• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prázdná knihovna + nemožnost indexování
#15
Tak on nikdo neříká, že je bezpodmínečně nutné používat pouze jednu metodu.

Já mám zdroje historicky rozdělené podle několika kritérií, a pokračuji v tom i dnes. Využívám to teď ale spíše tak, že si do nich zařazuji soubory podle toho, jakou metodou a/nebo scraperem, je budu zařazovat do knihovny. Drtivou většinu nechávám na scraperech (používám jich víc), část na speciál addonech, které generují nfo (např. YouTube Library) a pro zbytek, např. Home videa mám "udělátko", pomocí kterého si z jednoduchého textového popisu (1. řádek - Název, 2. řádek - Podtitul, 4. řádek - Popis, 5. řádek - Kategorie, 6. Řádek datum záznamu, atd.) vytvořím nfo. Ty textové soubory vytvořím rychle, pak spustím script a ten mi tam, kde ještě není nfo, ho z těch textových soborů vyrobí. Náhled si při tom automaticky vyrobí pomocí ffmpeg ze samotného videa, případně tam ručně přihodím paralelně pořízenou fotku. Vždycky se nějaká najde. Už to takto dělám léta, mám to řešení ještě z dob MediaPortal.

Tiny MM mám také, občas ho pro jeden zdroj ještě používám, ale že bych si s ním spravoval celou videotéku, to pokládám za redundanci. Především proto, že při zobrazení mě zajímají pouze cover a fanart a ty mi ve většině případů dodají scrapery. A  když někde chybí nějaké popisy, tak se zapojím a do příslušné databáze je doplním. Nedělám to často, dříve jsem byl mnohem, mnohem aktivnější, ale když vidím, jak na to ostatní kašlou, tak se mi do toho už také nechce. Navíc, v naší rodině nemáme žádný problém s angličtinou, takže i z toho důvodu to moc neřeším.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: prázdná knihovna + nemožnost indexování - od Client - 14.4.2019, 14:02

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)