• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tvheadend a "mezipamět 0%"
#1
Zdar!

 Snažím se vyřešit problém a ani místní, ani zahraniční fóra a rady zatím nepomohly.
 Čas od času když vlezu přes Kodi pro sledování dvb-t2 dostanu jeden frame z pořadu, doplněný textem "mezipamět 0%".  Workaround, čas od času, je přepnout na jiný kanál a pak zase zpět, pak to jede (tady je ještě jiný problém kdy má stará televize si před hdmi-cec moc nerozumí s ovladačem a tak sem tak nefunguje). Co funguje spolehlivě je vytáhnou Pi4b z napájení.
 Problém se vyskytuje náhodně: občas jednou za 4 dny, občas 2x za den. Kromě tohohle je přehrávání TV v pohodě: žádné zpoždění audia, trhání atd.

LibreELEC (official): 9.1.501 (RPi4.arm)
Kodi (18.4)
Tvheadend version 4.2.8-27
pvr.hts v4.4.18.2 installed
 
 Co jsem zatím zkusil: hrátky s cache přes advanced settings (zatím bez větších úspěchů). Log (non-debug) nemá nic zvláštního (podle google)

 Co mě teprve čeká: debug log (to až koncem týdne) jiný backend (mythTV), jiný os (openelec, rapsberry).
 Než se ale do toho pustím, třeba někdo z Vás bude mít nějaký nápad. 

Zdar a díky, kny2tl


Přiložené soubory Miniatury
   
 
Citovat
#2
@kny2tl Nerozumím tomu: dostanu jeden frame z pořadu, doplněný textem "mezipamět 0%". Kde a co dostaneš a co se při tom stane?

BTW Hrátky z cache jsou zbytečné. PVR cache nepoužívá.
 
Citovat
#3
Díky za rychlou odpověď, nevšiml jsem si že se nepřidala příloha, teď by to mělo být jasnější. Přes menu pustím televizi. zobrazí se náhled pořadu a k tom text "mezipamět 0%".

Právě ta mezipamět mě vedla ke cache, ale koukám že marně. Opět jsem o něco chytřejší.
 
Citovat
#4
@kny2tl Tohle (možná) souvisí s problémy multiplexu ČT ve vysílání DVB-T2. Nebo ti to dělá i u kanálů z jiného multiplexu? Možná by to chtělo záznam logu Tvheadend. Když se to stane, tak nepomůže tlačítko STOP?

Jinak ta mezipaměť, o které se píše, tak to je buffer přehrávače Kodi. Znamená to, že Kodi nedostává data streamu ze zdroje, tedy z Tvheadendu serveru.
 
Citovat
#5
Omlouvám se za ticho, chvíli jsem si hrál a hledal. U nás beží jen déčko takže hledání je trochu horší, ale zatím se v dalším multiplexu (nova) nic neprojevilo. Právě ta nahodilost je na hledání masakr, tři dny debug level (a bez chyby) znamená 20GB log file. Takže další pokusy, ale snažím se zaměřit na TVH server.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)