• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Vysoká hlasitost při DLNA streamu z notebooku na TV
#1
Ahoj, mám dotaz...když si pustím film přes DLNA na LG Smart TV, tak mi pokaždé naběhne film nebo seriál na maximální hlasitost (Volume 99) a musím to vždy ztlumit, je to dost otravné a nepříjemné jak to řve a člověk si to musí hlídat...nevíte prosím Vás, jak docílit toho, aby mi zůstala vždy výchozí hodnota nastavená tak, jak to mám při sledování TV? Předem děkuji za Vaší radu :)
Sony Android TV (Android 8) [Kodi Leia] , Evolveo M4 Box x64 (CoreELEC), Android Box DI-WAY HK1 x64 (CoreELEC)
 
Citovat
#2
LG Smart TV - opravdu si myslíš, že Ti po zadání dotazu s tímto jediným faktorem někdo relevantně/"smartovně" odpoví ? Smart je dnes kde-co a v řadách TV to platí obzvláště .... Je informace o modelu či roku výroby nějakým způsobem utajená, nesdělitelná či pod trestem smrti nepublikovatelná ? O všeobecný problém se asi jednat nebude, možné nastavení konkrétního modelu ..... kdo ví ?
Jinak, střílím těžce od boku, neb nemám LG a ani nemám od Tebe výše psané informace, toto by nepomohlo ?

→ LG How-to 1
→ LG How-to 2
→ LG How-to 3

edit → zde má někdo podobný problém → Kodi set TV volume to 100% (DLNA/UPNP - Windows)

a ještě mne něco napadlo:

MagicSee N5 MAX S905X3 4/32 → CE 9.x \ RPi3B-RPi4 → L9.x \ HTPC → L9.x \ XOne S  18 \ X96 - S905X 2/16 → CE 9.x \ NAS Synology 212J → DSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 18
 
Citovat
#3
(30.12.2018, 16:48)Rossi D Napsal(a): LG Smart TV - opravdu si myslíš, že Ti po zadání dotazu s tímto jediným faktorem někdo relevantně/"smartovně" odpoví ? Smart je dnes kde-co a v řadách TV to platí obzvláště .... Je informace o modelu či roku výroby nějakým způsobem utajená, nesdělitelná či pod trestem smrti nepublikovatelná ? O všeobecný problém se asi jednat nebude, možné nastavení konkrétního modelu ..... kdo ví ?
Jinak, střílím těžce od boku, neb nemám LG a ani nemám od Tebe výše psané informace, toto by nepomohlo ?

→ LG How-to 1
→ LG How-to 2
→ LG How-to 3

edit → zde má někdo podobný problém → Kodi set TV volume to 100% (DLNA/UPNP - Windows)

a ještě mne něco napadlo:Já si hlavně myslím, že problém je v nastavení aplikace Kodi a je úplně jedno jestli je TV z roku 2010  nebo 2018, zda  je to Samsung, LG nebo cokoliv jinýho jelikož stream běží z Kodi přes DLNA server a ne z TV tudíž mi bylo jasný, že je potřeba někde snížit hlasitost v aplikaci Kodi, která to posílá do TV a ne třeba jak tady máte v oblibě hned každýho shazovat a dokazovat si jak jste oproti ostatním lidem chytrý. Stačilo by poslat odkaz a napsat k tomu něco jako "toto by mohlo pomoct" nebo to napsat nějak rozumně... Ale už sem si za tu dobu zvykl a nejen tady, kdekoliv jinde... Každopádně i tak děkuju za radu, již jsem to vyřešil tím, že stačilo snížit hlasitost v přehrávači Kodi. Díky moc za pomoc, problém byl vyřešen. 
Sony Android TV (Android 8) [Kodi Leia] , Evolveo M4 Box x64 (CoreELEC), Android Box DI-WAY HK1 x64 (CoreELEC)
 
Citovat
#4
Omlouvám se za mou odpověď, nechtěl jsem nikoho urazit, neuvědomil jsem si, že věty výše nabudí dojem vulgarity, shazování, povyšování se  a osočování - příště si dám větší pozor na to co píši ..... 

Ještě jednou se omlouvám .....
MagicSee N5 MAX S905X3 4/32 → CE 9.x \ RPi3B-RPi4 → L9.x \ HTPC → L9.x \ XOne S  18 \ X96 - S905X 2/16 → CE 9.x \ NAS Synology 212J → DSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 18
 
Citovat
#5
 
Citovat
#6
Standartně má volume v KODI na 100% asi každý, no "problém" je že když to pošleš do TV, tak je to strašný řev a než to ztlumím na TV, kde to tak  3x překračuje maximální škálu, tak to trvá dlouho, naučil jsem si na to dávat pozor a než něco pošlu, stáhnu hlasitost v KODI na čtvrtinu. Třeba to ale není takový problém zaintegrovat napevno hlasitost do nějakého configu, našel jsem povel přes UPnP který nastavuje hlasitost v TV, jestli by se do toho někdo chtěl pustit, třeba mu to přijde vhod.

Kód:
POST /control/RenderingControl HTTP/1.1
Host: 172.18.8.200:2870
User-Agent: Android/27 UPnP/1.1 UPnPTool/1.5.1
Content-Length: 363
Connection: close
Content-Type: text/xml; charset="utf-8"
SOAPACTION: "urn:schemas-upnp-org:service:RenderingControl:3#SetVolume"

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<s:Envelope xmlns:s="http://schemas.xmlsoap.org/soap/envelope/" s:encodingStyle="http://schemas.xmlsoap.org/soap/encoding/"><s:Body><u:SetVolume xmlns:u="urn:schemas-upnp-org:service:RenderingControl:3"><InstanceID>0</InstanceID><Channel>Master</Channel><DesiredVolume>20</DesiredVolume></u:SetVolume></s:Body></s:Envelope>
 
Citovat
#7
K tomu řízení hlasitosti "tak to trvá dlouho" jeden návod. Pokud máš většinou v Kodi hlasitost na 100% a řídíš ji v TV nebo jiném zařízení, lze pro změny v Kodi nastavit menší počet kroků řízení hlasitosti.
Nastavení Systém/Expert>Systém>Zvuk>Kroky pro nastavení hlasitosti (snížit na nejmenší 10)
Kodi 19/18.x -LibreELEC 9.x -BerryBoot -RPi4/3/0/w -LinuxMint/W10/Android 11/10. Router 1Gbit, 2.4+5GHz
 
Citovat
#8
Ještě bych zkusil jednu možnost, psal jsme o ní výše, ale nikdo se toho nechytil a já jsem to pak už nezkoušel (nepotřebuji to).

Myslím to tak, zkusit vhodnou kombinaci nastavení hlasitosti v Kodi a nastavení zesílení hlasitosti v přehrávači tak, aby to přineslo stejnou hlasitost ať přehráváš přes Kodi přehrávač a audio/video výstup nebo přes DLNA přehrávač.

Vycházím z předpokladu, že do DLNA přehrávače se předává nastavená hlasitost Kodi, kdežto zesílení hlasitosti platí pouze pro přehrávač Kodi. Pokud je ten předpoklad špatný, tak to fungovat nebude a pak je moje rada na nic.

Takže postup by měl být takový:
 1. pustit video přes DLNA přehrávač přes síť
 2. nastavit si hlasitost Kodi tak, jak ji potřebuješ v DLNA přehrávači
 3. pak si pustit video přes Kodi přehrávač a přes audio/video výstup
 4. nastavit  si úroveň zesílení v Kodi přehrávači tak, aby odpovídala hlasitosti, jaká byla při přehrávání v DLNA přehrávači
A jak úroveň zesílení v přehrávači nastavit:
 1. při přehrávání videa v Kodi přehrávači stisknout klávesu Enter nebo OK na DO
 2. vybrat/kliknout na ikonu Nastavení (ozubené kolo)
 3. v okně Nastavení vybrat Nastavení zvuku
 4. v Nastavení zvuku vybrat a nastavit Zesílení hlasitosti
 
Citovat
#9
(28.1.2019, 12:12)meda Napsal(a): K tomu řízení hlasitosti "tak to trvá dlouho" jeden návod. Pokud máš většinou v Kodi hlasitost na 100% a řídíš ji v TV nebo jiném zařízení, lze pro změny v Kodi nastavit menší počet kroků řízení hlasitosti.
Nastavení Systém/Expert>Systém>Zvuk>Kroky pro nastavení hlasitosti (snížit na nejmenší 10)

Tak to trvá dlouho - míněno: že když najednou začne televize ječet, většinou mě v tom prvotním šoku první napadlo sáhnout po DO a držet VOL-  Už se mi to opravdu dlouho nestalo, pač mám už defaultně volume v kodi na notebooku nastavenou na čtvrtinu. Když pak obsah pošlu do TV, je to optimální.

Díky Méďo a Cliente, že o tom pořád přemýšlíte, ale myslím že to je jen o zvyku, nic fatálního.. :)
[RPi2][Rpi4][Chromecast Ultra][TV55"4K HDR][AC66U-2xTB Cloud]
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)