• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tvheadend server s Rpi TV hat a stream dvou TV kanálů najednou po síti?
#1
Ahoj,

ještě nemám Rpi (Raspberry Pi) ani nemám zkušenost s TVheadend.

Bude prosím fungovat následující setup?:

Rpi4 s TV hat a připojením do LAN -> librelec/kodi -> tvheadend

následně na TV připojené pomocí HDMI kabelu budu zobrazovat pořad z ČT1
a zároveň na počítači v LAN budu nahrávat pořad z TV Nova pomocí nějakého softwaru pro nahrávání síťového streamu (možná VLC player)
a zároveň na druhém počítači v LAN budu sledovat TV prima (asi tak že zadám do internetového prohlížeče IP adresu a port Rpi TV headendu - např. http://192.168.0.3:9981 ).

Bude to takto fungovat, mohli byste prosím upřesnit zda takto nebo na co si dát pozor?
 
Citovat
#2
To bys tech tuneru asi musel mit vice. Jeste by ti tak zaraz na jednom mohlo fungovat dekodovani v ramci jednoho muxu, ale urcite ne napric.
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#3
Díky, to samé tvrdí uživatelé Rpi&TVhat zde https://www.raspberrypi.org/forums/viewt...?p=1478553

Rozumím tomu tak, že jde tedy o omezení hardwaru (tuneru Rpi TV hat) který prostě umí přijímat jen 1 multiplex na ráz v němž je několik kanálů (třeba všechny ČT - sport, 24..) no a pokud to chápu správně, tak TVheadend by měl umožnit přehrávání/nahrávání všech těch kanálů v multiplexu, který aktivovalo první zařízení které TV tuner aktivovalo prostřednictívm softwaru tvheadend a které je aktivní v přijímání streamu. Pokud se první zařízení odpojí, druhé může začít přijímat jiný multiplex.

Jako řešení někdo uvádí použití duálního tunneru: https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=WinTV-dualHD
A nebo použít pro každý PC jiné RPi s TV kartou (musel by se použít rozbočovač anténního kabelu počítám) - dost nešikovné.
 
Citovat
#4
@postcd V podstatě se ptáš na principy funkce Tvheadend. Popsat to tady bezezbytku, to by znamenalo opisovat návod pro tuto aplikaci. Asi bych ti doporučil si to tady prostudovat, materiálu je tu dost. Tak alespoň několik faktů jako odpovědi na tvé dotazy, s případnými výhradami (viz předchozí odpověď):
  1. Ano, tvůj setup tak, jak ho plánuješ bude fungovat
  2. TV připojené k RPI ti bude zvolený pořad zobrazovat
  3. Ta hlavní výhrada se týká toho, že pokud máš pouze jeden přijímač DVB-T, bude možné v jednu chvíli v Tvheadend zpracovávat kanály pouze z jednoho naladěného muxu. Pokud si například v Kodi (které má instalovaný PVR doplněk) pustíš kanál ČT1, naladí se přijímač na příslušný mux a začne zpracovávat jeho obsah, vybere si z něj program stream kanálu ČT1 a ten bude dál zpracovávat. Pokud si ale v té chvíli (například z jiného Kodi) nebo z VLC budeš chtít pusti např. program Nova (který je v jiném muxu), TVheadend už to nedovolí, protože ho nemá kde naladit. Musel bys zastavit přehrávání ČT1 a pak si pustit znova tu Novu...
  4. Problém ad. 3, tzn. možnost přehrávání více program stream kanálů z různých muxů umí Tvheadend vyřešit tím, že si do něj připojíš více DVB-T přijímačů. TV HAT jde bohužel připojit pouze jeden, ale mohl bys např. jako další použít další přijímače s rozhraním USB.
  5. Shrnuto, podtrženo. Pokud budeš mít pouze jeden přijímač, TV HAT, budeš moci přijímat více kanálů, ale všechny budou moci být pouze z jednoho muxu. Pokud budeš chtít přepnout na jiný mux, budeš muset nejdříve zastavit přehrávání všech kanálů z právě naladěného muxu a pak si zadat přehrávání kanálu z jiného muxu. Z kterého, to určuje první kanál, který si pustíš. Pokud budeš mít připojeno více přijímačů, můžeš přijímat vždy libovolný počet kanálů, ale najednou pouze z tolika muxů, kolik máš k dispozici přijímačů.
  6. Jinak samozřejmě, pokud budeš chtít současně přehrávat či nahrávat kanály (které je ti schopný Tvheadend současně dodat - viz výše) na různých klientech, Kodi, VLC, atp., budeš to moci dělat prakticky bez omezení. Prakticky bez omezení znamená, že budeš omezen pouze výkonem HW, operačního systému a LAN sítě.
  7. Poslední poznámka se týká toho nahrávání - ano. můžeš si nahrávat na straně klienta (např. VLC), ale to je tak trochu drbání pravou rukou za levým uchem. Tvheadend má poměrně luxusní funkci nahrávání, takže je zbytečné to řešit jakkoliv jinak. Bude asi trochu problém u RPi, protože ideální je nahrávat na lokální médium (budeš muset připojit USB flash disk s větší kapacitou nebo externí HDD). Jde samozřejmě nahrávat i na téměř libovolné síťové úložiště. To je už realizačně o něco náročnější, ale tady na fóru je na to několik návodů.
Na dokreslení uvádím dnešní screenshoty mého Tvheadend, kde jsem pustil více nahrávání, abych ilustrovat možnosti Tvheadend. Mám celkem 4 přijímače DVB-T a je vidět, že na všech je naladěn nějaký MUX. Na dvou se zpracovávají dva kanály, na dvou jeden kanál. Kromě toho přijímám ještě streamy z řady OTT (IPTV) služeb. Celkem tedy běží celkem 9 nahrávání, na třech klientech se někdo dívá na LiveTV a ještě si hraju s testem příjmu celého muxu najednou - to je to poslední v seznamu na druhém screenshotu.
[attachment=5820][attachment=5821]

@postcd Odpovídal jsem v době, kdy jsi postnul poslední příspěvek. Ano, v podstatě jsi to pospal správně. Nemusíš nutně používat dual tuner. Stačí připojit více jednoduchých. (I když já používám dva dvojité - ale já jedu na stále DVB-T). Je to v podstatě jedno. Jen musíš použít takové, které jsou systémem podporovány - na to tady také existuje řada témat.

K použití jednoho RPI pro každé PC není důvod. Bylo by to do jisté míry značně omezující a degradoval bys tím poměrně zásadně funkci a možnosti Tvheadend.

RPi v pohodě zvládne funkci Tvheadend třeba s 4-mi přijímači. V podstatě tu samou konfiguraci, kterou mám teď (LE s Tvheadend mi běží na 4 jádrovém Intelu) jsem před lety používal na RPi 2, ke kterému byly připojeny 2 dvojité přijímače DVB-T a HDD 500 GB pro nahrávání. Zvládl to v pohodě. Byl jsem pravda omezen množstvím nahrávaných pořadů (cca kolem 5), protože to rozhraní na disk přeci jen nezvládalo, a stejné to bylo v počtu klientů na síti - ale tři až čtyři byly docela v pohodě. Ale u RPI 4 to bude určitě o dost lepší.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)