• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remote Control Pad
#6
@hitman222 Testovací verzi mám, na čem bych to asi testoval 1, ale ještě chvíli, než ji zveřejním, mi dej. Jde to pomalu, respektive já se tomu pomalu věnuji, jsou i jiné radosti. Jaro, ... a tak...

Nicméně dnes jsem tomu chvíli času dal a poté, co jsem musel některé představy korigovat (a ješte budu muset, alespoň u pvních verzí) vypadá to takto.

Plocha RCP obsahuje v této verzi 5x4 sloupce tlačítek:
[attachment=6385]
Část z plochy má pevné obsazení, část se může pomocí tlačítka vpravo dole měnit, část se mění podle kontextu Kodi. To je obecný princip, který mám nějak odladěný a s kterým se dá pracovat na "expertní" úrovni. Tedy v tom smyslu, že si je někdo, kdo se vyzná ve skinningu může případně i upravit podle svých potřeb. Přepodkládám, že až to všechno odladím a bude to fungovat, udělám ještě v rámci addon i funkci FULL SETTINGS, kde bude možné funkce k jednotlivýcm tlačítkům měnit podle potřeby i laickými uživateli.

Jsou ted tři základní režimy zobrazení, říkám jim Player, Number a Tool. Jak už jsem uvedl, přepínání mezi nimi je možné pomocí tlačítka vpravo dole (světle šedivé). Nápis na něm vždy udává, do kterého režimu se RCP po volbě přepne. Skupiny tlačítek, které jsou aktivní pouze v právě navoleném režimu jsou podloženy světlejší barvou. Další dva režimy zobrazení (Player je zobrazen na prvním obrázku) pak vypadají takto - Number:
[attachment=6386]
a třetí Tool:
[attachment=6387]
Tady bych měl ale asi odbočit. Ukazuje se, že myšlenka číselné klávesnice, tedy zobrazení Number, asi hned tak realizovatelná nebude (pokud vůbec). Snažím se to nějak prolomit nebo ošálit, ale zatím se mi to moc nedaří. V RCP sice je, s tím problém není, ale její použití, například k přímé volbě kanálů TV nebo Radia, tom moc prakticky a uživatelsky příjemné není. Je tedy možné, že nakonec režim Number vypustí,

Jak už jsem napsal, některá tlačítka se mohou měnit i podle kontextu. Zatím je to použito ve dvou případech. První, jsou tlačítka TV a RADIO, kterými se spouští přehrávání naposledy přehrávaného kanálu televize nebo radia.
[attachment=6388]
V okamžiku, když se přehrávání spustí, změní se tato dvě tlačítka na tlačítko CHANNEL UP a CHANNEL DOWN. Ten princip je takový, že dokud se televize nebo radio nepřehrávají, není třeba kanály přepínat a tlačítka jsou vlastně navyužitá.
[attachment=6389]
Druhý případ přepínání podle kontextu Kodi je tlačítku PLAY/PAUSE, ale to je v Kodi celkem známý princip. Tlačítko PLAY se zobrazuje v případěch, když žádné přehrávání (audio i video) neběží, nebo běží, ale je ve stavu pause, tlačítko PAUSE se zobrazuje na tom samém místě jako PLAY v případě, že přehrávání běží.
[attachment=6390]

RCP a team Kodi

Zatím mám všechny texty v kódu a tak jsou pro jistotu v angličtině. Další důvod, proč tomu tak je to, že jsem zatím předběžně dohodnut, že RCP nabídnu Kodi teamu. Minimálně pro něj ale chystám téma na oficiálním Kodi fóru. Podobně se o tom snažím dohodnout i s teamy *ELEC. Předběžný zájem, po krátké představení RCP, by byl. Otázkou je, jestii to dopadne. RCP není nic světoborného, tedy co se týče jeho realizace. Novinkou je spíše ta myšlenka něčeho takového, a tu jsem už zveřejnil. ZKušený skinenr něco takového vymyslí za pár hodin, takže by nebylo nic divného, kdyby se opdobné řešení objevilo i jinde. Já osobně jsem na tom čistého času strávil zatím jen asi 6 hodin (+ samozřejmě čas, kdy jsem o celé koncepci a tom, jak by mohla vypadat a funopvat, přemýšlel)

Testovací verze

Testovací verze bude snad už brzy, celou jsem ji pojal tak, že se pouze nakopíruje jeden soubor do adresáře skinu a nastaví se mapování příslušné klávesy. Proto je to celé napsané jako "monolitický blok" bez žádných includes, odkazů do jazykových souborů ani na obrázků - ono se to takto jendoduše a rychle i ladí. Výjimkou je v této Estuary verzi těch pár ikon, které jsou k dispozici. Počítám, že až bude k dipozici verze addon, tak veškeré tyto záležitosti budou řešeny tam.

Nastavení

Pozorný čtenář si jistě všiml tlačítka RCP SETTINGS v zobrazení Tool. To je jedna ze dvou možností parametrizace RCP. Říkám ji základní - basic. Bude se provádět přímo ve spuštěném RCP a bude obsahovat pouze několik málo základních funkcí. Oproti tomu již výše zmíněné FULL SETTING, to bude až záležitost verze addon. Ta se bude spoutět z nastavení Kodi, a měla by (ve své konečné verzi) nabídnout možnost přiřadit tlačítkům funkce přesně podle přání uživatelů.

Jiné skiny

Zatím je to všechno jen o Estuary. Chci to nejdříve odladit do nějakého přijatelného stavu a teprve pak budu přemýšlet do jakého skinu se pustím dál. Zatím přemýšlím, jak jinak, o Confluence a Aeon Nox Silvo.

Další nápady

Je na to ještě brzo, ale já už si s tím nějakou dobu hraji a tak už nějakou představu mám. Kromě toho, co jsem už výše napsal, mám zatím celkem zafixovanou variantu RCP s jiným množstvím tlačítek. Teď je to 5x4, dokáži si představit 5x3, 3x3 nebo dokonce 3x2. Vždy podle toho, kolik a která tlačítka na klsickém ovladači bude mít uživatel  dispozici. Opačným směrem jde nápad mého kamarádda, který si s RCP u mě doma hrál (byl mimochodem nadšený), který přišel s myšlenkou naopak počet tlačítek rozšířit na 7x5. Kolem té stávající verze 5x4 by se vytvořilo jaké "U" z tlačítek, barevně jinak podložených nebo i jinak barevných, na které by si uživatelem definoval své "rychlé volby". Jakási obdoba "Oblíbených".
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Remote Control Pad - od Client - 18.4.2020, 1:34
RE: Remote Control Pad - od Omroo - 18.4.2020, 7:07
RE: Remote Control Pad - od Client - 18.4.2020, 11:06
RE: Remote Control Pad - od playman22 - 18.4.2020, 7:41
RE: Remote Control Pad - od hitman222 - 23.4.2020, 16:30
RE: Remote Control Pad - od Client - 26.4.2020, 20:22
Remote Control Pad - od hitman222 - 26.4.2020, 20:30
RE: Remote Control Pad - od playman22 - 26.4.2020, 21:39
RE: Remote Control Pad - od JiRo - 22.5.2021, 16:34
Remote Control Pad - od j.jusko - 22.5.2021, 20:14
RE: Remote Control Pad - od jkmh - 22.5.2021, 20:50

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)