• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DVB-T2 H.264 / H.265, tvheadend
#7
@Teron Nemáš možnost si to pustit na jiném klientovi? To bych udělal jako první. Ani to nemusí být Kodi. Stačí např. VLC nebo to také pustit z GUI Tvheadendu a porovnat ty inkriminované kanály s ostatními.

Já bych bez velkého přemýšlení řekl, že to spíše směruje k tomu, že Nova (nebo její servisní organizace) pro tyto kanály používá nějaké specifické parametry codecu při komprimaci. Pak je otázka, kdo za to chování může, zda Kodi, které s tím má problém, nebo Nova, že do toho muxu cpe něco, ne úplně očekávaného. Já bych tedy spíše sázel to druhé.

Dost mě ale při tom mate to, že se to projeví vždy po přepnutí a pak se to po nějaké prodlevě ztratí. Z toho, jak funguje příjem, zpracování a zobrazení v řetězci Tvheadend - Kodi mi to nějak nejde na rozum. Jediná, takhle časově závislá věc, je v tomto řetězci timeshift. Když budu hodně fabulovat, tak by to mohlo mít třeba spojitost s tím, že se například zaplní timeshift buffer v paměti a začne se zapisovat na disk. Ale jakákoliv souvislost s tímto stavem a chováním projevující se změnou v kvalitě zobrazování mě nenapadá. Tím spíše, že se projevuje pouze u některých kanálů. Nicméně, abych vyloučili i tuto nepravděpodobnou možnost, zkus funkci timeshift vypnout. Najdeš ji v Tvheadend GUI Konfigurace > Nahrávání > Timeshift > Základní nastavení > Povoleno. Jinak mě už fakt nic nenapadá.  10
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: DVB-T2 H.264 / H.265, tvheadend - od Client - 12.4.2019, 16:38

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)