• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skip 1s – staronový způsob ovládání Kodi
#2
Trochu jsem přemýšlel o nabídce tlačítek a jejich rozložení. Vlastní tlačítka jsou víceméně očekávaná a pokud bude možné odlišit jak krátký, tak dlouhý stisk, pokryje to asi většinu požadavků.

Zajímavé jistě budou ty barvy. Je fakt, že barevná tlačítka jsem už u většiny ovladačů poslední doby postrádal. Mělo je moje první DO, klasický MCE, a je fakt, že v Kodi se dala, díky mapování, dobře využít. Zvláště, pokud si člověk do skinu dodělal jednoduché menu, kde se mu aktuální význam barev pro jednotlivá okna zobrazoval na info liště. Snad jsem i pochopil, jak to bude realizované. Tady to bude asi nepřímo. Předpokládám, že tam bude volba pomocí toho čtyřbarevného tlačítka a pak se kurzorové klávesy změní v barevné. Něco jako má Samsung na svých Smart ovladačích. Tady to bude ještě vyšperkované o to, že se u těch kurzorových kláves rozsvítí příslušné barvy.

Trochu mi vadí to rozdělení tlačítek ovládání přehrávače, konkrétně to, že tlačítko RECORD a STOP jsou téměř na úplně opačném konci ovladače než PLAY/STOP, FORWARD a REWIND. To není přirozené. Patrně chtěli využít ty dvě klasicky problematická tlačítka v rozích numerické klávesnice. S těmi si občas výrobci nevědí rady. Tady mi bude chybět tlačítko DELETE, které se většinou nachází v pravém spodním rohu a já ho používám při rušení nahrávek, mazání textů, apod. Je fakt, kdyby nahoře přidali další řadu pro zbývající tlačítka ovládání přehrávače, a ty dvě tlačítka dole využili jinak (jedno z nich třeba právě pro to  DELETE), líbilo by se mi to více. Ale to už bych chtěl moc...

Jinak tlačítka ve středu, kolem OK a kurzorových kláves, jsou víceméně klasická. HOME, INFO, LIST (CONTEXT) a BACK, je už víceméně tradiční. Mapování jejich krátkého a dlouhého stisku používám už několik let téměr beze změny.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Skip 1s – staronový způsob ovládání Kodi - od JiRo - 10.11.2022, 14:49

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)