• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prázdná knihovna + nemožnost indexování
#21
... pokud mohu ještě onu opičí automatiku trošku naťuknout - člověk si s tím vším může i lehce pohrát - sic je to ve Fecoobok/dobytčím "mantinelu", ale může ..... možná mne to i posune od dobytka trošku blíže k člověku .... a jak píši výše, stačí mi to ....

S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#22
Ach jo, tak za dobytek se omlouvám a nahrazuji výrazem široká laická veřejnost.....

Aenox Silvo mám jenom na PC, trochu si s tím hraji, v tvém případě bych tam měl background dle vlastního výběru, dole samozřejmě banner,
Míchanina anglického plotu a českého textu je taky přinejmenším divná. Plot asi v Kodi nezedituješ.
Název v angličtině, nechť, ale buď všecko anglicky nebo v originále což klade dost vysoké nároky na paměť (stovky filmů v angličtině?) nebo teda česky.
Od kolika je to přístupné dělá jenom zbytečný barevný rušící flek, je mi to jedno, odstranit.
Štítek opět v angličtině, chaos v hledání zcela určitě. Žánr je Komedie nebo Comedy ?

Místo spousty nepotřebného balastu upřednostňuji hezkou upoutávací grafiku, jejíž součástí je i tlačítko pro addon "Extended Info", kde mám na klik každé prdnutí.

Proti gustu žádný dišputát, manager se dostal do tohoto threadu jenom proto, protože jeho zakladatel po něčem takovém zejména v Linuxu zatoužil.

Snažím se to mít hezké a až jednou (doufám) budou v této knihovně listovat vnoučata, tak je to doufám zaujme.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#23
Nechtěl jsem zde presentovat vzhled toho či onoho, jen jsem chtěl poukázat na fakt, že spousta informací se mi dostane s defaultními nástroji Kodi. S knihovnou si již dávno nehraji (bohužel) - nemám na to (a na spoustu jiného) čas, proto je to všechno takové jaké je, žije to defacto svým vlastním životem .. něco se postupným updatem skinu/systému přidává - jiné naopak ubývá .... Většinu funkcí jsem měl pozapínaných pro demonstraci toho co skin AN5S umí a co používám i v obrázkových návodech, které sem občas dávám a zapnuté to již zůstalo. Na onen knihovnický sirotčí úděl v mých krabičkách a databázový růst ve stylu "dříví v lese" to zase tak strašné není a pro mé info naprosto dostačující, dokonce se v tom všem vyzná i má rodina.
Je mi jasné, že Ty to Foolproofe myslíš s grafikou vážněji a pro Tvé oči onen můj přebarvený "kočkopsovský" styl není zřejmě moc "dívatelný" a proto jak jsem napsal výše, Tvůj názor respektuji !
Každopádně si myslím, že uživatelů kteří chtějí mít vyladěnou filmotéku do všech detailů asi moc nebude a pokud ano, málokterý to vydrží opečovávat non-stop, dříve či později se uchýlí k automatizaci stejně jako já ....



Howgh
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#24
Taky howgh.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#25
@Foolproof

sorry že to stále vytahuju. Je divný, že nejsem na donor listině. Autora bych "zdrbal", ale contact form nefunguje. Čsfd bych fakt chtěl, takže klidně cálnu znova, ale už bych rád, aby to fungovalo. Je nějaká cesta, jak se s ním spojit? Máte nápad?

dík.

@Rossi D: já rozhodně pudu cestou TMM, protože to funguje a rychle. Možná nějakej scraper funguje automaticky taky, ale není nad tím žádná kontrola, občas to najde nesmysly (univerzal scraper) a *fakt* nemám čas na debuggování totálně chaotického nastavení, a zejména dohledávání chybně přejmenovaných souborů. Kdyby to fungovalo, bylo by to úžasný, ale dle pár pokusů to prostě nefunguje. Možná to jde ultimátně konfigurovat a pak to možná i funguje, ale do této nejistoty nehodlám investovat. TMM je srozumitelnej, rychlej, bezchybnej. Pecka. Tímto díky foolproof za doporučení super nástroje.
 
Citovat
#26
@alfonz19 "Nemáš čas na debugování totálně chaotického nastavení", ale na to, abys seděl u manageru čas máš? To si odporuješ. Stejně jako s tím "dohledáváním chybně přejmenovaných souborů". Vždyť pokud používáš managera, musíš to správné jméno filmu zadat taky. Takže tomu stejně neunikneš. To nejsou argumenty pro managera, ty bys měl hledat jinde. Ty jsou právě a jen v tom, že se s tím lépe pracuje, máš lepší přehled a můžeš si skutečně vybrat (obrázky, texty, ...) které se ti líbí nejlépe. Ale rozhodně to není v tom, že by to ušetřilo čas nebo že bys nemusel hledat ta správná jména filmů. Pokaždé, ať použiješ jakoukoliv metodu, to správné jméno budeš muset, je-li špatně, minimálně jednou zadat (editovat, opravit) vždy.
 
Citovat
#27
je možný že moje argumenty jsou iracionální. TMM mi vyhovuje, universal scraper ne.

Moje soubory jsou pojmenovaný správně a srozumitelně. Dohledat pomocí TMM jeden film s vizuální kontrolou je záležitost na 5—20s. Pokud mi univerzální scraper přejmenuje "správné jméno správný rok .avi" na "totální irelevantní bulšit.avi" budu muset film pustit a zjistit oč jde a přejmenovat to. Zásadní časová investice. Anebo si chci pustit film a nenajdu ho. Protože se jmenuje jinak. A stačí se podívat na všechny filmy, abych našel ten špatně pojmenovaný. Chápete? Univerzální scraper chybuje a může zničit pojmenování filmů a cesta zpět je skoro nemožná. Proto má banán. 5 minut v kuse nudy např. při čekání u doktora či jinde mám abych si pohrál s TMM, a konverguje to ke konci sice možná o trochu pomaleji, ale s jistotou.
 
Citovat
#28
1. Opravdu nemám kontakt na autora(y), určitě má thread na ofiko Kodi foru, tak mu zkusit poslat PM, fakt nevím, mně vyhovuje TMDB
2. Sedět u manageru - některé nesmysly z automatu např. plot v angličtině a pod. opravit vůbec jinak nelze, vytváří kolekce automaticky, umožňuje vlastní kolekce a neposlední řadě má hromadnou editaci, což se ocení zejména u seriálů s milion epizodami.
3. Seriály dělá naprosto skvostně, pro lenochy je tam též automatický scrapper,s grafickým nastavení relevantnosti výsledků.
4. Vlastní DLNA, knihovna je tedy viditelná přes UPnP na všech zařízeních v síti bez různých SQLite apod.

A dotaz na závěr

Jak v Kodi vyměnit fotografii actora, která vůbec neodpovídá skutečnosti ?

https://forum.kodi.tv/forumdisplay.php?fid=204
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#29
...Jak v Kodi vyměnit fotografii actora, která vůbec neodpovídá skutečnosti ?...

Fotografie hercov niekto reálne používa? To je prvá vec ktorú vždy po inštalácii kodi vypínam. Raz som to zabudol vypnúť a záloha mala obludné rozmery kvôli desiatkam tisíc zbytočných fotkám hercov.

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#30
Když používáš manager, tak herci mohou být v podadresáři .actors u filmu.
V knihovně jsou pouze thumbnails, celá knihovna má přes 22 000 jpg a zabírá necelé giga, o obludné velikosti nelze ani zdaleka mluvit.


   



Mně baví třeba po filmu si kliknout addonem Extended info na hercovu filmotéku, někdy se člověk diví, kdeže to hrál, že si ho ani nevšiml  1 jaké je národnosti, stáří atd.
Právě ta knihovna je podle mě to co dělá Kodi Kodi a nemusím k PC a lovit informace po Wiki.
Se skinem Aeon Nox : Silvo se dá vyřádit, manager stahuje i bannery, obaly BluRay aj., vše lze využít.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#31
@Foolproof Já to chápu tak, že informace v knihovně Kodi jsou ty základní, je to takový rozšířený "obal produktu" spojený s kartotékou a podporou vyhledávání. Z toho důvodu od Kodi čekám, co se informační hodnoty týče, něco takového jako od cover nebo booklet. Co se týče dalších křížových informací (např. u herců), je to jistě užitečné, zejména ty zpětné reference, ale nesmíme zapomínat že ty se vztahují pouze k obsahu knihovny, což je na jednu stranu dobře, ale rozhodně to žádnou další informaci týkající se daného herce nebo dalších tvůrců filmu nepřináší. [EDIT] To neplatí, pokud se použije další addon, který může množinu informací rozšířit i o další. Viz post od @Foolproof https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-prazd...7#pid66107. Pokud to tedy člověk s těmi informacemi myslí vážně, stejně nakonec u toho webu skončí. Je tedy otázka, zda v takovém případě už není lepší mít navíc možnost si v Kodi například otevřít webový prohlížeč s navolenu stránkou filmu v IMDB a na akutní otázky si najít odpověď rovnou, ještě ve chvíli, když sedím u Kodi.

Tým Kodi se už k integraci webbrowseru do Kodi vyjádřil pozitivně (byť ho dlouhá léta nekompromisně  odmítal), takže ve verzi 19 by už pro to měla existovat více oficiální podpora. Já už si toto zlepšení s sebou tahám od dob MediaPortalu a po přechodu na Kodi to byla první věc, kterou jsem zprovoznil. Věřím, že v nových verzích Kodi se toto propojení, jako možná a hlavně jednoduchá cesta k dalším informacím, stane standardem.
[attachment=5126][attachment=5127]
 
Citovat
#32
(17.4.2019, 6:19)Client Napsal(a):  Co se týče dalších křížových informací (např. u herců), je to jistě užitečné, zejména ty zpětné reference, ale nesmíme zapomínat že ty se vztahují pouze k obsahu knihovny, což je na jednu stranu dobře, ale rozhodně to žádnou další informaci týkající se daného herce nebo dalších tvůrců filmu nepřináší

S touto větou nesouhlasím.
Klikneš-li na herce a máš addon Extended info, dostaneš kromě velmi slušného obrázku - portrétu životopis atd.
Filmy, ve kterých účinkoval jsou seřazeny tak, že napřed jsou ty, které máš v knihovně a pak další, seřazené podle roků sestupně, na každý z těch filmu lze zase kliknout a dostat info k němu a tam kliknout znova a tak se vnořit až do bůhvíkteré úrovně.
Takž vše co je v databázi máš online v Kodi.
K filmům je tam navíc kompletní crew, včetně uncredited, velký výběr artworku, teaserů, trailerů a co mě zajímá a bývá ve skinech zcela opomíjeno je autor hudby, ta dělá polovinu filmu.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#33
@Foolproof Aha, takže informace získané automatickým scrapováním pomocí dalšího addon. Ten já nepoužívám. Beru tedy zpět, to je jistě elegantní řešení. Ona tedy vlastně ta automatizace v Kodi zase tak špatná není a "Facebookový parametr určený pro dobytek" včetně "vytlemeného rypáku hlavního představitele" v některých případech zas tolik nevadí.  1
 
Citovat
#34
(17.4.2019, 1:35)Foolproof Napsal(a): Když používáš manager, tak herci mohou být v podadresáři .actors u filmu.
V knihovně jsou pouze thumbnails, celá knihovna má přes 22 000 jpg a zabírá necelé giga, o obludné velikosti nelze ani zdaleka mluvit.

Písal som o obludnej veľkosti zálohy, nie knihovny. Nechápal som prečo toľko hrkoce ten harddisk a tam kvantum zbytočných obrázkov hercov. No ale záleží na tom, že akú máš veľkú zbierku.. Kľudne sa ti môže počet obrázkov hercov vyšplhať aj na vyše 100 000, čo ja považujem za vyše 100 000 zbytočných súborov. Hlavne keď ExtendedInfo si obrázky hercov stiahne samo. Napr. načo mi má byť 39 obrázkov hercov pri filme Toy Story (keď ho ani nemám v anglickom jazyku) a načo mi je 100x fotka Toma Hanksa pri 100 filmoch v ktorých hral alebo ich daboval? Keď sa naňho moc chcem pozrieť, tak si zapnem extendedinfo namiesto klasického info a tam sa aj tak stiahnu aktuálne informácie a je to o inom..

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#35
Souhlas, to slovo záloha jsem přehlédl, to máš pravdu.
Způsob indexování knihovny Kodi jsem ještě do hloubky nepochopil, je logické když mám 15 filmů s Arnoldem tak ho mít 15x v databázi nemá logiku, to vůbec neodpovídá principům databáze. Na druhou stranu kontrolovat při odstranění filmu z knihovny, zda tím nenastane chaos v hercích, by asi byla zajímavá rutina.
Proto jsem zvolil, aby se vše ukládalo k filmu, herci do podadresáře .actors atd. víceméně tím odpadá zálohování knihovny, ta obsahuje pouze ty thumbnails, o kterých jsem psal jinde..
Vlastní blbostí jsem si nechal přeformátovat SD kartu Androidem, tím jsem přišel samozřejmě o LibreElec a o celou knihovnu, nebyl problém vše je u filmů, takže Local information only a za 20 minut bylo hotovo. Horší to bylo s nezálohovanou muzikou, to dělá z tags a vlastně celé znova.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#36
@playman22 Jsi si jistý, že ta fotografie Toma Hankse je tam skutečně 100x? Pokud ji scraper bere vždy z jednoho zdroje, měla by v thumbnails být právě jen jednou? Jinak, thumbnails není databáze, je to cache, v databázi žádné fotografie uložené nejsou. Maximálně odkazy na ně.

Žehrat na to, že si Kodi ukládá obrázky do cache sice můžeš, ale to je vlastnost Kodi. Takhle to pánové před lety vymysleli a takhle to funguje. A funguje to dobře, rychlost Kodi, například při listování v knihovně, je díky tomu příkladná. Ostatně, ony i ty obrázky, kterými si listuješ díky addon ExtendedInfo info scriptu, se to té cachce ukládají. Zkus si někdy smazat thumbnails a pak si pusť Kodi. Ten rozdíl v rychlosti při prvním a opakovaném zobrazení je jasně znát. Nebo jiný příklad, pusť si zobrazení televizního seznamu filmů vysílaných v TV v addon Stream-Cinema. První  zobrazení seznamu po půlnoci a listování v něm, jasně ukazuje, jak by Kodi vypadalo, kdyby thumbnails cache Kodi nemělo. To, že to sebere nějaký prostor na disku, o tom je snad zbytečné se v roce 2019 bavit, ne?
 
Citovat
#37
Ako funguje scraper, cache/thumbnails a samotná knižnica samozrejme chápem, používal som kodi ešte ako xbmc na pc už pred 10timi rokmi, teraz už pár rokov na už asi štvrtom-piatom android boxe, takže som sa s xbmc/kodi/spmc hral dosť Big Grin

Asi som to nenapísal dosť zrozumiteľne, takže takto:
V samotnom Kodi nie sú samozrejme obrázky hercov duplicitne, každý film si ťahá ten istý obrázok z kodi cache, čiže keď má niekto povedzme 1000 filmov a nevypne si sťahovanie obrázkov hercov, scraper mu stiahne (netuším koľko to bude, lebo záleží od konkrétnych filmov) pre príklad napr. 8000 obrázkov hercov. Nakoľko sa väčšinou opakujú tí istí herci, aj keď si pridá ďalších 1000 filmov, stiahne sa len pár nových obrázkov tých hercov, ktorých ešte nemal. S týmto by ani nebol problém, tých 9500 (vymyslené číslo) obrázkov na 2000 filmov nie je veľa, ale pre niekoho, kto ich nepotrebuje, má android box s obmedzeným interným priestorom a nepoužíva nejaké hĺbkové vyhľadávanie cez hercov, je to úplne zbytočné mať ich stiahnutých. Nie to som písal aby si to každý okamžite vypol, ale čo poznám ľudí používajúcich kodi, nikto nepoužíva/nepozerá fotky hercov cez kodi a ktorým som to ja nastavoval, nikto to nepotreboval a radšej si vybrali ušetrených pár sto megabajtov, aj keď som im povedal, že im prehodím celé kodi alebo aspoň userdata na usb/externý disk za 2 minúty, každý reagoval tak, že ,,kašli na to, nepotrebujem ich" a nechceli ani ExtendedInfo, že to tiež nepotrebujú. Zapnuté som to nechal len pre tých, čo majú 32 alebo 64GB interné úložisko, ale čo som sa včera pýtal takého, ani ho nenapadne si otvoriť info o filme, čiže to asi prestanem remapovať ľuďom na diaľkový ovládač.
Tiež som za 10 rokov potreboval fotku hercov max 20 krát (určite menej) predtým ručným vyhľadaním na csfd a teraz pomocou extendedinfo.
Ale ako som písal, nikoho nepresviečam, píšem len svoju skúsenosť o preferenciách v mojom okolí, že chceli skôr okresať, než rozširovať funkcie. A že prečo to stále vypínam.

No ale k veci. Tých 9500 obrázkov je len v cache kodi a v prípade, že si knižnicu vyexportuješ, vznikne ti z 9500 obrázkov zrazu kľudne aj 80 000 obrázkov hercov, nakoľko sa 1 herec=1 obrázok nakopíruje do každého priečinku s filmom v ktorom hral, čiže keď máš 50 filmov v ktorých hral, jeho obrázok bude v každom z nich a 1 herec= 50 obrázkov. Čiže čím viac filmov, tým viac zbytočných súborov v priečinkoch .actor.
Kým som to nemal vypnuté v minulosti a náhodou som pri exporte zabudol dať možnosť, aby sa neexportovali herci, tak som musel dať dodatočne zmazať cez totalcommander všetky .actor priečinky v ktorých bolo dokopy vyše 100 000 obrázkov..
To je dosť na funkciu ktorú využijem raz za uhorský rok a mám na ňu plugin, ktorý mi stiahne najaktuálnejšie informácie vždy keď to potrebujem a je to len pár desiatok súborov namiesto desiatok tisíc až stoviek tisíc.
Foolproof by ale vedel povedať presné čísla, že pri koľko filmoch má koľko desiatok tisíc súborov v priečinkoch .actor Big Grin

Teraz už nerobím zálohu, ale predtým som mal nastavený plugin na backup celého kodi+pluginy+knižnica a v tých zálohách bolo tiež státisíce zbytočných súborov kvôli obrázkom hercov.
No a o tých zálohách som písal, nie o knižnici v kodi alebo o cache, ja som knižnicu nikde nespomenul.

Teraz to mám tak, že v priečinku s filmom mám len film, titulky (keď sú), NFO z kodi (tmdb scraper), poster a fanart. Všetky ostatné zbytočnosti ako sample, thumb, banner, logo a hlavne .actor nepoužívam, takže keď aj boli v minulosti, tiež som zmazal. V minulosti (éra XP) som tam mal ešte folder.jpg totožný s posterom, ale potom ako zmenili zobrazovanie priečinkov z 2D na 3D vo Viste a odvtedy to tak nechali (a Linux už nepoužívam), zmazal som aj všetky folder.jpg súbory.

Film si cez ,,Súbory" v kodi oscrapujem pomocou TMDB, vyexportujem pekne hromadne do zvlášť priečinkov v ktorých sú filmy a potom cez lokálny scraper hodím všetko medzi ,,Filmy". Zatiaľ sa mi časom overil tento spôsob, ktorým si vytvorím rovno aj zálohu knižnice a keď je potreba, viem pracovať s priečinkami a súbormi aj mimo Kodi a všetko je prehľadné.

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#38
@playman22 No z toho, co jsi napsal před tím to, že tomu rozumíš, příliš nevyplynulo. Zkus to napoprvé hned správně a nemusíš vysvětlovat, jak jsi to vlastně myslel. Taková diskuse je pak k ničemu.
 
Citovat
#39
(17.4.2019, 0:19)playman22 Napsal(a): ...Jak v Kodi vyměnit fotografii actora, která vůbec neodpovídá skutečnosti ?...

Fotografie hercov niekto reálne používa? To je prvá vec ktorú vždy po inštalácii kodi vypínam. Raz som to zabudol vypnúť a záloha mala obludné rozmery kvôli desiatkam tisíc zbytočných fotkám hercov.

Celé vysvetľovanie začalo týmto príspevkom. Skús si ešte raz prečítať príspevky len odo mňa Big Grin podľa mňa som to napísal zrozumiteľne. Vy dvaja tu píšete celí čas o databáze a knižnici, ja píšem celý čas o zálohe a o priečinkoch .actor ktoré spomenul foolproof

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#40
Dnes som objavil staršiu zálohu, ktorú som zabudol vymazať a mám v nej aj priečinok actors o veľkosti 1,3GB tak som si zo zvedavosti pozrel koľko obsahuje súborov a je to presne 30521 súborov Big Grin a to sú len fotky hercov.. Paráda Big Grin

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)