• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak jste byli letos spokojeni s dopravcem Vašich dárků?
#3
@Rossi D Já bych řekl, že neexistuje obecný závěr. Jak píše @kraftwerk007, vše je o lidech. Ať už jednotlivcích nebo konkrétních kolektivech/pobočkách/depech.

S Českou poštou a balíky do ruky mám prachšpatnou zkušenost. Asi nejhorší ze všech možných způsobů doručení. Navíc mám takový pracovní režim, že v obvyklých dobách, kdy se doručuje, nedokážu zaručit, že doma budu na 100 %. A i když se to párkrát stalo a já doma byl, stejně se pošta neobtěžovala, a místo balíku do ruky, kdy jsem byl 100% doma, zvonek fungoval, jsem stejně dostal pouze oznámení do schránky. Stěžoval jsme si, jedinou odpovědí mi bylo: "Zvonili jsme, nikdo nebyl doma." Takže pokud Česká pošta, tak vždy jen vyzvednutí na pobočce.

Co se týče ostatních služeb, z výše uvedených důvodů si vše, co má přijatelné rozměry, zásadně nechám posílat do práce, případně na místní franšízu Uloženky nebo Zásilkovny (obě mám 200 metrů od domu) případně jiných služeb tohoto typu nebo výdejen (např. knihy z Kosmas si zásadně vyzvedávám v knihkupectví, kolem kterého denně chodím do práce, apod.). A na těch pár velkých balících (lednice, pračka, televize) jsem se pak vždy dohodl s e-shopem, depem nebo řidičem. Více méně to vždy funguje, bez rozdílu služby (Alza, Datart, Geis, PPL, UPS, ...). Někdy samozřejmě člověk na neochotu narazí, ale pak volám na hot-line/depo a jednoznačně a nekompromisně žádám o vyřešení. Ještě nikdy se mi nestalo, že by to nezafungovalo.

Letos před Vánoci tři balíky a několik knih. Jeden balík přes ČP, vyzvednuto na pobočce (čekal jsem ale 1/2 hodiny, než na mne přišla řada), 2x balíky přes dopravce (PPL, UPS), směrováno do práce, přišlo přesně v době (rozmezí 1 hodiny), kdy bylo oznámeno. Knihy objednávám průběžně celý rok a některé (ty hodnotnější) pak syslím jako dárky na Vánoce, letos před Vánoci byly dodací lhůty paradoxně nejkratší. Dodání do knihkupectví v prosinci bylo do 24 hodin, zatímco obvykle během roku 2-3 dny. Patrně má Kosmas před Vánoci nějaký zvláštní režim.

Obecně řečeno, držím se mých léty ověřených postupů a nemám důvod to téma nějak zvlášť řešit.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Jak jste byli letos spokojeni s dopravcem Vašich dárků? - od Client - 31.12.2018, 12:32

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)