• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skip 1s – staronový způsob ovládání Kodi
#1
Jason Kotzin, autor Flirc, navrhl a vytvořil se svým týmem, ve které jsou i vývojáři z Kodi, zcela nový dálkový ovladač, který nazval Skip 1s. Jeho koncepce navazuje na tradici takových ovladačů, jakým byly legendární Harmony od Logitech. Součástí vývoje je i SW, pomocí kterého bude možné ovladač přizpůsobit potřebám domácího mediálního prostředí.
[Obrázek: 8.jpg?v=1662055764]
Dobru zprávou je, že ovladač a jeho "ekosystém" podporují desítky tisíc zařízení a jeho parametrizace operuje s takovými termíny, jakými jsou zařízení a aktivity. Tomu budou uživatelé Harmony jistě rozumět. Nepříliš dobrou zprávou pak je, že komunikace ovladače bude probíhat pouze prostřednictvím IR rozhraní (jak jinak, jde o Flirc produkt). Sice můžeme v dalších textech, které se Skip 1s věnují, občas narazit na jistá, skoro až "podprahová sdělení", že co se týče fixace pouze na IR, čas ještě možná ukáže... No doufejme.

Osobně úplně dobrý dojem, po přečtení prvních infomací, nemám. Možnosti využití ovladače s IR komunikací jsou v Kodi (kde bude propagovaný jako remote) limitované, ale to snad funkce vlastního ovladače dokáže (do jisté míry) nahradit (např. dlouhé stisky kláves). Uvidíme.

Doba, kdy bude možné si ovladač objednat, je už blízko, podle annonce na stánce flirc.tv, by jím měl být podzim 2022. 3 Cena by se měla pohyboval někde kolem 1 kCZK. Registroval jsem se, takže jakmile bude možné ovladač objednat, dostanu info do mailu. Jako dlouholetého uživatele Logitech Harmony One a někoho, kdo se dálkovému ovládání Kodi dlouhodobě věnuje, si jeho koupi pravděpodobně ujít nenechám.

Originální článek je na webu kodi.tv. Je v něm i další zajímavý odkaz na reddit a v něm zase na vlastní stránku Skip 1s na webu flitc.tv.
 
Citovat
#2
Trochu jsem přemýšlel o nabídce tlačítek a jejich rozložení. Vlastní tlačítka jsou víceméně očekávaná a pokud bude možné odlišit jak krátký, tak dlouhý stisk, pokryje to asi většinu požadavků.

Zajímavé jistě budou ty barvy. Je fakt, že barevná tlačítka jsem už u většiny ovladačů poslední doby postrádal. Mělo je moje první DO, klasický MCE, a je fakt, že v Kodi se dala, díky mapování, dobře využít. Zvláště, pokud si člověk do skinu dodělal jednoduché menu, kde se mu aktuální význam barev pro jednotlivá okna zobrazoval na info liště. Snad jsem i pochopil, jak to bude realizované. Tady to bude asi nepřímo. Předpokládám, že tam bude volba pomocí toho čtyřbarevného tlačítka a pak se kurzorové klávesy změní v barevné. Něco jako má Samsung na svých Smart ovladačích. Tady to bude ještě vyšperkované o to, že se u těch kurzorových kláves rozsvítí příslušné barvy.

Trochu mi vadí to rozdělení tlačítek ovládání přehrávače, konkrétně to, že tlačítko RECORD a STOP jsou téměř na úplně opačném konci ovladače než PLAY/STOP, FORWARD a REWIND. To není přirozené. Patrně chtěli využít ty dvě klasicky problematická tlačítka v rozích numerické klávesnice. S těmi si občas výrobci nevědí rady. Tady mi bude chybět tlačítko DELETE, které se většinou nachází v pravém spodním rohu a já ho používám při rušení nahrávek, mazání textů, apod. Je fakt, kdyby nahoře přidali další řadu pro zbývající tlačítka ovládání přehrávače, a ty dvě tlačítka dole využili jinak (jedno z nich třeba právě pro to  DELETE), líbilo by se mi to více. Ale to už bych chtěl moc...

Jinak tlačítka ve středu, kolem OK a kurzorových kláves, jsou víceméně klasická. HOME, INFO, LIST (CONTEXT) a BACK, je už víceméně tradiční. Mapování jejich krátkého a dlouhého stisku používám už několik let téměr beze změny.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)