• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VLC nepřehraje stream z TVHeadend
#1
Zdravím všechny,
ať hledám jak hledám tak jsem řešení nenašel.
Mám rpi s TV tunerem, kde běží Libreelec a TVHeadend. K tomuto serveru se připojuji z Odroidu N2 s Coreelec pomocí clienta a vše jede dobře.

Problém nastane, když si chci stejný kanál pustit pomocí VLC na PC. Zkopíruju si z webové konfigurace adresu stream a dám ji otevřít jako síťový proud v VLC ale napíše to "Zadaný vstup nelze otevřít"

Zkoušel jsem i na telefonu stáhnout aplikaci na tvheadend, na server se připojím, vidím nabídku programů ale přehrát program opět nejde.

Stejně tak ve webové konfiguraci, když kliknu na záložce elektroncký průvodce na ikonku televize, tak se mi otevře okno přehrávání, slyším zvuk, ale video ne, jen černá obrazovka (otvíráno v chrome).

Poradíte někdo čím by to mohlo být?
 
Citovat
#2
@hfx9 Chceš poradit, ale jsi poněkud skoupý na informace.

Co myslíš tím, "Zkopíruju si z webové konfigurace adresu stream a dám ji otevřít jako síťový proud v VLC?" Stačí ti přeci ve VLC zadat http://<ip>:9981/playlist a můžeš sledovat.

Zkoušel jsi do telefonu stáhnout aplikaci, ale nenapsal jsi jakou!!!

Pokud přehráváš přes ikonu "tv", tak se dekóduje video na stroji, kde běží Tvheadend a tam patrně nemáš příslušný video dekoder. V logu Tvheadend bys měl mít v tomto případě při spuštění streamu hlášku (podle typu streamu) něco jako "Unable to find libx264 encoder". Přehrávej tedy přes lokální player (VLC), čehož dosáhneš klikem na ikonu s "i".
 
Citovat
#3
@Client
"Zkopíruju si z webové konfigurace adresu stream a dám ji otevřít jako síťový proud v VLC?" - v záložce services, mám u každé kolečko s i na které když kliknu, tak se mi stáhne soubor m3u. Ten jsem skoušel otevřít ve VLC ale neuspěšně, tak jsem to zkusil tak, že jsem kliknul na i a dal zkopírovat adresu odkazu. Následně ve VLC jsem dal otevřít síťový proud a vložil zkopírovanou adresu.
Také jsem si zkoušel stáhnout playlist. m3u ale ani tak to nefungovalo, opět chybová hláška.

V telefonu (mám iphone) jsem stáhl aplikaci TVHclient, nastavil IP adresu serveru i s porty 9981 a 9982 a přehled programů (EPG) se mi ukáže, takže komunikace se serverem funguje, ale kdž dám u tv stanice přehrát, tak se nic nespustí (ani zvuk)

Jako poslední jsem zkusil na tom stejném pc kde jsem to zkoušel přes VLC nahrát kodi, kde jsem nainstaloval addon TVHead client a vše šlape jak má.

Opravdu nevím co dělám blbě.
Ještě možná doplním, že se jedná o stanice DVBT2 a "TV server" mám z rpi3B+ a USB tuneru XBOX One s nainstalovaným posledním Libreelecem
 
Citovat
#4
(13.6.2019, 8:01)Client Napsal(a): Pokud přehráváš přes ikonu "tv", tak se dekóduje video na stroji, kde běží Tvheadend a tam patrně nemáš příslušný video dekoder. V logu Tvheadend bys měl mít v tomto případě při spuštění streamu hlášku (podle typu streamu) něco jako "Unable to find libx264 encoder". Přehrávej tedy přes lokální player (VLC), čehož dosáhneš klikem na ikonu s "i".

Ano, tahle chyba libx264 se mi zobrazuje v /storage/.kodi/userdata/addon_data/service.tvheadend42/service.log[   INFO] transcode: 0002: 1:TELETEXT ==> Filtered
[  ERROR] transcode: 0002: Unable to find libx264 encoder
[   INFO] transcode: 0002: 2:HEVC ==> Passthrough
[   INFO] transcode: 0002: 3:AAC ==> Passthrough

když se pokouším přehrát náhled TV programu přes TVH backend.

Když jsem v TVH backendu dal Detaily o vysílání / Přehrát program / a skopíroval tu URL adresu:
http://192.168.1.3:9981/play/stream/chan...ccaa53b718 (takto vypadá po odstranění ?title=abc def) tak se zobrazí první video snímek (obrázek) a zvuk funguje, ale video se nepřehrává.

ten samý log soubor ukazuje:
[WARNING] linuxdvb: Unhandled ERROR_BIT_COUNT scale: 0
[WARNING] linuxdvb: Unhandled ERROR_BLOCK_COUNT scale: 0
[WARNING] linuxdvb: Unable to provide UNC value.

koukám že podle "uname -a" mám: LibreELEC 4.19.127 #1 SMP Sat Oct 24 * EDT 2020 armv7l  (Rpi 4)

tady má někdo ten samý problém s libx264, bez odpovědi.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)