• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skip 1s – staronový způsob ovládání Kodi
#10
První poznatky...
  • řešení logiky funkcí ovladače je hodně podobné Logitech, včetně existence zařízení, aktivit a sekvencí
  • má pouze IR komunikaci - to je samozřejmě velká škoda, ale to jsem ve chvíli, kdy jsem objednával, věděl, takže to za nevýhodu nebudu považovat. Ale škoda to je. To, že bych si mohl vybrat komunikaci pro jednotlivá zařízení mezi IR, RF a BT by hodnotu ovladače ještě více zvýšilo - ale bohužel, tohle ovladač opravdu neumí, pouze tedy IR
  • oproti Logitech jsou tu ale jen tři aktivity A, B a C - mně to ale stačí
  • jako první jsem zprovoznil vlastní TV - vybral jsem brand (Samsung) a podtyp a vše začalo fungovat. Konkrétní postřeh, stejně jako u Logitech je možné definovat POWER TOGGLE nebo zvlášť POWER ON a POWER OFF.
  • dobré je, že je možné jednotlivé funkce zkoušet i v režimu parametrizace, kdy je ovladač připojen k PC, přímo volbou příslušného tlačítka na obrazovce PC, takže lze hned vyzkoušt to co se chystáte nastavit a není třeba čekat až na provedení celkové synchronizace
  • výkon IR vysílače ovladače je slušný, vůbec nezáleží na směru natočení ovladače v místnosti (tedy alespoň v případě TV)
  • jen velmi zběžně jsem vyzkoušel box (Beelink GT King) s CoreELEC s Lirc USB IR přijímačem
  • ovladač je v Kodi vidět a mapován jak keyboard - tradiční test, jak dlouho trvá projet pomocí trvale stisknutého kurzorového tlačítka seznam o 1100 položkách - < 9 vteřin, což je hodnota stejná jako u ovladače s RF komunikací
  • i proti Lirc USB přijímači je výkon IR vysílače ovladače dobrý, ani tady vůbec nezáleží na směru natočení ovladače v místnosti (tedy alespoň v případě TV) - měl jsme trochu strach, protože IR přijímač se zasouvá do Beelink z boku. Ale obavy byly zbytečné. I když namířím ovladač opačným směrem, dokonce ven z místnosti otevřenými dveřmi, tak funguje spolehlivě.
  • pokoušel jsme se ještě nastavit ovladač tak, abych mohl box ovládat přes jeho built-in IR přijímač, ale to se mi nepodařilo. Ale plánuji se tomu věnovat v některé z dalších seancí, kde bych si rád vyzkoušel i učící režim.
  • trochu jsme si poupravil názor na ergonomii, mé bezmezné nadšení poněkud ochladlo. Ovladač je docela těžký (což nevadí), ale v kombinaci s větší délkou a poměrně "klouzavým" povrchcem se mi špatně ovládají tlačítka v celém rozsahu bez toho, že bych musel nějak přehmatávat. V totmo ohledu se nic nevyrovná Logitech Harmony One, který byl ještě větší, ale do ruky padnul jak ulitý. Ale ze zkušenosti vím, že na nový ovladač si musí člověk prostě zvyknout, takže možná to až tak zásadní výtka nakonec být nemusí
  • je tam ještě plno různých features, definice barev, intenzity a doby podsvícení kruhu kolem OK/Enter  nebo tlačítek Activity (A, B, C), ale k tomu se dostanu až časem
  • zatím jsem vůbec nepřišel na to jak v ovladači nadefinovat kód tlačítka při dlouhém stisku - i v tomto by se měl ovladač podobat těm od Logitechu (tedy těm z poslední generace ovladačů), které tuto možnost mají také. Z popisů, které jsi přečetl dříve, to tak vypadalo, ale já jsem na to teď nikde v popisu ani ve funkcích nastavení ovladače nenarazil. Působí to, jakoby tam ta možnost vůbec nebyla. Což o to, pokud bude ovladač komunikovat přes Lirc USB přijímač, tzn. bude v Kodi viditelný jako keyboard, tak se použije longpress definice co už tam je. Ale je mi to divné, protože jsme si na 99 % jistý, že jsem o té funkci dříve četl.
  • parametrizační SW je docela líný. Je označen jako Beta, takže předpokládám, že tohle se ještě zlepší. Stejně jako třeba to, že nefunguje v něm tlačítku full screen.
Suma sumárum tedy (zatím) dávám 5 hvězdiček z 10 na celek. z toho aplikace 4 a ovladač 6 (průmět tedy 5). Ale zčásti to jde na vrub tomu, že jsem nevyzkoušel (a také možná nepochopil), úplně všechno...
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Skip 1s – staronový způsob ovládání Kodi - od JiRo - 09.6.2023, 2:27

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)