• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Zdravím hosta! Přihlášení Registrace


Hlasování: Názor na speciální modifikaci Estuary Stream-Cinema
Hlasování je ukončeno.
Addon Stream-Cinema vůbec nepoužívám
9.30%
4 9.30%
Addon Stream-Cinema používám, ale úpravy skinu Estuary nepotřebuji
6.98%
3 6.98%
Addon Stream-Cinema používán a skin Estuary Stream-Cinema, který si stáhnu a nainstaluji bych určitě uvítal
65.12%
28 65.12%
Addon Stream-Cinema používán, ale uvítal bych, kdyby byly jednotlivé úpravy publikované tak, abych si mohl vlastní verzi Estuary upravit sám
18.60%
8 18.60%
Trhni si, koho proboha takové téma zajímá?
0%
0 0%
Celkem 43 hlas(ů) 100%
* Hlasovali jste pro tuto možnost. [Ukázat výsledky]

Hodnocení tématu:
 • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Estuary Stream-Cinema
#1
Jak už tady v několika vláknech a postech zaznělo, je obecně zájem o modifikaci Estuary pro Stream-Cinema. Tedy modifikaci, která by v hlavním menu vytvořila položky Filmy, Animované, Pohádky, Koncerty, Seriály, atp., včetně příslušných widgetů, které se budou týkat výhradně příslušných videí z doplňku Stream-Cinema. Já takovou úpravu na své Estuary modifikaci provozuji. Už jsem to také kdysi diskutoval s @BBAron, zda by bylo účelné ji zveřejnit. To bylo ještě v době před mým dlouhým zdravotním výpadkem, teď jsme se do fóra vrátil a hodlám v něm opět aktivně působit. Musím si ale vybrat, čemu se věnovat především, protože všechna témata, která jsme dřív rozpracoval, teď už nestíhám řešit současně. Vybral jsem si pro začátek Estuary Stream-Cinema a zajímá mě, zda o něj bude skutečně zájem. Proto to hlasování spojené s tímto příspěvkem.

Nejdříve je ale třeba říci několik faktů a omezení:
 • Implementace takové modifikace může zvýšit četnost dotazů na server Stream-Cinema. Před tím mě kdysi varoval BBaron, ale to bylo ještě v době, kdy v addon nebylo cachování. Teď by snad již toto omezení mohlo pominout.
 • Řešení, které používám, je velmi jednoduché. Není v něm využívám žádný z pomocných addon, které zajišťují periodickou obnovu obsahu widgetů, což může za jistých okolností zpozdit okamžik, kdy se nový titul, poté se se objeví v addon, objeví i ve widgetu. Ještě jsem to pořádně nepropátral, takže v této oblasti nemohu přesně definovat, jak a za jakých okolností k aktualizaci dochází.
 • Masivní použití widgetů, které jsou naplňovány obsahem z addon, který tento obsah získává ze serveru z Internetu, způsobí prodloužení náběhu Kodi. Addon jsou spouštěny postupně, a např. PVR addons až jako jedny z posledních, takže mně se načtou programy a EPG z TVH backendu až poté, co se obnoví obsah všech widgetů spojených z addon Steram-Cinema.
 • BBaron při naší diskuzi doporučoval takovou modifikaci těsně svázat s addon a navrhoval, aby se modifikace skinu prováděla dynamicky nějakým dalším addon. To by bylo určitě daleko atraktivnější, ale já momentálně na takovou práci nemám příliš prostředků (času ani sil). Proto navrhuji mé původní a relativně velmi jednoduše realizovatelné řešení.
 • Koncepce Estuary Stream-Cinema využívá uživatelsky vytvořené nódy, kromě stáhnutí skinu bude tedy třeba upravit i jinou část Kodi, konkrétně knihovnu. Úprava je ale velmi jednoduchá a bude popsána.
 • Vím, že jsou skiny, které takovou funkci dokáží zrealizovat jednoduše. Sám jsem jeden takový používal (Titan). To jde ale proti duchu toho, co jsem tady s prací  Estuary (Estaury.Easy) započal. Tzn. používat jednoduchý skin, který je možné provozovat i na výkonově slabších konfiguracích, s minimem potřeby složité parametrizace, případně i s možností jednoduchých úprav jeho kódu.
Ukázka screenshots skinu Estuary Stream-Cinema:
               
               
Client/TV Server: Asrock Beebox+LE 8.2+Tvheadend 4.2:::Clients: RPi 2+LE 8.2, 2xW10+Kodi 17.4, Android Mobile+TVHClient+Yatse:::Server: Asustor
 
Citovat
#2
Rezerva pro budoucí použití...
Client/TV Server: Asrock Beebox+LE 8.2+Tvheadend 4.2:::Clients: RPi 2+LE 8.2, 2xW10+Kodi 17.4, Android Mobile+TVHClient+Yatse:::Server: Asustor
 
Citovat
#3
bude někde možné stáhnout Estuary s tvou úpravou pro Stream cinema? měl bych o ni dost velký zájem. KODI používám jenom na IPTV a potom Stream Cinema, takze by mi to moc pomohlo. Dík za odpověď.
 
Citovat
#4
Ahoj,taky bych měl zájem snažil jsem se to upravovat podle tvých návodů,ale zjistil jsem že na to nemám. Díky moc
RaspberryPi 3B, LibreELEC 8.2.1.0 (Berryboot SD+USB)
WeTek_Play, OpenELEC  6.95.2
NTB: Win 10, Kodi Jarvis

 
Citovat
#5
@markb4321 a @hitman222 Bude to ke stažená tady, ale dejte mi chvíli čas. Musím to ještě doladit.
Client/TV Server: Asrock Beebox+LE 8.2+Tvheadend 4.2:::Clients: RPi 2+LE 8.2, 2xW10+Kodi 17.4, Android Mobile+TVHClient+Yatse:::Server: Asustor
 
Citovat
#6
Já bych měl zájem jen o jednotlivé úpravy ve skinu 1
::: Raspberry 1B + Hifiberry DAC = piCorePlayer 3.21 (Logitech Media Server 7.90) / 3x Beelink Mini MXIII-II 2GB/16GB LibreELEC 8.2 v NAND ::: Soukromý TVHeadend Server :::
 
Citovat
#7
@otava5 Vytvořím celý nový skin Estuary Stream-Cinema a k tomu udělám seznam všech souborů, kde došlo k nějaké změně oproti originálu Estuary a ty změny v novém skinu zdokumentuji. Budeš si z toho moci vzít, co potřebuješ.
Client/TV Server: Asrock Beebox+LE 8.2+Tvheadend 4.2:::Clients: RPi 2+LE 8.2, 2xW10+Kodi 17.4, Android Mobile+TVHClient+Yatse:::Server: Asustor
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)