• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zobrazení roku za názvem filmu
#1
Zdravím, neví někdo jak u scraperu TMDB docílit toho, aby mi v seznamovém zobrazení v knihovně zobrazil rok vydání filmu za názvem filmu jako třeba u scraperu CSFD.

Děkuji.
 
Citovat
#2
daj si filmy zoradit podla roku a budes tam mat rok. Ak si das radenie podla skore, tak tam budes mat score atd...
Citajte jak se spravne ptat!
Tvorca doplnku 
Stream Cinema CS & SK.
 
Citovat
#3
Tohle vím, ale nechci je mít řazený podle roku, ale podle názvu.
 
Citovat
#4
Moc nechápu požadavek, nic jiného, než TMDB nepoužívám a filmy seřazené podle názvu - viz obrázek.

   
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#5
Filmy se přeci nechají seřadit dle čehokoliv - název, rok, datum přidání, hodnocení, herec, žánr, země atd......  14
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#6
takže pro upřesnění

takto to mám:
[Obrázek: 20190402-234246.jpg]

takto bych to chtěl (bez jazyků, jen rok v závorce):
[Obrázek: 20190402-235814.jpg]

dříve jsem používal scraper CSFD.cz a tam to takto zobrazovalo (skin confluence).
 
Citovat
#7
@DREGAN605 Můžeme se na to díval ze dvou stran.

První je funkce scraperu, která může, kromě položky databáze k tomu určené (Year), zapsat rok vzniku filmu i do některé z dalších položek. Typicky Title nebo Label. To ale není úplně systémově správné, byť to občas někdo prosazuje i realizuje (viz Stream-Cinema nebo právě ČSFD scraper) a argumentuje zejména tím, že je plno filmů se shodnými názvy (a nemusí to být pouze remake), kdy je vhodné na první pohled vidět, o jakou verzi jde nebo kdy je možné podle názvu a roku vzniku i vyhledávat. přiznávám, že to jistou logiku má. Ostatně, většina ldií si soubory filmů, které má na domácím úložišti, rokem výroby doplňuje, tak proč by to nemohlo být i v titulu v knihovně.

Druhou věcí je, jak se s daty z databáze pracuje při zobrazení, což je věcí skinu. Standardně skiny zobrazují roky pouze ve verzi zobrazení, kdy je i podle roků seznam setříděný (jak radil @BBaron), ale to ti zjevně nevyhovuje. Bylo by možné např. zajistit, aby skin měl v seznamech vedle položky Title nebo Label (bez roku), zobrazenou v závorce i položku Year (která by ale nezasahovala do kritéria řazení - stále by se řadilo pouze podle Title). Tohle je podle mne o chlup systémově čistší řešení, které ale (co vím) žádný standardní skin bohužel nenabízí. Navíc není jednoduše použitelné u Kodi, kde používáš současně knihovnu z vlastního zdroje a Stream-Cinema. Výjimkou je (do jisté míry) Estuary Stream-Cinema, kde se rok ve skinu do zobrazení názvu vkládá (pokud tam už není), ne však v seznamech, ale pouze ve widgetech a v zobrazení info o filmu, kde to lůze celkem jendoduše zrealizovat. Tam to bylo udělané hlavně proto, že addon Stream-Cinema tam roky do položky Title i Label vkládá natvrdo, tak aby byla zachovaná alespoň podobnost i u titulů, které nepochází z addon Stream-Cinema.

Ale abych to uzavřel. Scraper TMDB tuto možnost (tedy vložit rok do názvu) nemá. Ano, dal by se sice upravit, ale i to má své mouchy. Musel bys pokaždé, pokud se scraper aktualizuje, úpravu provést vždy znova.
 
Citovat
#8
@DREGAN605 -Tak nějak máš tři možnosti.
1/ Obrátit se na tvůrce scraperu TMDB s žádostí; 2/ Přeprogramovat si to sám;
3/ Doufat, že nějaký čtenář ti to přeprogramuje během svého nadbytečného volna.
Pro 2 a 3 platí poslední odstavec od Clienta.
 
Citovat
#9
Uniká mi smysl požadavku, že to musí být v závorce.

Na obr. v mém příspěvku je to seřazeno podle názvu a rok tam je, navíc i co je to za film a hodnocení. Vypovídací schopnost tím, že to bude v závorce se přece nemění.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#10
@Foolproof No vida, takže on nakonec existuje skin, který to má zobrazené i v jiném seznamu, než je řazení podle roků. Takže není co řešit.

O té závorce se hovoří v situaci, kdy se rok stane součástí položky názvu filmu. Je to letité nepsané pravidlo, že pokud se doplňuje název filmu rokem, tak se uzavírá do kulatých závorek. I scrapery nebo regex výrazy definované default v Kodi s tím počítají, že když se v názvu souboru objeví číslo v závorce, interpretuje se to jako rok vytvoření filmu.
 
Citovat
#11
To je mi jasné, u pluginu CSFD je také možnost v nastavení toto vypnout nebo možnost uvádět i originální název filmu jestli si dobře vzpomínám.
Smysl toho jsem spatřoval hlavně v tom, že když mají 2 filmy stejný název, tak je nějak odlišit, na štěstí takových filmů není tak moc.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)