• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RDS (Radio Data System)
#1
RDS - Radio Data System je patrně všeobecně známá doplňková služba. Pokud nevíte o co jde, tak docela stručné a výstižné povídání najdete např. v RDS - co je to? Počínaje KOdi 17 byla v něm doplněna podpora zpracování informací z RDS. Pokoušel jsme se z přijímaných streamů získat nějakou informaci, a i když Kodi přítomnost RDS infromací, indikuje, zatím jsem nebyl úspěšný. Zdá se, že míst, která na zpracování informací RDS mají vliv, bude nejen v Kodi (ale v celém řetězci) více. Tak jen stručně zrekapituluji:
  1. Skin (zobrazení RDS) - základní skin Estuary má pro zobrazení RDS informací vytvořenu minimálně jednu sestavu, jejich volba ale nemá ve skinu jednoznačné místo. Pro další zkoumání je důležité mít jistotu, že jsou RDS infromace do KOdi skutečně předávány. Bez toho každá další laborování postrádá smysl
  2. Skin (indikace RDS) - ve skinu je stav, že jsou ve streamu RDS data přítomna indikován. V podstatě odpovídá očekávání. U kanálů, které prokazataleně RDS mají (verifikováno na přijímačích, které RDS zobrazují), se příznak přítomnosti RDS skutečně zobrazí (a naopak).
  3. Live TV & PVR funkce - v nastavení je podpora RDS (i dopravního hlášení) přítomna, dá se vypnout/zapnout
  4. PVR addon - já osobně používám Tvheadend a proto mne v Kodi zajímá pvr.hts klient. Dnes jsem zjistil, že teprve v posledních verzích tohoto pvr addon je podpora RDS přítomna: https://github.com/kodi-pvr/pvr.hts/comm...91e0d19a38.
  5. Druhy zdroje vysílání - tady je to momentálně velká neznámá. Zatím jsme se nikde jasně nedozvěděl, zda je možné RDS kanál vkládat i do streamů mp3 a pokud ano, zda to někdo dělá. To si bude ještě vyžadovat nějaké další pátrání, jak v informacích o problematice na internetu, tak na základě vlastních pokusů. To samé samozřejmě platí i pro digitální vysílání.
  6. Příjem a základní zpracování vysílání (backend server) - to je, v mém případě, Tvheadend backend server. Tvůrci pvr.hts jsou současně i tvůrci Tvheadend, takže existuje-li podpora RDS v PVR addon, takže je pravděpodobné, že bude existovat i v Tvheadend.
  7. Příjem a základní zpracování vysílání (ffmpeg) - i to je pro mne velká neznámá. Příjem radia prostřednictvím OTA/IPTV s sebou nese v některých případech nutnost použití ffmpeg. Jak se k RDS kanálu a jeho datům chová ffmpeg je mi zatím skryto.
Jsem v této problematice prakticky úplně na začátku. Pokud má někdo nějaké další informace, nebo jsem tady na fóru něco přehlédl, budu vděčný za každé další nakopnutí a sdílení informací a dalších znalostí o této problematice. Sám se chystám samozřejmě dělat totéž. I proto jsem to založil jako zcela nové téma. Mým cílem je zajistit přirozené a Kodi zvyklostem odpovídající zobrazení RDS informací.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RDS (Radio Data System) - od Client - 23.1.2019, 14:26
RE: RDS (Radio Data System) - od Client - 23.1.2019, 22:39
RE: RDS (Radio Data System) - od Client - 25.1.2019, 16:13
RE: RDS (Radio Data System) - od JiRo - 05.12.2021, 11:52
RE: RDS (Radio Data System) - od martinchromy - 08.12.2021, 19:15
RE: RDS (Radio Data System) - od JiRo - 08.12.2021, 23:01
RE: RDS (Radio Data System) - od JiRo - 10.12.2021, 12:13
RE: RDS (Radio Data System) - od JiRo - 11.12.2021, 10:57
RE: RDS (Radio Data System) - od meda - 14.1.2022, 15:39

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)