• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uspat interní HDD
#1
Zdravím.
Mám tuto krabičku LAKE I Home Cloud TV Box.
https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/...id=1640583
Je nějaká možnost v nastavení Kodi 17.6 / 18.0 aby se interní HDD uspal v době kdy se sleduje video ze Stream Cinema a nežral a zbytečně netopil? Nic jsem v Kodi ani v Adroidu 6.0 nenašel. A apku taky nee.
Díky.
               Zatím...
... jdu škrábat brambory.

                 32
 
Citovat
#2
vrať se sem,snad tam něco najdeš i když to je o externím disku snad tam najdeš něco pro interní https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-exter...uspat-disk
 
Citovat
#3
Díky, ale nic jsem tam nevykoumal.
               Zatím...
... jdu škrábat brambory.

                 32
 
Citovat
#4
@danton3 Tak v tom odkazu je popsáno, jak vypnout disk. To je jedna polovina problému. Tou druhou je, kdy ho vypnout. To už je složitější a pokud se jen trochu zamyslíš, je jasné, že to jednoduché a jediné správné řešení nemá. Musel bys buď někde mít nějakého arbitra, který rozhodne, že se právě přehrává video přes addon SC, což nejspíše vede na úpravu addon a to je samozřejmě nereálné nebo bude mít nějakou obskurní strategii (např. periodicky sledovat síťové spojení a pokud se tam objeví některý s webshare serverů, pak disk uspat). Jiná možnost je, a to je také popsáno v odkazovaném tématu, uspávat disk vždy po nějaké době jeho nečinnosti, bez ohledu na to, co se právě v Kodi děje. To mi připadá jako celkem rozumné, sám jsme to v době RPi a externího disku používal více než dva roky.

Co je ale třeba podotknout, to je to, že nadměrná četnost uspávání a spuštění disku má nepříznivý vliv na jeho životnost, takže je to vždy záležitost smysluplné úvahy, co se vyplatí více.
 
Citovat
#5
Díky, Tvoje poslední věta to rozhodla.
               Zatím...
... jdu škrábat brambory.

                 32
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)