• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VNC aneb vzdálená správa plochy Kodi z PC
#1
Lightbulb 
Máme tu již lehce pavučinami opředené vlákno s VNC na OpenELEC , myslím že nebude od věci tuto možnost správy Kodi takříkajíc ze židle u PC trošku oprášit a ukázat, že tato báječná "fičurinka" funguje i na současných systémech.

Níže jsou v obrázkové příloze zastoupeny a otestovány tyto systémy:

HTPCKodi v17.6 "Krypton" (LibreELEC Generic 64bit) →  Kodi v18 "Leia" Alpha 3  (LibreELEC Generic 64bit) → addon "TigerVNC" - pozor u Kodi Leia je nutné (zatím) pro správnou funkčnost nainstalovat tuto upravenou verzi od milhouse → service.tigervnc-9.0.103.zip

RPi Kodi v17.6 "Krypton" (LibreELEC RPi2 arm) →  Kodi v18 "Leia" Alpha 3  (LibreELEC RPi2 arm) → addon "Raspberry Pi VNC"

→ AMLKodi v18 "Leia" Alpha 3 (CoreELEC 8.95.0) → addon "AML-VNC" - zatím funguje v nízkém rozlišení, ale hlavní neduh v podobě nemožnosti ovládání přes klávesnici byl odstraněn a vše je plně funkční !Všechny výše uvedené addony jsou běžně dostupné v defaultních repozitářích a nejrychleji je nalezneme při použití funkce "hledat".
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#2
Rossi, je prosím možné ovládat Kodi z nainstalovaným VNC servrem pomocí PC, který je mimo vnitřní síť? Tzn. je nějaká možnost jak ovládat Kodi krabičku z počítače přes veřejný internet? Všude jsem hledal, něco i zkoušel, ale skončil jsem při ovládání ve vnitřní síti.  Děkuji.
T95X/S905X, Tanix TX9s/S912, HK1/S905X3, CoreElec 19.5
 
Citovat
#3
@delfin-chikago: Tak to jsem nezkoušel (pokud někdo z rodiny potřebuje "doktora" pro box, přivezou jej 1 ), co jsem se díval, možná snad přes placené verze VNC,TeamViewer ??? Zde opravdu neporadím ...
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#4
@delfin-chikago - myslím že určitě ano ale to bys musel mít přístup např. přes vpn což pochybuji že ti někdo dovolí pokud to není tvoje síť.
OLED TV 65" LG - nVIDIA SHIELD TV (2017) - [font]Kodi 20[/font]
NAS Syn. DS718+ - DSM 7.x  

Synology RT6600ax - [font]SRM[/font]
IPHONE 11 PRO/APPLE WATCH S5
 
Citovat
#5
@Kakarotto No tak předpokládám, že v tomto případě to chtějí obě strany. Určitě @delfin-chicago nechce někomu ovládat Kodi na "tajňačku".
@delfin-chikago Pokud vyloučíš klasické vytvoření transparentního šifrovaného tunelu do cílové sítě, tak máš samozřejmě vždycky možnost vyrobit pomocí NAT požadovaný prostup z internetu až na cílový stroj a VNC port (porty). Ale je to samozřejmě bezpečnostní riziko.
 
Citovat
#6
@Client: Přesně jak píšeš jen jsem to tam dodal protože mi nebylo zřejmé z jeho odpovědi zda chce ovládat vlastní kodi krabičku z venku nebo rodičum, kamarádum....pomáhat se vzdálenou podporou.
@delfin-chikago:  Jinak to nemusí byt jen pc. Tímhle způsobem bys mohl ovládat kodi aji přes mobil
OLED TV 65" LG - nVIDIA SHIELD TV (2017) - [font]Kodi 20[/font]
NAS Syn. DS718+ - DSM 7.x  

Synology RT6600ax - [font]SRM[/font]
IPHONE 11 PRO/APPLE WATCH S5
 
Citovat
#7
@delfin-chikago Jinak je možná vhodné ještě položit otázku, co si představuješ pod "ovládáním Kodi". Ne vždy je třeba přístup na GUI Kodi a stačí použít ovládání přes funkce Kodi Web rozhraní. To uvádím jen pro pořádek. Nicméně ale ani tento způsob se samozřejmě bez otevření přístup z internetu neobejde, v případě NAT se pouze vybere jiný port, případně se vyberou porty jak pro VNC, tak pro Kodi Web rozhraní.
 
Citovat
#8
Děkuji za odpovědi. Důvod je takový, že bych potřeboval do škatule vzdáleně nahrávat soubory, které pak Kodi bude přehrávat. Na stránkách VNC real se tváří, že není problém odkudkoliv vzdáleně ovládat PC(Win) i jiné platformy, ale podařilo se mi to pouze na vnitřní síti. Dumal jsem jak ten soubor do vnitřní paměti nahrát, když mi pak VNC dovolí pouze manipulaci v menu Kodi. Tak mě napadlo v Kodi nastavit přístup na FTP úložiště které mám k dispozici a z něj pak už není problém ony soubory vzdáleně nakopírovat do vnitřní paměti. Asi teď kroutíte hlavou, proč rovnou nepřehrávat z onoho FTP, ale požadavek je aby se data při přehrávání nemusela tahat přes internet, ale rovnou z paměti škatule popř. z USB flash zastrčené v ní. Koukal jsem na řešení na způsob Teamviewru, bez nutnosti zásahu do sítě či routeru, ale přiznám se, zatím jsem nepokročil. Hrál jsem si s doplňkem Amlogic-VNC, ale tam se nastavuje pouze port a heslo, nic coby umožnilo se propojit z vnějšího světa.
T95X/S905X, Tanix TX9s/S912, HK1/S905X3, CoreElec 19.5
 
Citovat
#9
Jestli se nemýlím, tak pod AML a LibreElec VNC nefunguje? Nebo je nějaká možnost? Nikde v default repozitáři jsem VNC nenašel
 
Citovat
#10
@Cinda Doplňek VNC jsem našel pod názvem Amlogic VNC v repozitáři CoreElec addons ve složce Služby. Dej vědět, jestli jsi ho vyzkoušel. Případně jestli máš nějaký jiný tip jak vzdáleně ovládat Kodi.
T95X/S905X, Tanix TX9s/S912, HK1/S905X3, CoreElec 19.5
 
Citovat
#11
Jak jsem psal, provozuji LibreElec. Nic takového tam není. Bohužel.  Potřeboval bych dělat printscreen obrazovky televizoru v prostředí LibreElec....
 
Citovat
#12
@Cinda: Tak to máš nějaké rozbité, tohle nefunguje ?
edit:  Uff, beru zpět, Ty to provozuješ na AML .....  8  Tak to nemohu sloužit, u mne AML=CE .....

[Obrázek: gDWBvQG.png]

[Obrázek: u65zo9r.png]

[Obrázek: chUpMX3.png]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)