• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problém s přístupem ext. přehrávače na NAS
#1
Ahoj,
mám Kodi ver. 18.5 nainstalované na Android TV TLC, filmy mám uložené na NAS Synology.

U defaultního přehrávače v Kodi mám problém při přehrávání některých filmů – je nesynchronní obraz a zvuk. Když přihraji jiným přehrávačem (např. VLC player), je všechno ok.  Pomocí souboru playercorefactory jsme si jako výchozí přehrávač nastavil VLC player, ale problém je teď v tom, že se VLC nedokáže dostat na NAS. Když chci přehrát film, opakovaně požaduje zadání  přihlášení a hesla, když zadám, tak nefunguje. Když nastavím jako výchozí přehrávač MX Player, vůbec se zjevně na NAS nedostane.  Pokud přehrávám film přímo z úložiště TV, jde všechno bez problému. Když spustím jenom VLC na NAS se dostane.

Nevíte, v čem může být problém?
Díky
 
Citovat
#2
ahoj viem ze je to forum o KODI ale skus na synology rozbehat plex server a na telke Plex klienta urcite budes spokojny :)
 
Citovat
#3
Díky za radu, ale já jsem obecně s Kodi spokojený, už jsem si na něho zvykl, tak bych zatím zkusil ten problém nějak vyřešit.
 
Citovat
#4
Skús iný protokol..
Cez čo to máš prepojené? Dlna, ftp, samba?

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#5
ja ked som mal synology tak som to mal cez nfs na RPI2 a islo to v pohode.
 
Citovat
#6
Já to mám přes sambu, ale jinak to funguje dobře. Zkusím jiný protokol.
 
Citovat
#7
Marignola: Dobrý den, podařilo se vyřešit?

Já mám stejnou telku také se Synology. Připojuji se přes protokol NFS a jede to bez problému. U konkrétní sdílené složky musí být v Synology vytvořeno oprávnění NFS, jinak se na data nedá dostat.
 
Citovat
#8
Ahoj, teď jsem delší dobu nebyl doma, tak jsem se k tomu nedostal. Zkoušel jsem to dneska, ale nějak se mi nedaří dostat k obsahu to složky, i když u ní oprávnění NFS mám. Na TV vidím složku, ale ne její obsah.
 
Citovat
#9
Marignola: Můžeš sem dát screeny co vidíš na TV a jak máš nastavené NFS na NASu?
 
Citovat
#10
Ahoj, posílám náhled nastavení pro konkrétní složku na Synology. Na TV v Kodi vidím adresářovou strukturu, ale nevidím žádné soubory. D.


Přiložené soubory Miniatury
   
 
Citovat
#11
@Marignola: předpokládám, že IP kterou tam máte je IP kterou vidíte v KODI. Nejsem odborník na bezpečnost, takže nevím jak přesně to ovlivní bezpečnost, ale mě to začalo fungovat až jsem nastavil Squash -> mapování na root.
 
Citovat
#12
Ano, je to přiřazena IP adresa. Přístup k souborům na Synology se mi už podařilo zprovoznit, ale můj problém to bohužel nevyřešilo, externí přehravač v Kodi pořád bohužel nedokáže filmy ze Synology přehrát.

(04.1.2020, 19:13)conkast Napsal(a): ahoj viem ze je to forum o KODI ale skus na synology rozbehat plex server a na telke Plex klienta urcite budes spokojny :)

Plex jsem zkoušel, ale jelikož mám základní verzi Synology, není NAS moc výkonný a načítání filmů v Plexu trvá hodně dlouho.
 
Citovat
#13
@Marignola Naťukl to @Nailen. Podle mě je to tak, že pokud přehráváš video uložené na NAS pomocí Kodi playeru, tak k němu máš přístup proto, že v Kodi máš klienty pro příslušný protokol, kterým na NAS přistupuješ. Jakmile ale použiješ externí player, tak tím pádem opouštíš Kodi a mimo něj už ten přístup k serveru mít nemusíš. Proto si ho musíš explicitně vytvořit i mimo Kodi. Viz ten @Nailen-ův post.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)