web browser ve formě klasického addon Kodi neexistuje, občas jsou nějaké pokusy, jak použít nějaké reenderovací jádro (gecko) nebo open-ource project (Chromium). V poslední době se v teamu Kodi o možné užší integraci web browserů hovoří... Co však existuje, to je vytvoření nějaké vazby mezi systémovým browserem a Kodi v dané isntalaci (například Chrome Launcher pod Windows) nebo o instalaci browseru přes mechanismus instalace addon Kodi, ale v každém takovém případě jde o samostatnou aplikace, která je z Kodi spuštěna. Posledně jmenované řešení používá i LibreELEC, ale bohužel zatím pouze v generické instalaci (Intel/AMD/Nvidia). Addon, který nainstaluje Chrome (v minulých verzích to bylo už zmiňované Chromium), které lze z Kodi právě přes tento addon spustit, lze najít v repozitáři Addon LibreELEC.

Addon Chrome v LibreELEC z generické instalace funguje celkem obstojně, vlastní browser se dá plnohodnotně ovládat přes klávesnici a myš. Po spuštění se Kodi přesune do pozadí a jeho místo zaujme browser. Dokonce se dá pomocí X11 shortcuts na klávesnici přepínat mezi okny Kodi a Chrome. V privátním rozšíření skinu Estuary Stream-Cinema Leia a s úpravami mapování tlačítek DO na úrovni Kodi, systému a X11 se dají jeho základní funkce - spuštění browseru, ukončení browseru a listování (šipky, PdUp/PgDown, Home/End) i přepínání oken Kodi/Browser, ovládat i z DO. To je už ale poměrně individuální záležitost a vyžaduje hlubší znalosti Kodi a LE. Pokud stačí pouze základní funkce spuštění browseru, vystačí se pouze ze standardní funkcí Kodi, tedy spuštění příslušného addon a s klávesnicí a myší, či vlastně pouze s myší. 1
[attachment=5914]
 
Citovat
#3
Tiež to práve riešim a lepšou cestou ako Librelec je Rasbian na torrent. Ešte som to nevyskusal a nerozchodil ale je to v štádiu riešenia dla času. Na Librelec sa mi to nepodarilo rozchodiť vôbec
 
Citovat
#4
@Druss81 Nepoužívám Rasbian, ale browser jistě má, a pak není jeho spuštění z Kodi nijak zvlášť složitou záležitostí (tedy pro toho, kdo se trochu vyzná). Řešení by se asi dalo opsat např. z toho addon z LE (je to pár řádků v python). Pak by se daly oba požadavky (torrenty i browser) vyřešit i na tomto typu instalace Kodi.
 
Citovat
#5
Dekuji :)
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)