• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skip 1s – staronový způsob ovládání Kodi
#11
Další, a na dlouhou dobu asi i poslední, poznatky...
  • zatím, co první dojmy z aplikace, kterou se nastavuje ovladač, mě nenadchly, tak ty další jsou vyloženým zklamáním
  • zatímco přidání TV a funkce ovladače při ovládání TV Samsung byly bez porblémů, vše co následovalo, je už velkým zklamáním
  • podoba s Logitech ovladači stejné kategorie je jen zdánlivá (nebo částečná) a víceméně jen naznačuje, že by to mělo či mohlo nakonec fungovat nějak podobně, ale je to jen zdání (zatím)
  • aplikace je nestabilní a nevyzrálá a nejen že je pomalá, ale když se má zobrazit nějaká změna, tak se v zobrazen objevují artefakty, překrývá se minulé a aktuální zobrazení a má to i další podobné neduhy
  • s funkcemi a jejich nastavení je to ještě horší, několik očekávaných funkcí (bez kterých je to téměř k ničemu) jsem vůbec v nastavení nenašel, např.
    • není jasné, jak při změně aktivity definovat co zůstane zapnuto a co se vypne
    • vůbec se neřeší, na který vstup a co se při tom přepne
  • nabídka zařízení pro typ, který bych mohl přiřadit boxu s CoreELEC je velmi omezená, existuje sice zařízení Kodi, ale to má jen pár možností, podobné je to, když si místo toho vyberu MS Medium Centrum. To vede k toimu, že v podstatě nemohu využít všechna tlačítka s odpovídajcíími funkcemi. A namapovat na ně v ovladači něco jiného a pak to v Kodi přemapovávat se mi opravdu nechce
No, nebudu v dalším popisu pokračovat. Po dvou dnech, kdy jsem tomu věnovat vždy po 1. hodině jsem, co se týče funkční výbavy ovladače a možností aplikace pro jeho nastavení, vyloženě zklamán.

Se slzou v oku při tom vzpomínám na ovladače Logitech. Tam bylo vše jasné a vše také fungovalo. Ano, pro někoho to možná bylo složité, ale pokud člověk pochopil tu filosofii (což se dalo celkem rychle, protože měla svou jasnou vnitřní lgiku), šlo to pak celkem rychle a co hlavně, daly se s tím dělat opravdu kouzla. A co je ještě podstatnější, i laičtí uživatelé pak ovladač přijali zcela bez problémů. Vzpomínám si na dobu, kdy náš Harmony Logitech One kromě TV ovládal PC s Windows a Media Portalem a současně, když jsem dělal první pokusy s Kodi i RPi s OpenELEC, řadu přehrávačů - CD, DVD i kazetový přehrávač a receiver Yamaha. A vše bylo tak přirozené, že si s tím věděla rady i moje manželka.

Takže aktuální závěr je, že Skip, jakoliv je jeho HW povedený kousek, potřebuje aby jeho FW a také SW aplikace pro parametrizaci, ještě dozrály. Do té doby to bude jen hezká, ale nepoužitelná rekvizita. Nechávám si ho a budu sledovat vývoj na fóru Lirc a pokud budu mít náladu, určitě se čas od času k hraní s ním dostanu.

Na závěr tedy mírně OT...

Co se ale týče praktického použití, zůstávám tedy pokorně u funkčně vyhovujícího ovladače T1 z asijské provenience. Tam je ale zase mechanický problém s tlačítky, protože ta, při každodenním používání, déle jak 3/4 roku nevydrží. Zatím to řeším tak, že prostě čas od času pár kousků objednám. Je to pár stovek a u nového ovladače stačí jen vložit baterky, vyměnit dongle a nahrát IR kód POWER tlačítka.

Nyní jsme se zamiloval do BT ovladače GTCombo od GMEDIA, který se mi líbí čím dál tím více. Už jsem u něj dotáhl mapování na úrovni systému tak daleko, že nyní ho mohu celkem jednoduše, jen s malým úsilím při mapování v Kodi, použít také. Už jsem o tomto ovladači tady na fóru psal, zatím s negativním hodnocením, ale poté, co jsem zvládl to přemapování na úrovni systému, vše se jeví o hodně lépe. K popisu se vrátím v příslušném tématu...

Pravda je, že teď mám právě v obýváku připojeno k boxu celkem 6 funkčích ovladačů. 1x RF (s donglem), 1x Lirc (s IR donglem), 2x různé BT (jedou přes built-in BT v Beelink) a 2x DO Samsung (1x klasika a 1x chytrý, oba přes HDMI-CEC). Ale jak už jsem jednou napsal, na ovladače mám slabost (nebo je to možná má úchylka).
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Skip 1s – staronový způsob ovládání Kodi - od JiRo - 10.6.2023, 22:58

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)