• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Vysoká hlasitost při DLNA streamu z notebooku na TV
#1
Ahoj, mám dotaz...když si pustím film přes DLNA na LG Smart TV, tak mi pokaždé naběhne film nebo seriál na maximální hlasitost (Volume 99) a musím to vždy ztlumit, je to dost otravné a nepříjemné jak to řve a člověk si to musí hlídat...nevíte prosím Vás, jak docílit toho, aby mi zůstala vždy výchozí hodnota nastavená tak, jak to mám při sledování TV? Předem děkuji za Vaší radu :)
O2 TV Box (Android 10) [Kodi Matrix] , Evolveo M4 Box x64 (CoreELEC), Android Box DI-WAY HK1 x64 (CoreELEC) ,Chromecast 4 (4K) Google TV
 
Citovat
#2
LG Smart TV - opravdu si myslíš, že Ti po zadání dotazu s tímto jediným faktorem někdo relevantně/"smartovně" odpoví ? Smart je dnes kde-co a v řadách TV to platí obzvláště .... Je informace o modelu či roku výroby nějakým způsobem utajená, nesdělitelná či pod trestem smrti nepublikovatelná ? O všeobecný problém se asi jednat nebude, možné nastavení konkrétního modelu ..... kdo ví ?
Jinak, střílím těžce od boku, neb nemám LG a ani nemám od Tebe výše psané informace, toto by nepomohlo ?

→ LG How-to 1
→ LG How-to 2
→ LG How-to 3

edit → zde má někdo podobný problém → Kodi set TV volume to 100% (DLNA/UPNP - Windows)

a ještě mne něco napadlo:

S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#3
(30.12.2018, 16:48)Rossi D Napsal(a): LG Smart TV - opravdu si myslíš, že Ti po zadání dotazu s tímto jediným faktorem někdo relevantně/"smartovně" odpoví ? Smart je dnes kde-co a v řadách TV to platí obzvláště .... Je informace o modelu či roku výroby nějakým způsobem utajená, nesdělitelná či pod trestem smrti nepublikovatelná ? O všeobecný problém se asi jednat nebude, možné nastavení konkrétního modelu ..... kdo ví ?
Jinak, střílím těžce od boku, neb nemám LG a ani nemám od Tebe výše psané informace, toto by nepomohlo ?

→ LG How-to 1
→ LG How-to 2
→ LG How-to 3

edit → zde má někdo podobný problém → Kodi set TV volume to 100% (DLNA/UPNP - Windows)

a ještě mne něco napadlo:Já si hlavně myslím, že problém je v nastavení aplikace Kodi a je úplně jedno jestli je TV z roku 2010  nebo 2018, zda  je to Samsung, LG nebo cokoliv jinýho jelikož stream běží z Kodi přes DLNA server a ne z TV tudíž mi bylo jasný, že je potřeba někde snížit hlasitost v aplikaci Kodi, která to posílá do TV a ne třeba jak tady máte v oblibě hned každýho shazovat a dokazovat si jak jste oproti ostatním lidem chytrý. Stačilo by poslat odkaz a napsat k tomu něco jako "toto by mohlo pomoct" nebo to napsat nějak rozumně... Ale už sem si za tu dobu zvykl a nejen tady, kdekoliv jinde... Každopádně i tak děkuju za radu, již jsem to vyřešil tím, že stačilo snížit hlasitost v přehrávači Kodi. Díky moc za pomoc, problém byl vyřešen. 
O2 TV Box (Android 10) [Kodi Matrix] , Evolveo M4 Box x64 (CoreELEC), Android Box DI-WAY HK1 x64 (CoreELEC) ,Chromecast 4 (4K) Google TV
 
Citovat
#4
Omlouvám se za mou odpověď, nechtěl jsem nikoho urazit, neuvědomil jsem si, že věty výše nabudí dojem vulgarity, shazování, povyšování se  a osočování - příště si dám větší pozor na to co píši ..... 

Ještě jednou se omlouvám .....
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#5
Vidím, že se tady rozmohla nová móda. Každý, kdo neporadí podle představ tazatele, je nařčen z toho, že tazatele shazuje, a že dokazuje jak je oproti ostatním lidem chytrý. Ono je, @Andrew88cz, jedno, jestli ti @Rossi D poradil dobře nebo ne. Snahu měl a i když zpočátku mířil vedle, chtěl znát o tom, čeho se tvůj dotaz týkat, něco víc. Je to odvěká bolest většiny tázajících. Přijdou na fórum, nepřečtou si pravidla a hned  se ptají. A když je na to někdo upozorní, že by měli přidat pár informací, je oheň na střeše. Zameť si před vlastním prahem. Dodržuj pravidla fóra, ptej se tak, jak je tu doporučeno, a dostane se ti takové odpovědi, jakou si představuješ. I když, přečtu-li si to, co ti odpověděl @Rossi D, tak tam nic, co by se dalo označit za snahu tě shodit nebo dělat chytrého, nevidím. Ty možná ano, ale i to se dá vysvětlit. Ono, když se 100 tazatelů zeptá špatně a když se pak zeptá se špatně i ten 101., tak je lehká ironie pochopitelná. Prostě máš smůlu, že jsi ten 101., a také to, že ses tak vymezil vůči @Rossi D. To je podle mne jeden z nejfundovanějších lidí tady na fóru a ten, který se vždy snaží každému pomáhat. Tady jsi fakt šlápl vedle.

A teď k věci. Přehrává-li se přes přehrávač DLNA, Kodi mu předává i svou aktuální hodnotu nastavení hlasitosti. Stejně, jako ji předává internímu playeru. Většinou je hlasitost Kodi, pokud se používá externí HW (např. TV připojená přes HDMI) kde se reguluje hlasitost zvlášť, nastavena na 100 %. Pokud se za tohoto stavu pustí přehrávání přes přehrávač DLNA, přenese se do něj i těch 100 % a současné verze přehrávačů DLNA na to zareagují tak, že tu hodnotu převezmou a nastaví hlasitost podle toho. Ale ono tomu tak nebylo vždy. Starší verze přehrávačů DLNA tuto vlastnost nemívaly vždy, takže dotaz na typ TV, o kterém psal @Rossi D zas tak od věci nebyl. To, že to nebyl tvůj případ, to je věci jiná.

Řešení bylo nalezeno, i když není v případě, pokud přehrávače střídáš (tzn. jednou přehrávač Kodi při sledování na monitoru počítače a jindy přehrávač DLNA v TV) příliš praktické. Tady bych doporučoval kombinovat nastavení hlasitosti v Kodi a nastavení zesílení v přehrávači tak, aby to v obou případech přineslo +/- podobnou hlasitost.

A abych to úplně uzavřel. Viz mé dříve uvedené "zameť si před vlastním prahem". Doporučoval bych ti přečíst si pravidla fóra (zejména používání citací) a to, jak se ptát a také se podívat na to, jak se odpovídá, pokud už tu potřebu citaci použít, navzdory pravidlům, máš.

Teď jen budu doufat, že jsem tě svým příspěvkem neshodil a že jsem si tím nedokazoval, jak jsem proti ostatním chytrý. 1

@Rossi D Myslím, že Tvé omluvy nejsou na místě. Ty se podle mne za nic omlouvat nemusíš.
 
Citovat
#6
Standartně má volume v KODI na 100% asi každý, no "problém" je že když to pošleš do TV, tak je to strašný řev a než to ztlumím na TV, kde to tak  3x překračuje maximální škálu, tak to trvá dlouho, naučil jsem si na to dávat pozor a než něco pošlu, stáhnu hlasitost v KODI na čtvrtinu. Třeba to ale není takový problém zaintegrovat napevno hlasitost do nějakého configu, našel jsem povel přes UPnP který nastavuje hlasitost v TV, jestli by se do toho někdo chtěl pustit, třeba mu to přijde vhod.

Kód:
POST /control/RenderingControl HTTP/1.1
Host: 172.18.8.200:2870
User-Agent: Android/27 UPnP/1.1 UPnPTool/1.5.1
Content-Length: 363
Connection: close
Content-Type: text/xml; charset="utf-8"
SOAPACTION: "urn:schemas-upnp-org:service:RenderingControl:3#SetVolume"

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<s:Envelope xmlns:s="http://schemas.xmlsoap.org/soap/envelope/" s:encodingStyle="http://schemas.xmlsoap.org/soap/encoding/"><s:Body><u:SetVolume xmlns:u="urn:schemas-upnp-org:service:RenderingControl:3"><InstanceID>0</InstanceID><Channel>Master</Channel><DesiredVolume>20</DesiredVolume></u:SetVolume></s:Body></s:Envelope>
 
Citovat
#7
K tomu řízení hlasitosti "tak to trvá dlouho" jeden návod. Pokud máš většinou v Kodi hlasitost na 100% a řídíš ji v TV nebo jiném zařízení, lze pro změny v Kodi nastavit menší počet kroků řízení hlasitosti.
Nastavení Systém/Expert>Systém>Zvuk>Kroky pro nastavení hlasitosti (snížit na nejmenší 10)
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#8
Ještě bych zkusil jednu možnost, psal jsme o ní výše, ale nikdo se toho nechytil a já jsem to pak už nezkoušel (nepotřebuji to).

Myslím to tak, zkusit vhodnou kombinaci nastavení hlasitosti v Kodi a nastavení zesílení hlasitosti v přehrávači tak, aby to přineslo stejnou hlasitost ať přehráváš přes Kodi přehrávač a audio/video výstup nebo přes DLNA přehrávač.

Vycházím z předpokladu, že do DLNA přehrávače se předává nastavená hlasitost Kodi, kdežto zesílení hlasitosti platí pouze pro přehrávač Kodi. Pokud je ten předpoklad špatný, tak to fungovat nebude a pak je moje rada na nic.

Takže postup by měl být takový:
 1. pustit video přes DLNA přehrávač přes síť
 2. nastavit si hlasitost Kodi tak, jak ji potřebuješ v DLNA přehrávači
 3. pak si pustit video přes Kodi přehrávač a přes audio/video výstup
 4. nastavit  si úroveň zesílení v Kodi přehrávači tak, aby odpovídala hlasitosti, jaká byla při přehrávání v DLNA přehrávači
A jak úroveň zesílení v přehrávači nastavit:
 1. při přehrávání videa v Kodi přehrávači stisknout klávesu Enter nebo OK na DO
 2. vybrat/kliknout na ikonu Nastavení (ozubené kolo)
 3. v okně Nastavení vybrat Nastavení zvuku
 4. v Nastavení zvuku vybrat a nastavit Zesílení hlasitosti
 
Citovat
#9
(28.1.2019, 12:12)meda Napsal(a): K tomu řízení hlasitosti "tak to trvá dlouho" jeden návod. Pokud máš většinou v Kodi hlasitost na 100% a řídíš ji v TV nebo jiném zařízení, lze pro změny v Kodi nastavit menší počet kroků řízení hlasitosti.
Nastavení Systém/Expert>Systém>Zvuk>Kroky pro nastavení hlasitosti (snížit na nejmenší 10)

Tak to trvá dlouho - míněno: že když najednou začne televize ječet, většinou mě v tom prvotním šoku první napadlo sáhnout po DO a držet VOL-  Už se mi to opravdu dlouho nestalo, pač mám už defaultně volume v kodi na notebooku nastavenou na čtvrtinu. Když pak obsah pošlu do TV, je to optimální.

Díky Méďo a Cliente, že o tom pořád přemýšlíte, ale myslím že to je jen o zvyku, nic fatálního.. :)
[RPi2][Rpi4][Chromecast Ultra][TV55"4K HDR][AC66U-2xTB Cloud]
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)