• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Změna IP NAS serveru zachování videotéky
#4
@wlkos Aha, tak to potom problém je. Netušil jsem, že se ti změnila i adresa subnetu. To ti určuje provider, že na to nemáš vliv?

Jinak definice adres zdrojů a všeho, co k tomu patří je uloženo v adresáři ../userdata/, v souborech sources.xml, passwords.xml a mediasources.xml. Ale tam jednoduchá změna IP adresy nepomůže. Záleží, jak jsi tu adresu před přidáním zdroje definoval. Pokud jsi si síťovou adresu zdroj definoval přes Přidání umístění v síti a použil IP adresu a más tedy adresu zdroje, např. smb://192.168.100.58/..., tak i když to ve výše uvedených souborech zedituješ, nepomůže to. Budeš to muset všechno přescrapovat (doufám, že to bude stačit, že nebudeš muset ty zdroje opravdu znova vložit - vyzkouším to a dám zprávu). Ta adresa je totiž uložená v databázi. Tady je ukázka jedné mé testovací instalace Kodi, kde jsem přidal zdroj a identifikoval ho IP adresou (10.0.0.10):
[attachment=6201]
To je důvod, proč v takových případech doporučuji používat definici symbolických adres. Buď přes tabulku hosts v systému, kde se to hodí zvlášť, pokud používáš samba protokol vyšší verze než 1, a nebo přímo v Kodi, což je pro tento případ lepší, protože se nemusíš hrabat v systému. Pro tohle má Kodi možnost definice v advancedsettings.xml:
Kód:
<hosts>
<entry name="ROUTER">10.0.0.1</entry>
<entry name="CINEMA">10.0.0.12</entry>
<entry name="SERVER">10.0.0.10</entry>
<entry name="HOME">127.0.0.1</entry>
<entry name="MEDIA">10.0.0.13</entry>
</hosts>

No, a ještě mě napadl jeden trik, který by to vyřešil rychle. Ale neznám pozadí tvé síťové infrastruktury, kdo ví, zda to někde nenarazí. Změň si masky sítí všude na 255.255.0.0.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Změna IP NAS serveru zachování videotéky - od Client - 23.2.2020, 7:46

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)