• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Local info
#1
Ahoj, mam asi blby dotaz, ale nejsem si jisty jestli je to mozne nebo ne, proto bych to chtel od vas jenom potvdit...

Kdyz pridam filmy/serialy ze stream cinema do knihovny, je mozne ze byh nepriradil k filmum /serialum zadny scrapper a nechal jen ,,local info"?

Myslim si ze to nejde, nebo delam neco spatne, protoze kdyz to nastavim bez scrapperu a ponecham jen ,,local info",
tak se mi serialy/filmy nenactou....  Kdyz ale pouziji nejaky scrapper (universal m sc, bbaron, serialzone...) , tak se nactou....   
Delam neco spatne, nebo to proste bez scrapperu nejde?
 
Citovat
#2
SC generuje len "zakradne" udaje pre identifikaciu filmu/serialu, neposiela komplet info. Je to tak preto, ze ked si si nastavil svoj scraper, tak sa napriek nastaveniu brali vzdy data zo SC. Ak si teda niekto nastavil EN nazvy v scrapery, tak mal stale CZ/SK nazvy lebo to bolo v .nfo zo SC. Preto SC generuje len tie identifikacne data, aby scraper vedel co je to za film/serial a data si natiahne uz sam....
Citajte jak se spravne ptat!
Tvorca doplnku 
Stream Cinema CS & SK.
 
Citovat
#3
Local info funguje tak, že máš k filmom uložené metadata v súboroch .nfo a odtiaľ sa ti načítajú potrebné údaje.. Bez údajov z local info (.nfo) alebo z online zdrojov (scraper alebo tinymediamanager) nevieš používať knižnicu. Čo by sa ti v nej bez tých udajov zobrazilo??

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#4
playman22: Timto sem se chtel ujistit....   Diky
 
Citovat
#5
A jeste bych se rad na neco zeptal, snad jsem mel smerovat dotaz jinam, ale otazka se tyka i scrapperů....

Co znamena v pridani do knihovny  ,,vyhledat rekurzivne" ?
 
Citovat
#6
@kodein1 Pokud nemáš zašktrnuto vyhledat rekurzivně, hledá Kodi pouze v první nebo druhé úrovni dané složky. Tzn. pokud nemáš filmy v samostatných složkách hledá rovnou soubory s hratelným video obsahem, strm soubory nebo zip soubory v první úrovni - najde-li ho, tak jméno souboru předá scraperu. A pokud máš filmy v samostatných složkách, tak jde ještě o úroveň níže a dívá se, je-li tam soubor s hratelným obsahem  - najde-li ho, tak jméno té složky předá scraperu. Pokud máš zaškrtnuto rekurzivně, prochází postupně celou strukturu adresářů, počínaje první úrovní dané složky, tak dlouho až narazí na soubor s hratelným video obsahem a pak už je to stejné jako v prvním případě. Pozn. To postupně znamená, že to dělá tak dlouho, pokud neprojde celý strom adresářů!
 
Citovat
#7
Client: Krasne vysvetleno. Dekuji
 
Citovat
#8
@kodein1 Když už jsme u toho "vzdělávání", tak aby to zaznělo jasně a zřetelně. To prohledávání adresářů nedělá scraper, to dělá Kodi. A dělá to i v případě, že si zvolíš za poskytovatele informací Local Info Only. Takže ta otázka sem patří.
 
Citovat
#9
Když jsem si v TinyMediaManageru otagoval všechny filmy, nfo soubor uložil do stejné složky jako film a taky tam uložil poster.jpg. Co se stane když přidám filmy do knihovny a zvolím jako scrapper The Movie Database? Vezme si popis ze scrapperu na základě nfo souboru ale poster si vezme z uloženého jpg souboru, protože je v adresáři přítomen?

Nebo abych měl v knihovně poster k filmu který mám v adresáři, musím při přidávání filmů do knihovny zvolit Local Only?

Díky za informaci
 
Citovat
#10
keď už máš všetky údaje v .nfo súboroch, je najlepšia voľba práve local only. prečo by si to scrapoval dvojmo?

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#11
Zoberie udaje z local a ktore tam niesu, dotiahne cez scraper. Ked som riesil kniznicu pre SC tak sa to presne takto spravalo a kvoli tomu som tie udaje vyhodil z pluginu
Citajte jak se spravne ptat!
Tvorca doplnku 
Stream Cinema CS & SK.
 
Citovat
#12
No taky je důležité jméno souboru nfo, které musí být stejné jako film, jinak to nefunguje.

Udělal jsem to úplně přes local only a když potřebuji upravím v tiny média manageru a mám klid.

Teď už mě všechny scrapper v kodi můžou škrabat na zádech.
 
Citovat
#13
Jsem potěšen, že stále více lidí používá TinyMediaManager, který neustále propaguji. 82
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#14
Předem se omlouvám za "oživování" staršího tématu, mám ale jeden dotaz, který se sem dle mě hodí.

Používám scrapper csfd a serialzone (na filmy a seriály), ale jelikož žádný scrapper není 100% úspěšný I přes přesné pojmenování filmů, na jednom z libreelec boxů jsem celou knihovnu prošel, poupravil a vyexportoval tak, aby byly nfo soubory a jiné info dostupné zvlášť pro každý film k načtení i do ostatních LE boxů a nebylo tedy třeba knihovnu kontrolovat, když přidám nový LE box, nebo načtu nový film.

Mám jen jednu otázku, je možné přímo libreelec (kodi) nastavit tak, aby při přidání nového filmu/seriálu do knihovny automaticky vytvořil nfo soubor společně s exportem herců a obrázků?

Zatím jsem toto dělal skrze export knihovny bez náhrady starších souborů, ale tento proces mi přijde zbytečně dlouhý, když se jedná třeba jen o 1 nebo 2 filmy. Sháním tedy plugin, či možné nastavení, které by u každého nově scrapnutého filmu/seriálu rovnou exportovalo data.

Je něco takového k dispozici, či je třeba k tomuto používat buď výše uvedený způsob exportu knihovny nebo externí appku typu TMM?

Předem díky za odpovědi :)
 
Citovat
#15
Postup je opačný.
Scrapovat v TMM a nic nemusím exportovat, data jsou v adresářích a ty stejná data lze použít pro všechny boxy.

U mě VU+Solo4k, PC, Evolveo s LibreElecem, manželka tablet s Androidem, příležitostně i jakýkoliv mobil.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#16
Zdravím mnohem zkušenější :)
Po konci BBaronova scraperu řeším, jak co nejlépe oscrapovat mé uložené filmy. Líbí se mi zde uvedené Local info, jen jsem už dříve v nějakém zdejším vláknu četl, že do každého souboru vlastně načítá stejná data o hercích, tudíž zbytečně zabírá místo na disku, což je asi jediná nevýhoda, kterou u něj vidím.
Začínám hledat informace o TMM a tak mě napadlo, jestli máte zkušenost s nějakým pluginem TMM, který by přes KODI aktualizoval knihovnu, jako u ostatních scraperů a do externího disku k souborům zapisoval .nfo a vše potřebné?
Díky.

EDIT: Hned po postnutí jsem našel toto:
https://github.com/tinyMediaManager/scraper-kodi
Je dobrý? Máte zkušenosti?

Tak zas o kousek chytřejší.
https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-nejle...-podle-vas
https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-sprav...diaManager
https://kodi.wiki/view/TinyMediaManager
https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=142723
a oficiální doplněk od TMM:
https://gitlab.com/tinyMediaManager
Takže následovat bude asi :
1. odinstalace nebo zakázání BBaron scraperu
2. instalace a nastavení TMM scraperu
3. oscrapování s vymazáním knihovny
4. zapnutí localinfo
a mělo by to být OK už pro každou další změnu, protože budou info u každého souboru?
Skoro by to chtělo svoje vlákno, protože do této situace se teď dostane dost uživatelů.
LG OLED65B7, YAMAHA RX-V775, NUC513RYH, BEELINK GT1 ULTRA - COREELEC, ODROID N2 COREELEC, WD MY CLOUD
 
Citovat
#17
Zdravím. Nevím jestli mě nenapadla blbost ale vadí mi, že KODI prohrabává celý disk. Kdyby šlo u TMM 3.1.13 soubory nfo uložit jen do jednoho adresáře ze všech disků NASu i víc NASů tak aby si KODI prohledalo jen jediný adresář kde by se udržovaly aktuální soubory nfo ve kterých by bylo napsána cesta k video souboru. Dá se to tak nějak zařídit?
Televize : Samsung UE49KU6652
Přehrávač : Evolveo MultiMedia Box C4, TESLA X700 Pro
Reciever : Pioneer THX, repro 5.1 certifikace THX
NAS : WD My Cloud 4TB, Synology DS416j
Síťové prvky : Router RB760iGS, switche D-LINK, veškerá kabeláž CAT6, HDMI 2.1. UPC 500 Mb/s
 
Citovat
#18
@sachlj Tohle asi nejde. Scrapování Kodi provádí dvouprůchodově, v prvním průchodu Kodi prochází umístění video souborů, přidává si je do video databáze a v druhém průchodu pro ně načítá data z nfo souborů případně dalších souborů (obrázků) umístěných v adresářích, ve kterých jsou umístěny video soubory.
 
Citovat
#19
Aha..tak to je na pikaču...mám dva přehrávače a když u obaou postupně zapnu obnovu databáze tak slyším jak se točí disky v nasu..i když jsou to disky gold do nasu tak tomu moc nevěřím že tohle vydrží věčně...
Televize : Samsung UE49KU6652
Přehrávač : Evolveo MultiMedia Box C4, TESLA X700 Pro
Reciever : Pioneer THX, repro 5.1 certifikace THX
NAS : WD My Cloud 4TB, Synology DS416j
Síťové prvky : Router RB760iGS, switche D-LINK, veškerá kabeláž CAT6, HDMI 2.1. UPC 500 Mb/s
 
Citovat
#20
@sachlj No, tak ono to zas tak hrozné nebude. Ten první průchod podle mne dělá jen podle dat z adresářů, na základě kterých aktualizuje data ve video databázi, a při tom druhém pak už jeden podle databáze a na disky sahá pouze u těch titulů, pro které ještě nemá nascrapovaná data. Neřekl bych, že je to pro disky nějaká extra velká zátěž.

BTW Pokud těch přehrávačů máš více než 1, je dobré se zamyslet se nad Kodi sdílenou databází. Záleží samozřejmě na mnoha dalších aspektech, ale za úvahu to každopádně stojí.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)