• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 5 Hlas(ů) - 3.4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vero 4K + (OSMC)
.... kde bereš tu jistotu, že to nemůže dělat TV ?
MagicSee N5 MAX S905X3 4/32 → CE 9.x \ RPi3B → L9.x \ HTPC → L9.x \ XOne S  18 \ X96 - S905X 2/16 → CE 9.x \ NAS Synology 212J → DSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 18
 
Citovat
zdroj videa dobry ?
 
Citovat
Nepomohlo by zapnout obnovovací fregvenci obrazovky?
RaspberryPi 3B, LibreELEC Leia
WeTek_Play, LibeELEC Leia
Odroid N2, CoreELEC Leia
 
Citovat
Zdroj videa jsem pouzil ruzny a delalo to vzdy. TV je nej model OLED od LG, proto verim tomu, ze to zvladat bude - ostatne zkousel jsem pustit film pres HDD a makalo to ok :-(
 
Citovat
@brouczech Ty rady o cache ignoruj. To je problém, který je od toho, co caehe řeší, velmi vzdálen.

Tady je každá rada drahá, každopádně je to něco na úrovni zpracování obrazu, v Kodi (Vero) nebo TV (LG) nebo mezi tím. Takže já bych projel všechny varianty na obou stranách. Já vím, není to profesionální, ale člověk se kolikrát diví, co na co může mít vliv. Začal bych asi vyzkoušením nastavení všech způsobů metody zrušení prokládání. Pak bych pokračoval v nastavení přehrávače Kodi > Video, zapnutím úpravy obnovovací frekvence obrazovky, případně v nastavení systému > Zobrazení. Podobně i na straně TV, nepomůže např. režim zpracování obrazu Sport nebo něco podobného, já LG nemám, ale něco takového by tam být mohlo.
XCY PC + Arch Linux + TVH 4.3 + WG++ 2.1 * 1x NUC 8i5BEK, 1x Asrock BeeBox, 2x ASUS VivoMini + LE 9.2 (4x Kodi 18.5 + 1x TVH 4.2) * 3x PC + W10 (Kodi 18.5)
 
Citovat
Žádný model současné TV není dokonalý a chyby (větší/menší) má každý i ten nejdražší ....
Zkoušel jsi nastavovat dle "profesionálů" ?

→ LG E9 OLED TV Review
MagicSee N5 MAX S905X3 4/32 → CE 9.x \ RPi3B → L9.x \ HTPC → L9.x \ XOne S  18 \ X96 - S905X 2/16 → CE 9.x \ NAS Synology 212J → DSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 18
 
Citovat
Tak jak uz tu zaznelo, nastav si v system - zobrazeni - seznam povoleni a tam si vyber rozliseni a hlavne zatrhni 23.98, 24.00 a 25.00Hz pak musis dat dostrany a vybrat ok kdyz das zpet tak se to neulozi. Telka ma urcite zapnuty dopocet snimku a kdyz mu to kodi predava v 60fps tak to dela bordel, mel jsem uplne stejny problem na moji tv.
 
Citovat
Tak už mám Vero asi 2 týdny a naprostá spokojenost. Za ty peníze to určitě stálo. Jen se chci zeptat. U většiny 4K filmů mám nahoře i dole černé pruhy. V nastavení mám nastaveno minimalizovat černé pruhy na 20%, ale stejně se zobrazujou. Šlo by s tím ještě něco udělat?
 
Citovat
Podľa toho čo s tým chceš urobiť. Chceš mať natiahnutý deformovaný obraz alebo chceš odrezať z obrazu filmu dva pruhy z boku.

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
Chtěl jsem to roztáhnout na celou obrazovku, ale jak to píšeš, tak mi nedošlo, že kdyby se to natvrdo roztáhlo, tak by byly nepřirozeně protažené obličeje apod.
 
Citovat
(26.3.2020, 20:33)wolwzz Napsal(a): Tak jak uz tu zaznelo, nastav si v system - zobrazeni - seznam povoleni a tam si vyber rozliseni a hlavne zatrhni 23.98, 24.00 a 25.00Hz pak musis dat dostrany a vybrat ok kdyz das zpet tak se to neulozi. Telka ma urcite zapnuty dopocet snimku a kdyz mu to kodi predava v 60fps tak to dela bordel, mel jsem uplne stejny problem na moji tv.
Bezvadny,pomohlo to! Diky moc

(31.3.2020, 11:22)napster2012 Napsal(a): Chtěl jsem to roztáhnout na celou obrazovku, ale jak to píšeš, tak mi nedošlo, že kdyby se to natvrdo roztáhlo, tak by byly nepřirozeně protažené obličeje apod.
Ja to vzdy roztahnu v TV a oriznou se pruhy na stranach. Vypada to OK a chybejici strany nepoznam. Jen me stvou titulky - da se nastavit pozice titulku vyse? Pokud obraz v TV roztahnu, titulky nevidim. V Kodi jsem tuto moznost nikde nenasel :-(
 
Citovat
@brouczech  -Pokud ti tedy nevadí devalvace viděného obrazu (ořez), pak:
Nastavení -Systém -Zobrazeni -Kalibrace videa ...a tam použiješ D.O. nebo klávesnici, až ENTER se doklepeš k té vodorovné čáře, kterou posuneš nahoru. Platí ovšem pro všechna zobrazení.
Snad je to v tvém skinu stejné.
 
Citovat
Nechám to tak jak to mám. Radši budu mít nahoře a dole pruhy, než si deformovat obraz
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)