• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TVheadend má čas o hodinu později než vidím v Kodi při přehrávání
#1
Dobrý den,

ohledně času se můžou vyskytnout 2 problémy:

1)
jak upravit čas v TVheadendu (webové rozhraní - backend) pokud vidím čas o hodinu méně než je skutečný čas (když bych tam nastavil nahrávání tak se to asi nahraje o hodinu později).

V Kodi 18.4 (běžícím v mém případě na LibreELEC) vidím ale správný čas (je vidět když sleduju nějaký TV kanál).

AKTUALIZACE: prý je toto normální že TVheadend zobrazuje čas v časové zóně UTC (GMT) a záleží na klientu (asi Kodi, nebo tvheadend klient plugin v Kodi) jak čas dokáží interpretovat. Takže počítám, že čas který je vidět v rohu v tvheadend backend rozhraní je možné ignorovat.

Zdroj: "TVH stores everything in UTC internally, so it depends on the clients how they represent this time."

2)
V Kodi je čas a názvy pořadů v seznamu kanálu správně (pokud ne tak do Nastavení / Regionální ), ALE informace o aktuálním programu při přehrávání kanálu zobrazují program, který bude následovat/nebo který již proběhl např. o hodinu později/dříve.
Tohle jsem opravil tak, že jsem v nastavení operačního systému (skrze rozhraní Kodi / Nastavení) změnil časové pásmo o hodinu. Pak restartovat systém.
Druhá možnost: System/Settings/PVR & Live TV Settings/ vybrat smazání dat TV programu(EPG) a restartovat zařízení, počkat na znovu načtení EPG, které by mělo být správně pokud jde o čas.
Třetí možnost: Mám dojem, že v nastavení tuneru nebo při jeho prvotní konfiguraci (průvodce) bylo něco ohledně času EIT (nastavit UTC0/GMT0 ) a restartovat Kodi a počkat až se EPG aktualitzuje, což může být i hodina a více. V nastavení Programového průvodce v Kodi se to dá asi nastavit.
Čtvrtá možnost: špatný čas EPG by mohl jít opravit i takhle:
Citace:In Configuration > DVB Inputs / Networks the networks I configured to use EIT as "UTC" instead of "local server time"="UTC+1".
In /config I renamed "epgdb.v3" and "epgdb.v3.tmp" files and moved all files in /config/epggrab/otamux to "somewhere else". I am not sure whether this is necessary, please verify for your own installation.
Restart of application / docker container
In Configuration > Channel/EPG > EPG Grabber click “Trigger OTA EPG Grabber” and “Re-run internal EPG Grabber"
 
Citovat
#2
Čau,

čoveče, taky mám teď takový problém. Upozornila mě na to manželka, že to EPG nějak nesedí. Trochu jsem laboroval a přišel na to, že je problém někde v LibreElec anebo mezi klávesnicí a židlí.

Jako backend pro TvHeadend používám obstarožní Wetek Play, který má v sobě tunery DVB-T/C. Protože mám kabelovku, používám DVB-C. Tento backend chci vyměnit a s zprovoznitz do budoucna MOI+, už jen kvůli tomu, že mám doma všechnov racku a taky kvůli tomu, že Wetek sem tam, sporadicky, párkrát do roka vytuhne, i když má na sobě vrtuli na chlazení a v horním krytu přístroje mnou udělané otvory. Nicméně zpět k tématu :)

Takže frontend TvHeadend, příjem před DVB-C, zde je EPG v pořádku a vše sedí včetně času, češtiny apod. Tady tedy problém není. Mám trošku starší verzi "HTS Tvheadend 4.2.6-7 ~ LibreELEC Tvh-addon v8.2.113", ale protože jsem IT, tak většinou neopravuju, co není pokažené a novější verzi by ten Wetek taky nemusel pochřoupat.

Jako frontend Rpi3 s LibreElec, otestovány verze 9.0.2, 9.1.501 a 9.1.502, zde kombinace všech PVR TVHeadEnd klientů co byly v repozitáři dostupné. Co jsem zjistil:
- restart backendu: beze změny
-restart frontendu: na chvilku dobrý, pak se ale čas v EPG posune o hodinu dopředu, tzn. ukazuje třeba, že Události na ČT1 začínají ve 20:00
-vyýmaz EPG a znovunačtení: nepomáhá, v kombinaci s restartem na chvíli ano. Za jak dlouho to je, nevím, zatím jsme to nevypozoroval a logy jsem ještě neprohlížel (vím, ostudné ...)

To stejné na Rpi4, říkal sem si, co když je chyba v releasech, jeden nikdy neví. Výsledku naprosto stejné.

Na NTB s Win10, kde mám nainstalovaný LibreElec je ale vše v pořádku. Tím jsem tak nějak vyloučil chybu na frontendu.

Všechna nastavení, jako regionální, časový server a takové ty základní věci jsou. Zajímavé je, že pokud přepínám kanály, tak informace o programu a času sedí, ale v EPG ne. Někdy se to v EPG dokonce rozhaší tak, že veškeré informace jsou o řádek posunuty, tzn. že pro ČT1 není v EPG nic, v ČT2 jsou info pro ČT1 a tak dál. A to už je celkem dost pitomý. Jakmile toto nastane, tak se při přepinání programů Kodi zblázní a restartuje se. Takže z toho nejsem úplně nadšenej.

Zatím jsem kolem toho jen chodil ale chci najít řešení, nic jinýho než LibreElec nechci, protože nechci plejádu krabiček a stůl zaskládaný olvadačema.
 
Citovat
#3
@postcd No, správně nastavený a provozovaný TVH backend a správně nastavený a provozovaný klient na kterém si zobrazuješ GUI TVH, by měl způsobit že i čas, jak píšeš "který je vidět v rohu v tvheadend backend", by měl být zobrazený správně. Pokud není, tak je něco špatně. To, že si TVH ukládá čas v UTC s tím nemá co dělat.

@Milhauzz Tak některé zásady je třeba dodržovat smysluplně. Právě u dvojic backend/frontend bych se snažil na obou stranách držet aktuálních verzí. Nehledě na to, že pokud je zásadou "většinou neopravuju, co není pokažené", tak bys to opravit měl, protože to máš evidentně pokažené. Stejně tak nechápu, proč se bojíš že "novější verzi backendu by ten Wetek taky nemusel pochřoupat". Vždyť si můžeš LE zazálohovat, přeinstalovat TVH backend a když to tedy "nepochřoupá" (i když nevidím důvod, proč by neměl), tak se vždycky můžeš vrátit o verzi backendu zpět.

Když budeš přeinstalovávat backend, tak bych pro jistotu (omezí to případné potenciální zdroje dalších problémů) zapnul Neukládat do mezipaměti v místní databázi v nastavení PVR a Živé vysílání a naopak vypnul Asynchronní přenos televizního programu v nastavení Tvheadend HTSP Client. Až to všechno dáš do kupy, budeš je asi moci postupně zapnout, ale pokud indikuješ takovéto problémy, je lepší takto ze začátku postupovat. Také je vhodné, při jakýchkoliv pokusech a změnách v backendu, vždy restartovat Kodi na kterém běží frontend.
 
Citovat
#4
@Client: jde o to, že s Wetekem mám tak špatné zkušenosti, že kolem něj chodím po špičkách. Těch vypálených hodin s Wetekem už bylo hodně a proto se mi do toho nějak nechce, ale na druhou stranu, ano máš pravdu. SD karet mám doma dost a první úkol zni tedy jasně, aktualizovat backend.

Nicméně, věřím, že bys mohl mít fundovaný názor i na to, jestli nechat dožít Weteka jako backend, nahradit ho MOI+ (vím, taky starší stroj) nebo jít do jiného backend řešení? Jasně, můžu pořídit nový MOI, ale to se mi zdá trošku jako kanón na vrabce, pokud mám zatím jen jeden frontend. Kodin je v baráku víc, ale jen v obýváku požívám Kodi na TV, protože tam nemám TV ale projektor. Zbytek jsou obyč telky, který si TV signál procesujou sami.
 
Citovat
#5
Tak jo, dal jsem se do updatování, na WetekPlay, který používám jako backend, jsem nainstaloval HTS Tvheadend 4.2.6-7 ~ LibreELEC Tvh-addon v8.2.113. Starý Wetek to teda pochroustal, ladění a základní konfigurace byla hotová do 5ti minut.

Vše bylo v pohodě a tak sem si řekl, že když jsem v tom updatování, že updatuju i frontend na Rpi3. A tady došlo na moje slova, že se nemá opravovat, co není pokažený. EPG v pohodě, bylo a je tam kde má být, jenže se mi začíná rozjíždět zvuk s obrazem. Ano, toto jsem řešil už mockrát, buď bylo PEG v pohodě a rozjetej zvuk, nebo sync obrazu a zvuku v pohodě, ale EPG o hodinu vedle. Jak na potvru mi jde repozitář LibreElecu jen v poslední verzi Elecu 9.2, ostatní verze, 9.1.502, 9.1.501,9.1.002 (zde mi sync zvuku a obrazu jel v pohodě), 9.0.2 i 8.2.5 to hlásí, že se nejde připojit k repozitory. Asi nějaká pitomost v rámci poslední verze či co, kdo ví, devopsáci jsou divní lidi :)

Ach jo, další vypálený hodiny k ničemu. Blbý je, že sem byl línej a neudělal si backup, dobře mi tak. Ale už mě po letech ten TvHeadend přestává bavit. Furt něco, buď EPG nebo sync zvuku s obrazem. Co za to může? Ten Wetek Play jako backend? Nebo tím že signál cucám z DVB-C? Možná je na čase rezignovat, koupit Set-Top-Box a bude klid. Jenom to, že přijdu o ovládání z OpenHABu mě teda bude sakra mrzet.
 
Citovat
#6
@Milhauzz Zkus Nastavení > Přehrávač > Videa > Synchronizovat přehrávání k zobrazení.

Že by existoval nějaký problém typu buď (EPG) a nebo (synchronizovaný zvuk s obrazem), s tím jsme se ještě nesetkal a moc se mi to nezdá. To spolu moc nesouvisí.

Jinak nelze-li se připojit k repozitáři LE, jde patrně o nějaký aktuální problém s dostupností. Co parametry DNS? BTW Všechny zmiňované verze LE jsou v tomto směru obecně bez potíží. Používám nebo jsme je postupně použil všechny a nevím o tom, že by tam nějaký obecný problém tohoto typu byl.
 
Citovat
#7
@Client: Mě ta souvislost právě taky nejde dohromady a nerozumím jí.Logicky nedává smysl. Zkusím co píšeš, i když žiju v naivním přesvědčení, že už jsem zkoušel snad všechno.

Aktuální nedostupnost repozitáře je asi jediná možná, DNSko jsem kontroloval a i zadával ručně jiné, abych vylloučil tento problém.
 
Citovat
#8
Tak jsem se zdravě naštval. Děcka nemocné, manželka doma, zapnou receiver s projektorem a EPG? Posunuté o hodinu, za chvilku zvuk s obrazem úplně mimo. Řešení? Objednal sem STB s DBV-C tunerem a kašlu na to. Zřejmě to che mít BE a FE vymazlený do puntíku a věnovat tomu nějakej čas, ale už mě ho nebaví ztrácet, alepoň né teď. Možná bude stačit si od toho na chvilku odpočinout a pak s čistou hlavou se do bádání ponořit znovu :)
 
Citovat
#9
Tak ještě jedno zjištění k tomuto tématu. Dorazila Tesla TEH-500 a ze zvědavosti jsem do předinstalované Kodi nainstaloval TvHeadEnd klienta poslední dotupné verze. Světe div se, v pořádku a časově sedí. Když si to shrnu, tak:

Rpi3 a Rpi4: EPG posunuté
Kodi na Widows PC: EPG ok
Tesla Teh-500 + Kodi + TvHeadEnd: EPG ok

Tak, a teď ať mi někdo tvrdí, že v RPi release není chyba.
 
Citovat
#10
Hola hej, tak malý update. Vzhledem k pozitivním recenzím, zvlášť zde na fóru, jsem pořídil Odroid N2. Panečku, to je jiná liga. Oproti RPi3 opravdu megarychlé, krásný obraz a hlavně TVHeadEnd valí úplně luxusně. Obraz fajn, žádné lagy, sync obraz i zvuku na jedničku, EPG je tam kde má být. Mno jo, tak dlouho se vymýšlejí laciné alternativy, až se sáhne po řešení, které doopravdy funguje :)

Hezký den přátelé ...
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)