• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zpomalené streamování na Webshare
#1
Ahoj, nevím, jestli píšu do správného vlákna...
Mám na Kodi (Matrix) doplněk Stream Cinema Community, koukám přes tento doplněk na filmy - propojený účet na Webshare (VIP účet). MMC je Evolveo C4 8K. Ve večerních hodinách, tj. mezi 20:00 a 22:30 se rychlost sníží natolik, že nelze přehrát ani HD video s dat. rychlostí 9Mbps. Každou chvíli se to načítá. Když dám v nastavení SCC "test rychlosti stahování", napíše mi to 6Mbps (přes den ale naměří i přes 60Mbps), ale na PC mi speedtest v tu samou chvíli naměří přes 30Mbps. Přes den se dá koukat bez problému i na 4K HDR filmy s dat tokem 15Mbps Nevíte co s tím? Je to na Webshare běžné, že je to v tuhle dobu tak pomalé? Nebo je chyba někde v nastavení?

Jo, samozřejmě jsem zjišťoval u poskytovatele, jestli nebrzdí záměrně nějaké servery, ale ujišťovali mě, že to nedělají.

Děkuji!
 
Citovat
#2
@Milano7878: Chyba určitě není na straně websharu, spíše máš sdílené připojení od providera a moc fanoušků streamování ve stejnou dobu.
 
Citovat
#3
Stalo se mi to teď 2x večer taky, ale vypadalo to na problém WS nebo peeringu, protože budík na speedtest.net ukazoval v e stejnou chvili 300Mbps
 
Citovat
#4
Ja to pozoruju min. tyden
 
Citovat
#5
Pravdu mají všichni, jen to, že by to byl problém WS je z toho nejméně pravděpodobné. To by těch, kteří si stěžují bylo mnohem, mnohem víc. To, že různé testy ukazují různé výsledky je normální, ukazuje to jen to, že různé směry v síti mají různou průchodnost. Také je třeba pamatovat na to, že u poskytovatelů na různých úrovních (a nejenom u těch koncových, i když tam se to děje nejčastěji) může být tok omezen i selektivně. Jediné, co se s tím dá dělat, kromě navýšení cachce (což ale nemusí pomoci vždy) je vyjednávat s poskytovatelem a být v tomto směru asertivní. Oni někdy tvrdí, že to u nich není, i když si buď nejsou jisti a nebo, dokonce, to naopak vědí až moc dobře.
 
Citovat
#6
Jak uvádí @JiRo v 99,9% se jedná o omezení u ISP.
Buď mají v bytovce kam dodávají službu tzv. “manage switch” tedy že toky mohou v prime time “omezovat” či omezit tzv. “stahovače”. Což dělají velmi často i při používání stream služeb jelikož se jim najednou navýší download/upload na daném uzlu a již nedovedou rozlišit jestli se jedná o stream nebo “stahování”.
Má asertivita u mého ISP vedla k výměně jeho síťových prvků až k hlavnímu uzlu.
Mám symetrických 1Gbps/1Gbps na optice a při provozu několika stream služeb (HBO Go, Disney+, Netflix,T-Mobile TV, SledovaniTV) nemám poslední rok a půl problém.
V Kodi 19 SCC a Webshare nepoužívám, při používání mnou placených služeb to nemám za potřebí.
Dalším prvkem může být router co má člověk doma. Čím více stoupají nároky na vytížení domácí sítě musí stoupat i nárok na výkon routeru a hlavně na jeho možnosti nastavení.
Mám doma Synology RT2600ac kde všechny moje multimediální zařízení (stb, android box, chytré TV 2x) mají nastavenou vysokou prioritu + maximální beamforming.

Ugoos X3 Pro + Synology DS218, D216play +Synology RT2600ac 
SZ nečtu!!! Ptejte se ve fóru, pomůžete ostatním.
 
Citovat
#7
(27.9.2022, 13:18)JiRo Napsal(a): Pravdu mají všichni, jen to, že by to byl problém WS je z toho nejméně pravděpodobné. To by těch, kteří si stěžují bylo mnohem, mnohem víc. To, že různé testy ukazují různé výsledky je normální, ukazuje to jen to, že různé směry v síti mají různou průchodnost. Také je třeba pamatovat na to, že u poskytovatelů na různých úrovních (a nejenom u těch koncových, i když tam se to děje nejčastěji) může být tok omezen i selektivně. Jediné, co se s tím dá dělat, kromě navýšení cachce (což ale nemusí pomoci vždy) je vyjednávat s poskytovatelem a být v tomto směru asertivní. Oni někdy tvrdí, že to u nich není, i když si buď nejsou jisti a nebo, dokonce, to naopak vědí až moc dobře.
To není můj případ, nic neomezujeme, ani selektivně. a stejně jaem to v poslední době pozoroval. Ale jen 2x
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)