• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak měníte pořadí kanálů ve skupině kanálů v Kodi s TVheadend?
#1
Ahoj,

jak měníte pořadí TV kanálů v Kodi s TVheadend? Asi si vytvořím skupinu kanálů, které nejčastěji používám a seřadím např: CT1,CT2,CTSport,CT24,Zoom,Nova protože mě vadí se zdlouhavě proklikávat velkým množstvím kanálů když TV ovladač nemá klávesu pro okamžitou změnu programu na další v seznamu. (částečné řešení zmínil rene-hav zde)
Mám LibreELEC/Kodi 18.4 a vidím v možnostech (sekce objevící se v seznamu TV kanálů po několikanásobném stisku klávesy doleva) že jde přepnout mezi skupinami kanálů a také jde řadit seznam podle čísla, podle naposledy sledovaných... ale ani v Nastavení / PVR a živé vysílání v sekci správy skupiny/kanálů nevidím možnost měnit pořadí kanállů ve skupině.

Díval jsem se do web rozhraní TVheadendu http://ipkodi:9981 a tam to také moc nevypadá...
 
Citovat
#2
@postcd V Tvhedend si musíš kanály přečíslovat ručně nebo s pomocí funkce Operace s čísly. Přečíslovat kanály si můžeš ale i v Kodi, ale pak si musíš vypnout funkci Použít pořadí kanálů z backendů. To samé si můžeš udělat se skupinami (tam se pořadí v Tvheadend mění pomocí položky Index třídění).

Tvůj ovladač nemá přepínání kanálů? Pokud ne, tak se přepínání kanálů dá namapovat na šipky nahoru a dolů. Přijdeš tím sice o možnost "velkého posunu" v přehrávání videa u Livet TV, ale to se u Live Tv většinou stejně moc nepoužívá.

Také je dobré si namapovat tlačítko Guide (pokud ho na DO máš) na přepínání skupin. Já to tak mám v případě, když je zobrazené EPG a docela dobře se to ovládá. Prvním stiskem Guide si zobrazíš EPG a pak každý další stisk Guide se přepne na následující skupinu.
 
Citovat
#3
POVEDLO SE

(09.11.2019, 22:59)Client Napsal(a): Přečíslovat kanály si můžeš ale i v Kodi, ale pak si musíš vypnout funkci Použít pořadí kanálů z backendů.
Tu možnost přeskupovat kanály ve skupině jsem právě NEviděl (Kodi -> Nastavení -> PVR a živé vysílání -> Obecné -> Správa skupin). Ale ve správě kanálů (položka hned vedle toho) je to možné "kliknutím" na kanál, znovu kliknout pro přesun a šipkou nahoru/dolů přesouvat a znovu kliknout. Ale problém je, že je tam asi 170 kanálů a nevidím jak přepnout na ten můj vlastní seznam cca 10 kanálů Undecided Takže je to dost nešikovné (špatná orientace a hodně zdlouhavé). Očekával bych možnost přesunu ve "Správa skupin".


(09.11.2019, 22:59)Client Napsal(a): To samé si můžeš udělat se skupinami (tam se pořadí v Tvheadend mění pomocí položky Index třídění).

Ano, díky, vidím to tam TVheadend web rozhraní (http://ipadresakodi:9981) -> Konfigurace -> Program/EPG -> Štítky programu -> vybrat skupinu a Editace.

(09.11.2019, 22:59)Client Napsal(a): V Tvhedend si musíš kanály přečíslovat ručně nebo s pomocí funkce Operace s čísly.
Už to vidím: Tvheadend web rozhraní (http://ipadresakodi:9981) -> Konfigurace -> Program/EPG -> Programy
a tady kliknout na program, případně podržet Shift klávesu a kliknout na další čímž se vybere více programů. Pak "operace s čísli"
Číslo jednoho programu lze změnit dvojklikem na kolonku kde je stávající číslo.
Já tam mám 249 programů včetně duplicit. Takže nevím moc jak s tím naložit a hlavně aby se to neresetovalo při případném dalším ladění (jestli bude potřeba)?
Udělal jsem to tak, že jsem v Tvheadend web rozhraní -> Konfigurace -> Program/EPG -> Štítky programu, vytvořil nový štítek s názvem "1", následně v:
Tvheadend web rozhraní -> Konfigurace -> Program/EPG -> Programy
jsem seřadil programy podle názvu a u těch, které mě zajímají s "HD | T2" jsem dvojklikem v kolonce Štítky přiřadil ten můj nově vytvořený štítek "1". Následně jsem klikl na tlačítko Uložit a dole jsem zvolil zobrazit všechny kanály na stránku a seznam programů jsem seřadil podle šítků. Nahoře vidím ty s mým štítkem, dvojklikem do kolonky "Číslo" je očísluju a "Uložit". Po pár vteřinách uloženo. Následně jdu k televizi a v Kodi jdu do Nastavení -> PVR a živé vysílání -> Obecné
zde vypnu a zapnu možnost Synchronizovat skupiny kanálů z backendu
a vypnu zapnu možnosti:
Použít pořadí kanálů z backendu
Použít čísla kanálů z backendu
(tím se asi Kodi synchronizuje s TVheadend nastavením)
Pak jdu do Televize -> kanály -> 2x klávesu vlevo -> vyberu skupinu "1" a klávesu vpravo. Vidím hezky seřazený seznam kanálů! 2 Tohle co jsem udělal mi přijde dost složité pro lidi, kteří NEjsou technicky zkušení a díky tomu bych nedoporučoval používat Kodi a TVheadend někomu kdo není počítačový nadšenec 8 Pokud nemá zájem si vyhledat návod jako je tento a vše si zdlouhavě naklikat. Pak by asi chtělo z@lohovat nastavení na jiný počítač.

(09.11.2019, 22:59)Client Napsal(a): Tvůj ovladač nemá přepínání kanálů?

Má, ale televize to tlačtko asi neumožňuje použít přes HDMI (tejně jako číslice), viz toto diskuzní téma.

(09.11.2019, 22:59)Client Napsal(a): přepínání kanálů dá namapovat na šipky nahoru a dolů.
Další, možná lepší možnost je vypnout volbu  Nastavení -> PVR a živé vysílání -> Přehrávání -> Potvrzovat přepínání kanálů stiskem "ok"
a pak při přehrávání kanálu se přepínat klávesami nahoru a dolů. Pokud má ale člověk větší skupinu kanálů, tak je asi lepší vylézt do seznamu kanálů kde je vidět celý seznam a lépe se člověk zorientuje. Jinak v Nastavení -> Spuštění je myslím nějaká volba že po spuštění se zobrazí právě seznam kanálů.
 
Citovat
#4
Když si seřadím v TVH kanály kam se to ukládá? Nebo jak to zálohovat?
RPI 3 Libreelec 9.0 TVH,Tanix TX3 Coreelec 9.0.xx ,X96mini Coreelec 9.0.xx, KI pro Coreelec 9.0.xx
 
Citovat
#5
@veleslavin Přečíslování kanálů je uloženo v definici kanálů, zálohovat se to extra nedá, leda by sis zálohoval příslušná data z TVH datového adresáře. Ale pak bys mohl narazit na konzistenci relace mezi kanály a službami. Proto se to zásadně nedoporučuje. Ale ono to ani není potřeba. U air kanálů by to mělo zůstat nastavené stále tak, jak to přečísluješ (pokud naladěné muxy nezrušíš a nevytvoříš znova) a pokud nebudeš u IPTV playlisty generovat vždy znova, resp. budeš používat bouquest, tak by to mělo také zůstat nastavené stále. Samozřejmě budeš vždy muset přečíslovat nově přidané kanály.
 
Citovat
#6
Ok. Díky.
RPI 3 Libreelec 9.0 TVH,Tanix TX3 Coreelec 9.0.xx ,X96mini Coreelec 9.0.xx, KI pro Coreelec 9.0.xx
 
Citovat
#7
Ja mam problem so zoradenim v kodi..vypnem radenie z backendu..zoradim si ich ako chcem rucne....potom dam restart skrinky a zas su zoradene ako predtym ako keby funkcia vypnutie poradia kanalov z backendu nefungovala...nerozumiem tomu
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)